برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

جلال مرادی: فوتبال با برخی اشتباهاتش زیباست

سه‌شنبه، ۳ مرداد ۱۳۹۱، ساعت ۱۳:۱۴ — بی باک

جلال مرادی داور نام آشنای فوتبال کشورمان، در رابطه با استفاده از تکنولوژی های مدرن در داوری فوتبال، گفت: با توجه به اینکه فیفا مسئول قانون گذاری در فوتبال جهان است، معمولا یک قانون را پس از تصویب اولیه برای اجرا در برخی مسابقات خاص به اجرا می گذارد تا تاثیر آن را بررسی کند.

جلال مرادی

مرادی خاطرنشان کرد: فیفا در خصوص عبور توپ از خط دروازه در مسابقات اروپا از دو داور کنار خط استفاده کرد که متاسفانه با توجه به اشتباه داوران کنار خط در بازی های این جام، هم اکنون فیفا برای استفاده از تکنولوژی خط دروازه متقاعد شده است.

مرادی ادامه داد: البته به نظر من استفاده از سنسورهای تشخیص عبور توپ از دروازه بسیار مناسب تر از استفاده از چند داور است، اما باید توجه داشت که استفاده بیش از حد از تکنولوژی های صنعتی باعث از بین رفتن جذابیت فوتبال می شود.

این کارشناس داوری، با قیاس فوتبال با ورزش های دیگر مانند کشتی یادآور شد: باید توجه داشت که برخی اشتباهات جزئی از فوتبال است و به آن جذابیت می دهد و اگر قرار باشد فوتبال آنقدر صنعتی شود که مانند کشتی هر لحظه آن را برای بررسی یک صحنه قطع کنند هیچ جذابیتی نخواهد داشت.

این داور کرمانشاهی در ادامه به استفاده به جا از برخی وسایل الکترونیکی در داوری اشاره کرد و گفت: آنچه در فوتبال دنیا مرسوم است داوران با استفاده از وسایل الکترونیکی با یکدیگر ارتباط دارند، اما این مساله تنها یک سال در فوتبال ما استفاده شد و پس از آن کنار گذاشته شد.

وی یادآور شد: استفاده از وسایل ارتباطی باعث می شود داور بر کل بازی تسلط داشته باشد و هیچ صحنه ای از چشم داور دور نماند، اما این وسایل تنها یک سال در لیگ برتر ما استفاده شد و گویا دستگاه های مربوطه با مشکل مواجه شده و کنار گذاشته شدند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391