برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

نفت تهران - آلومینیوم؛ میهمان جدید به نفت رسید

دوشنبه، ۹ مرداد ۱۳۹۱، ساعت ۲۱:۴۳ — گل

آلومینیوم هرمزگان یکی از دو تیمی است که هنوز موفق به گلزنی در لیگ دوازدهم نشده‌اند. از آن سو نفت تهران یکی از ۷ تیمی است که کمترین تعداد گل خورده را داشته‌اند

یکی از ۶ مسابقه‌ای که ساعت ۲۲ سه‌شنبه به طور همزمان از هفته سوم لیگ برگزار می‌شود دیدار نفت تهران و آلومینیوم هرمزگان است. مصاف میزبان ۴ امتیازی و میهمان یک امتیازی برای تثبیت در جایگاه‌های مطمئن جدول رده‌بندی.

امتیازاتی که در بازی‌های۶ هفته اول لیگ تقسیم می‌شود معمولا به درد مشخص شدن طبقه‌بندی تیم‌ها در جدول رده‌بندی می‌خورد. یعنی در این ۶ هفته تیم‌های صدر جدولی، میانه جدولی و فراری‌های از سقوط تقریبا مشخص می‌شوند و در هفته‌های بعدی این ترکیب معمولا تا ۷۰- ۸۰ درصد ثابت می‌ماند. بنابراین این روزها تیم‌ها در حال پیدا کردن طبقه خودشان در جدول رده‌بندی هستند تا در هفته‌های آتی با هم‌طبقه‌های خودشان به رقابت بپردازند.
به دنبال عدد مقدس هفت

نفت تهران که سال گذشته با حسین فرکی در رتبه‌های بالای جدول لیگ بود امسال با حضور ابراهیم‌زاده و با تغییراتی نسبی به لیگ آمده است. آن‌ها با نساوی هفته اول مقابل راه‌آهن و به خصوص با برد شیرینی که در کرمان به دست آوردند نشان دادند که امسال هم می‌توان به عنوان یکی از تیم‌های نیمه بالای جدول روی آنها حساب کرد. نفت تقریبا اسکلت اصلی سال گذشته خود را حفظ کرده و این راه ابراهیم‌زاده را برای کسب موفقیت در اولین تجربه غیراصفهانی‌اش هموار می‌کند.

پیروزی در این بازی خانگی می‌تواند نفت تهران را ۷ امتیازی کرده و تا رتبه‌های ابتدایی جدول بالا بکشد. در عوض ناکامی در کسب پیروزی مقابل آلومینیوم تازه‌وارد به لیگ برتر مسیر رو به رشد نفتی‌ها را با سکته‌ای ناخواسته روبه‌رو خواهد کرد. نفت تهران تنها تیمی است که در هفته سوم بازیکن محروم دارد چرا که وحید حمدی‌نژاد بازیکن چپ‌پای این تیم از حضور در بازی فردای تیمش محروم است.

فرار بندر از سرنوشت تبریز

آلومینیوم اولین نماینده استان هرمزگان در تاریخ رقابت‌های لیگ برتر محسوب می‌شود. این تیم در دو هفته‌ای که از این حضور سپری کرده فقط یک امتیاز دشت کرده و هنوز طعم گلزنی را نچشیده است. یک شکست خفیف مقابل استقلال تهران و یک تساوی خانگی برابر داماش، نمرات کارنامه دوهفته‌ای بندری‌ها را در لیگ تشکیل می‌دهد.

اکبر میثاقیان با تیمی که خودش به لیگ برتر آورده برای تثبیت در سطح جدید راه درازی را در پیش خواهد داشت. او یک بار دیگر هم با تیم شهرداری تبریز تجربه زندگی در چنین شرایطی را پشت سر گذاشته که البته تجربه موفقیت‌باری هم برای او نبوده است. اکبر اوتی بعد از اینکه تیم دوم تبریز را به لیگ دهم رساند بعد از ۸ هفته مربیگری در لیگ برتر به دلیل نتایج ضعیف از این تیم کنار رفت.

نکته ویژه؛ بهترین و بدترین

با توجه به این که فقط دو هفته از بازی‌های لیگ سپری شده عنوان‌های بهترین و بدترین برای خطوط دفاع و حمله هنوز قابل تکیه نیستند اما به هر حال این بازی جدال بدترین خط حمله لیگ خواهد بود در مقابل بهترین خط دفاع. آلومینیوم هرمزگان یکی از دو تیمی است که هنوز موفق به گلزنی در لیگ دوازدهم نشده‌اند. از آن سو نفت تهران یکی از ۷ تیمی است که کمترین تعداد گل خورده را طی دو هفته گذشته داشته‌اند. البته نام آلومینیوم هم در میان این ۷ تیم هست. کلا این بازی جدال تیم‌هایی است که در دو هفته سپری‌شده بازی‌های کم‌گلی داشته‌اند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391