برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

مهاجرانی: چون پدیده نداریم،لژیونرهم نداریم

شنبه، ۷ مرداد ۱۳۹۱، ساعت ۱۱:۵۲ — بی باک

سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال ایران نتیجه‌ گرایی را علت نداشتن پدیده در لیگ می‌داند و نبود بازیکن پدیده را نیز از دلایل کاهش لژیونرها می‌داند.

حشمت مهاجرانی

به نقل از افکار نیوز،حشمت مهاجرانی در گفت‌وگو با ایسنا ،درباره علت کاهش لژیونرهای ایرانی، اظهار کرد: این مساله به لیگ ما بر می‌گردد. اگر لیگ ایران را‌ آنالیز کنیم، می بینیم که پدیده‌ای نداشتیه ایم و زمانی می‌خواهیم از بازیکن شاخص لیگ صحبت کنیم تا خودآگاه متوجه کریمی و مجیدی می‌شویم.

حشمت مهاجرانی ادامه داد: باید ببینیم اشکال کار کجاست و برای حل آن چه کاری باید انجام بدهیم. فوتبال ما نتیجه‌گرا شده است و مربیان به دنبال استعدادها نمی‌روند. سال گذشته شخصی مانند مجید جلالی اعلام کرد که در لیگ جوانگرایی کرده است. اما تیم او نتیجه‌ نگرفت و عذرش را خواستند، چون نتیجه‌ جوانگرایی این است! فوتبال ما مهد استعداد است، اما مربیان زیادی که بخواهند این استعدادها را پرورش دهند، وجود ندارند. در فصل نقل و انتقالات هیچ کس نگفت که از یک مدرسه یا یک آکادمی بازیکن آورده‌ام. پس همان بازیکنان گذشته هستند که بین تیم‌ها جابجا می‌شوند.

حشمت مهاجرانی اظهار کرد: معتقدم که فوتبال علم است و ثمره کار و برنامه‌ریزی است. کسی که قدرت ساخت نداشته باشد، اشکال دارد. در کشور ما استعدادها وجود دارند،‌ اما چطور است که نمی‌توانیم آنها را پرورش دهیم؟ نمی‌توان گفت بازیکنانی که در گذشته مطرح شدند همه خودجوش بودند. آنها زیر نظر مربیان تربیت شدند. اگر درست کار کنیم و برنامه‌ریزی داشته باشیم می‌توانیم در هر رده قوی‌ترین تیم را داشته باشیم.

وی افزود: اگر به این بحث پایه توجه نکنیم استعدادها از بین می‌روند و این مساله به تیم ملی سرایت می‌کند و نتیجه‌اش بازی‌هایی می‌شود که برابر قطر و ازبکستان انجام می‌دهیم. اگر از این نوع بازی‌ها متاثر نشویم، همین طور چشم بسته باید به مصاف حریفان برویم. چون از آموخته‌هایمان استفاده نکردیم.

مهاجرانی با اشاره به توجه فدراسیون به فوتبال پایه اظهار کرد: خوشبختانه فدراسیون در بحث جوانان و نوجوانان و آموزش خوب کار می‌کند. فدراسیون با این کار باشگاه‌ها را تغذیه می‌کند و اردوهای مختلفی برگزار می‌کند و پس از آن ۲۰ ـ ۳۰ بازیکن به باشگاه‌ها تحویل می‌دهد، اما در باشگاه‌ها آن چنان از این بازیکنان استفاده نمی‌شود که بخواهیم بگوییم پدیده‌ای ظاهر خواهد شد. وقتی پدیده‌ای نداشته باشیم بازیکنی نداریم که تیم‌های خارج از کشور مشتری آن شوند.

این پیشکسوت فوتبال با اشاره به مبلغ‌های پرداختی در فوتبال ایران گفت: وقتی یک بازیکن می‌بیند که در صورت حضور بدون هیچ سابقه ای در لیگ‌های اروپایی باید مبلغ کمی دریافت کند ترجیح می‌دهد در ایران بماند و پول خوبی هم دریافت کند.

مدیر تیم‌های پایه ابومسلم گفت: در مجموع باید بررسی کنیم و ببینیم علت این که پدیده نداریم چیست و بعد از آن به این مساله بپردازیم که چرا لژیونر نداریم، وقتی پدیده نداشته باشیم لژیونر هم نخواهیم داشت.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391