برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

هفته ناکامی کهکشانی‌ها

پنجشنبه، ۵ مرداد ۱۳۹۱، ساعت ۱۳:۲۸ — عصر ایران

هم پرسپولیس باخت و هم استقلال تا مشخص شود که «پول» و البته «ستاره» نمی‌تواند تضمینی برای موفقیت باشد.

هفته دوم لیگ بر‌تر فوتبال در حالی برگزار شد که هم پرسپولیس باخت و هم استقلال تا مشخص شود که «پول» و البته «ستاره» نمی‌تواند تضمینی برای موفقیت باشد. همچنین تمدید بالانشینی صبا و فجر سپاسی و شش امتیازی شدن مدافع قهرمانی (سپاهان) را هم باید از اتفاقات خاص دانست. در زیر نگاهی انداخته می‌شود به ۹ دیداری که در این هفته انجام شد.

پرسپولیس ۲ - فجر سپاسی ۳/ اتفاق یا...؟
مانوئل خوزه حالا می‌داند که روزهای دشواری را پیش روی خود دارد و قرمز‌ها هم به این نتیجه رسیدند که با خط دفاع تیم ملی هم نمی‌توانند خود را شکست ناپذیر تلقی کنند. در آن سوی میدان شاگردان جوان یاوری با تجربه نشان دادند که «اکسیر جوانی» را باید در فوتبال جدی گرفت. البته باید منتظر ماند و دید آیا پرسپولیس می‌تواند این باخت را یک اتفاق بداند و سپاسی می‌تواند نشان بدهد که موفقیت‌هایش اتفاق نبوده است.

راه آهن تهران ۳ - گهر زاگرس ۱ / دایی وارد می‌شود
علی دایی انگار قرار را بر سنت شکنی گذاشته و دنبال نتیجه گرفتن و موفق شدن است. این درست که گهری‌ها تازه وارد و محروم از امکانات هستند اما «سه بر یک» نشان داد که راه آهن حرف‌های زیادی می‌تواند برای گفتن داشته باشد. مهدی تارتار هم که بعد از دو باخت در دو هفته ابتدایی به این نتیجه رسیده است که قبول مربیگری گهر درود ریشه در بی‌تجربه گری‌اش در دنیای مربیگری دارد.

ذوب آهن ۱ - صبا ۲ / اوج گیری با جوانان
یحیی گل محمدی نشان داد که توجه به جوانان اگر جدی گفته شود و مقطعی نباشد، می‌تواند تیم نه چندان مطرحی را برای دومین دوره متوالی به عنوان یکی از بالانشینان مطرح کند. واقعا چه کسی انتظار داشت که میراث عبدالله ویسی همچنان روی نوار پیروزی قدم بردارد. حکایت سبزهای اصفهان اما ۱۸۰ درجه با صبا تفاوت می‌کند. کربکندی که خودش هم باور نمی‌کرد روزی به عنوان سرمربی به این تیم بازگردد، شاید بعد از دو هفته از بازگشت غیرمنتظره‌اش پشیمان شده باشد.

فولاد ۱ - سپاهان۳ / زرد همچنان مدعی
فولاد با حسین فرکی با همین ۱۸۰ دقیقه نشان داده که همچنان از تیم‌های مدعی فاصله دارد و اهوازی‌ها نمی‌توانند انتظاری بیشتر از حضور در میانه‌های جدول از تیم خود داشته باشند و به همین دلیل است که شکست خانگی سه بر یکشان هم هیچ کس را متعجب نکرد. سپاهان هم که در پایان لیگ یازدهم در قهرمانی هت تریک کرد، در داوزدهمین دوره هم نشان داده که به چیزی جزء رتبه اول جدول فکر نمی‌کند و کرانچار هم نشان داده است که توانایی و ابزار این هدف مهم را دارد.

