برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

مس در اندیشه فرار از بحران، فانوس سقوط بر دستان مس سنگینی می کند

سه‌شنبه، ۲۴ مرداد ۱۳۹۱، ساعت ۱۱:۲۰ — مهر

فوتبال مس که از سرمایه های کرمان محسوب می شود این روزها با کسب یک امتیاز از چهار بازی حال خوشی ندارد این درحالیست که احتمال تغییرات گسترده در شرکت ملی مس نیز موجب پیچیده شدن شرایط شده است.

تیم مس کرمان

پس از اینکه مس کرمان بازی های لیگ برتر را به ضعیف ترین شکل ممکن آغاز کرد و از چهار بازی خود تنها یک امتیاز کسب کرد خیلی‌ها منتظر رخ دادن برخی اتفاقات برای برون رفت این تیم از بحران بودند اما این اتفاقات ظاهرا تا تثبیت شدن وضعیت شرکت صنایع ملی مس ایران در باشگاه صنعت مس رخ نخواهد داد.

تیم مس کرمان

باشگاه صنعت مس کرمان به عنوان یکی از زیر مجموعه های این شرکت کاملا متاثر از اتفاقات مدیریتی است که در شرکت ملی مس رخ می دهد و از آنجا که بحث تغییرات در این نهاد بیشتر از هر زمانی مطرح شده است ظاهرا تصمیم گیری های جدید در رابطه با باشگاه صنعت مس نیز به مشخص شدن وضعیت مدیریت جدید این شرکت بستگی دارد.

همسویی تاریخچه باشگاه صنعت مس با جهت گیری های شرکت ملی مس

در سال های گذشته روند پر افت و خیز باشگاه مس را می‌شد خیلی راحت با روند علاقه مدیران شرکت مس به ورزش و به خصوص فوتبال ارزیابی کرد. چه سال هایی که این شرکت به صرف باشگاه داری قانع بود و حضور تیم مس در لیگ یک، شرکت مس را راضی می کرد و چه در سال هایی که مدیریت این شرکت با حضور پورمند به بحث فوتبال کاملا علاقه مند شد و با شیوه ای اصولی تیم فوتبال خود را به لیگ برتر آورد و در نهایت تبدیل به یکی از تیم های باشخصیت این لیگ کرد و چه در سال های بعد که با حضور اردبیلی در راس شرکت مس، باشگاه تا آستانه انحلال هم رفت... همه و همه نشان می دهد که باشگاه صنعت مس به عنوان تابعی از شرکت مس کاملا متاثر از تفکرات و حوادث شرکت مس بوده است.

در سال های اخیر و از زمانی که سعدمحمدی به عنوان مدیر شرکت مس منصوب شد او نیز یکی از کسانی بود که به بحث ورزش و فوتبال علاقه و نگاه ویژه ای داشت و اختصاص بودجه های خوب به این باشگاه و همچنین ادامه روند ساخت ورزشگاه اختصاصی مس، این مسئله را نشان می داد اما از نظر مدیریت به دلیل اختلافات وی با هیئت مدیره باشگاه که همان هیئت مدیره صندوق بازنشستگی مس محسوب می شدند، در سال های مدیریت وی، باشگاه مس از نظر حواشی اصلا نتوانست مدیریت خوبی داشته باشد و رتبه های این تیم در دو فصل اخیر نشان دهنده این مسئله بود.
باشگاه صنعت مس منتظر دوران تثبیت جدید شرکت ملی مس

هرچند وضعیت خاص شرکت مس و رخ دادن اتفاقات در آن، پشت درهای بسته سبب می شود که ارزیابی دقیقی از ماجراهای رخ داده در آن و تحلیل وقایع احتمالی در آینده به خوبی صورت نگیرد. اما آنچه که طی روزهای گذشته مشخص می‌کند این است که شرکت مس با یک دوره گذار جدید مواجه شده است که در نهایت یا با تغییرات به تثبیت می رسد و یا با ادامه کار مدیران فعلی که نتیجه روشن آن، طی روزهای آتی مشخص می شود.

این ماجرا زمانی به صورت قطعی تری به چشم آمد که اهالی فعلی شرکت مس برای باشگاه صنعت مس و هیئت مدیره آن تصمیم گیری کرده بودند اما ناگهان دستور توقف اجرای این تصمیمات برای همه نهادهای مرتبط با شرکت مس از جمله باشگاه رسید تا وضعیت این شرکت مشخص شود. آن هم در حالی که مسئولین ارشد این شرکت خود را کاملا از دست راس رسانه‌ها خارج می کنند و یا تمایلی به صحبت ندارند.

این همه نشان می دهد که علیرغم عادی جلوه دادن اتفاقات و یا رد آن ها، اتفاقاتی به شدت تاثیر گذار در این شرکت در حال رخ دادن است. با این همه در صورت رخ دادن هر اتفاقی در شرکت مس، باشگاه مس نیز به تبع آن دچار اتفاقاتی خواهد شد.
تلاش های سه گانه برای رسیدن به ریاست شرکت ملی مس

در حال حاضر سه گروه عمده عزم خود را جزم کرده اند که نقش اصلی را در تعیین مدیر آینده شرکت مس ایفا کنند. یک گروه که عمدتا متشکل از نمایندگان استان آذربایجان شرقی در مجلس است که در تلاش است مدیریت سعدمحمدی را بر این شرکت تثبیت کند و یا یکی از افراد همسو با تفکرات وی را در این سمت بگذارد که علت آن به سرمایه گذاری های جدید شرکت مس در معادن سونگون می باشد.

در مقابل کرمانی‌ها نیز مترصد این هستند که پس از سال‌ها یک کرمانی را در راس شرکت مس قرار دهند و برای این امر تلاش زیادی هم کرده اند اما با انتشار خبرهایی مشخص شد که جریان سومی هم وارد ماجرا شده است که درصدد است گزینه خود را برای این شرکت مطرح کند.

یکی از سایتهای خبری با معرفی فردی برای این سمت عملا فضا سازی لازم برای ورود وی را به این عرصه انجام داد تا تحولات مدیریت شرکت مس وارد فاز جدیدی شود. با این همه در حال حاضر حساسیت ویژه ای برروی مدیریت شرکت مس وجود دارد چراکه با توجه به مشکلات پیش آمده برای صادرات صنعت نفت، صنایع مس ایران می تواند قدرت زیادی در حل مشکلات ارزی کشور داشته باشد از این رو انتخاب مدیریت این شرکت با حساسیت ویژه ای انجام خواهد گرفت.

هواداران مس و آرزوی سرنوشت خوب برای باشگاه خود

در این شرایط هواداران مس کرمان هم کاملا گوش به زنگ اتفاقات شرکت مس شده اند. وضعیت حساس باشگاه آن‌ها سبب شده است که بیش از هر زمانی اتفاقات شرکت مس را رصد کنند و ماجراهای آن برایشان اهمیت داشته باشد.اتفاقی که امر تازه ای در کرمان محسوب می شود و هیچ زمانی تا این حد رسانه‌ها و مردم کرمان چشم به اتفاقات شرکت مس نداشتند و این هم یکی از اثرات متقابل فوتبال در شرکت مس است.

با این حال هواداران مس کرمان در حال حاضر کاری از دستشان بر نمی آید جز اینکه دعا کنند اتفاقات رخ داده در شرکت مس به گونه ای شود که سرنوشت باشگاه آن‌ها را در مسیری مطلوب قرار دهد و هر شخص و یا گروهی که به این شرکت می رسند با بهترین برنامه‌ها سراغ باشگاه مس بیایند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391