برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

نمازی: کنارگذاشتن استخوانبندی تیم ملی تفکر اشتباهی است

دوشنبه، ۲۳ مرداد ۱۳۹۱، ساعت ۱۳:۱۴ — ایسنا

مربی تیم ملی فوتبال ایران و یکی از دستیاران کارلوس کی روش معتقد است که کیفیت اردوی مجارستان چه از لحاظ امکانات و چه ازنظر جدیت در پیگیری تمرینات ازسوی بازیکنان مناسب بوده است.

تیم تیم ملی ایران

امید نمازی در گفت‌وگو با سایت فدراسیون فوتبال اظهار کرد: فکر می کنم تاکنون به هدفی که از این اردو داشته ایم، رسیده ایم. کی روش نیز از نحوه تمرینات رضایت نسبی داشته اما فکر می‌کند که هماهنگی بیشتری لازم است و ما درحال کار کردن روی تاکتیک هایی هستیم که در دیدار آخر مقابل قطر بدرستی اجرا نشد.

وی درباره استخوانبندی تیم ملی و اضافه شدن نفرات جدید به تیم گفت: کی روش استخوان بندی اصلی تیم خود را پیدا کرده و سعی می‌کند در پست هایی که ما ضعف داریم از بازیکنانی که در آن پست‌ها در لیگ خوب کار می کنند استفاده کند. برای همین اردو ما چند بازیکن را درنظر گرفته بودیم که بیایند تا ببینیم درجمع ملی پوشان از چه کیفیتی برخوردارند اما متاسفانه بدلیل مشکلات ویزای شنگن نتوانستیم آنها را در جمع خود داشته باشیم اما در آینده هم این بازیکنان و هم سایر آنهایی که در لیگ خوب کار کنند به مرور دعوت خواهند شد.

نمازی ادامه داد: متاسفانه انتظار این است که همه بازیکنانی که در لیگ خوب بازی می کنند به تیم ملی دعوت شوند و ما تعدادی از استخوان بندی اصلی تیم را که حدود یکسال و نیم است با آنها کار کرده ایم، کنار بگذاریم. به نظر من این انتظاری غیرمنطقی و تفکری اشتباه است زیرا همانطور که گفتم نظر کی روش این است که باید استخوان بندی اصلی تیم را حفظ و نقاط ضعف را با بازیکنان جدید برطرف کنیم.

وی افزود: برای اردوی اردن احتمال اینکه از بازیکنان جدیدی دعوت شود وجود دارد. ما فهرستی از بازیکنانی را که درنظر داریم و البته بازیکنان حاضر در همین اردو را به فدراسیون داده ایم تا برای ویزا اقدام شود. البته دعوت آنها دقیقا بستگی به کیفیت کارشان در لیگ دارد.

وی درباره رضا قوچان نژاد هم گفت: او چند سالی است که در یکی از لیگ های خوب اروپا بازی می کند. نقاط مثبتی دارد از جمله استارتهای انفجاری مناسب، تکنیک خوب و گلزنی که فکر می کنیم از این جهات بتواند به تیم ما کمک کند. تاکنون هم در تمرینات خوب بوده است.

نمازی درباره دیدار با لبنان و شناخت کادر فنی از این تیم گفت: این تیم را به خوبی آنالیز کرده ایم، البته هنوز باید روی جزییات و تک تک بازیکنان آنها کار کنیم تا بتوانیم اطلاعات دقیق را دراختیار بازیکنان خودمان قرار دهیم. لبنان تیم خوبی است و در همه پستها از بازیکنان قابلی برخوردار است و می تواند برای ما مشکل ساز باشد اما نظر من این است که تیم ما اگر باانگیزه کار کند و با تفکر برد به میدان برود حتما سه امتیاز این دیدار متعلق به ایران خواهد بود. این برد برای ما بسیار مهم است زیرا دو بازی اینده ما برابر کره جنوبی و ازبکستان می تواند مشکل ساز باشد.

دستیار ایرانی کی روش به مردم، باشگاهها و بازیکنان اطمینان داد که کی روش و کادر فنی تمام مسابقات لیگ را می بینند تا بهترین‌ها را به تیم ملی دعوت کنند. اصلا منطقی نیست که ما ببینیم بازیکنی در لیگ خوب کار می‌کند اما به هر دلیلی او را دعوت نکنیم. البته ما هم مشکلاتی داریم که بطور مثال در این سفر، ویزا بود اما حتما بازیکنان شایسته در مقاطعی در کنار ما خواهند بود و امیدوارم خودشان را در لیگ نشان دهند تا به تیم ملی دعوت شوند.

وی درباره کیفیت نه چندان خوب ملی پوشان در چهار هفته نخست لیگ و شرایط آنها در اردوی مجارستان گفت: آنها در تمرینات ما شادابی خاصی دارند. البته به نظر من یکی از دلایلی که در این چند هفته نتوانستند خوب ظاهر شوند بویژه بازیکنان دو تیم استقلال و پرسپولیس، تغییرات زیاد در این دو تیم چه ازلحاظ بازیکن و چه کادر فنی بوده که هنوز هماهنگی لازم ایجاد نشده و باید حداقل یکی دو هفته دیگر به آنها فرصت داد. علت دیگر به عقیده من لیگ طولانی فصل پیش و بعد هم اردوی تیم ملی برای دو بازی با ازبکستان و قطر بود و زمانی که باید بازیکنان استراحت می کردند کوتاه شد و بنابراین دچار خستگی شدند. ما سعی می کنیم در اردو همزمان با کار تاکتیکی، به شادابی آنها هم فکر کنیم و درواقع یک نوع ریکاوری ازلحاظ ذهنی و روحی روی آنها انجام دهیم که این موضوع در این اردو به خوبی تاکنون انجام شده است.

نمازی در پایان در مقایسه مک درموت و کاوبرگ مربیان بدنساز قبلی و فعلی تیم ملی گفت: فکر می کنم کارشان خیلی شبیه هم است زیرا از یک مکتب امده اند. کاوبرگ بااینکه به تازگی به جمع ما پیوسته اما بازیکنان کم کم به او عادت می کنند. من کار او را می پسندم، ضمن اینکه کی روش هم همین نظر را دارد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391