مس ۰ - نفت تهران۱ / سختی‌های ابو
ابراهیم قاسم‌پور حالا به خوبی می‌داند که سختی‌های زیادی در کویر دارد و به این فکر افتاده است تا اگر نتواند دستی به سر و روی تیمش بکشد، چاره‌ای جز خداحافظی زودهنگام نخواهد داشت که خب! این نمی‌تواند اتفاق خوبی باشد. نفت هم که منصور ابراهیم‌زاده را برای اولین بار از اصفهان خارج کرده، در این دو بازی نشان داده که‌‌ همان نفت قابل احترام لیگ گذشته است و می‌تواند به اعتماد به نفس بالایی به رویارویی با رقیبان فکر کند.

پیکان ۱ - تراکتور ۱ / نگرانی‌های ویسی و آذری‌ها
هم پیکان و هم تراکتورسازی تیم‌هایی هستند که انظارات زیادی از آن‌ها می‌رود. پیکان به این خاطر که عبدالله ویسی را روی نیمکت خود دارد و و تراکتور هم به این دلیل که خب! لیگ قبل زا با عنوان نایب قهرمانی پشت سر گذاشته است. با این حال هم پیکان و هم تراکتورسازی در دو هفته اول امتیاز از دست داده‌اند و نگرانی‌های زیادی را به وجود آورده‌اند و حتی می‌توان گفت در خصوص این دو تیم نگرانی‌های زیادی به وجود آمده است. البته شاید هم معجزه ویسی و شور تبریزی‌ها شرایط را بازهم تغییر بدهد.

ملون ۲ - نفت آبادان ۲/ سوغات شمال
ملوان در حالی وارد لیگ شده است که برخلاف سال‌های گذشته دغدغه‌ای به نام مالی ندارد و به همین دلیل مشخص فرهاد‌پور غلامی می‌داند که انتظارات بیش از پیش است. آن‌ها با ۴ امتیاز به استقبال هفته سوم می‌روند تا معلوم شود که انزلی چی‌ها با آمادگی نسبی وارد لیگ شده‌اند. نفت آبادان و کاستا هم به خوب می‌دانند که در فوتبال به بازی زیبا امتیاز نمی‌دهند و برای اینکه بتوانند «آبادان برزیلته» را ثابت کنند، باید امتیازهای لازم را جمع کنند. شاید هم یک امتیاز از انزلی استارتی باشد برای امتیاهای آتی.

آلومینیوم ۰ - داماش ۰ / سرد
یک تساوی بدون گل آن هم میان آلومینیوم و داماش می‌تواند نشانگر ۹۰ دقیقه‌ای کسل کننده باشد و همچنین این فرضیه که از تیم‌هایی که نه بازیکن دارند و نه امکانات و البته نه مربی‌ای که جسارت کافی داشته باشد، نمی‌توان انتظار زیادی داشت. اکبر می‌قاقیان با ۱۸۰ دقیقه گل نزدن شائبه ضد فوتبال بدونش را دوباره پررنگ کرده است و در آن سوی میدان امید هرندی هم نشان داده است که داماش روزهای دشواری را پیش روی خود می‌بیند. باید منتظر ماند و دید این دو تیم می‌توانند عنوان «قعر نشینی» را از خود دور کنند یا خیر؟

سایپا ۲ - استقلال۱ / کابوس آبی، سامان نارنجی
امیر قلعه نویی حالا در حالی دو هفته را پشت سر گذاشته است که یک پیروزی نه چندان دلچسب و یک شکست خانگی را در کارنامه خود می‌بیند تا مشخص شود که استقلال و ستاره‌های آبی‌اش نمی‌توانند به راحتی ادعای قهرمانی داشته باشند. باید منتظر ماند و دید آیا قلعه نویی می‌تواند شرایط را تغییر بدهد یا در هر بازی کابوس «آهای فرهاد مجیدی» را باید تحمل کند. سایپا هم در حالی ۴ امتیاز از ۶ امتیاز ممکن را به دست آورده است که در ورزشگاه‌های تختی تبریز و آزادی تهران بازی کرده تا مشخص شود که سایپای البرز لیگی متفاوت را پیش روی خود می‌بیند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391