برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

نصیرزاده: در ایران امکان مبارزه با دلالی وجود ندارد، با لیست دادن چیزی حل نمی شود

سه‌شنبه، ۱۷ مرداد ۱۳۹۱، ساعت ۱۴:۳۸ — پانا

کارشناس داوری فوتبال گفت:داوری مانند خود فوتبال است و پیشرفت این دو به یک اندازه بوده.

هوشنگ نصیرزاده

هوشنگ نصیرزاده در گفتگو با خبرنگار ورزشی پانا در تبریز درباره مسئال مختلف فوتبال صحبت کرد.

وضعیت سهمیه های ایران در آسیا به کجا انجامید؟

بر اساس آخرین تصمیمی که در کنفدراسیون آسیا گرفته شده سهمیه ای را که بر اساس حضور تماشاگران بود را تغییر دادند . در حالی که امتیاز اصلی ما حضور پرشور تماشاگران در ورزشگاه هاست. حال باشگاه‌ها باید پروانه حرفه ای و اساسنامه خود را به فدراسیون ارائه دهند و بعضی از باشگاه‌ها به دلیل مشکلات درون باشگاهی از این کار امتناع کردند که در سهمیه های ایران تاثیر گذار بوده است. البته هنوز قضاوت کردن برای تعداد سهمیه‌ها زود است . دو ماه فرصت داریم تا استانداردهای لازم را کسب کنیم . هنوز حضور تراکتور و سایر تیم‌ها در جام باشگاه های آسیا نامشخص است.

چرا تیمهایی مثل گهر زاگرس و سایپا البرز باید در ورزشگاه آزادی تهران از پرسپولیس و استقلال میزبانی کنند؟

ورزشگاه‌ها باید قادر باشند مسائل ایمنی را رعایت کنند تا تماشاگران قادر به ورود به داخل زمین نباشند. به دلیل همین مسائل ایمنی، این تیم‌ها باید در ورزشگاه دیگری به مصاف تیم های استقلال و پرسپولیس بروند. چون لیگ برتر بازتاب های بین المللی دارد و خود فیفا در صفحه اول سایت رسمی خود نتایج لیگ ایران را به نمایش گذاشته و برای اینکه مشکلی پیش نیاید این تیمها باید در ورزشگاه هایی که تماشاگر را از زمین جدا می‌کند استفاده کنند.

وضعیت داوری را چگونه می بینید؟

داوری هم همانند خود فوتبال است . پیشرفتشان به یک اندازه است . به نظر من مشکل در آموزش است . باید به این نکته توجه بیشتری کنیم تا اشتباهات داوری در فوتبال ما کاهش یابد.

تعدادی از داوران بدون اینکه در تست پزشکی فدراسیون قبول شوند در لیگ برتر داوری می کنند . دلیل این اتفاق چیست؟

سعید مظفری زاده در عربستان، جهانبازی در نپال و سعید بخشی زاده در عمان تست داده بودند. تست هایی که فیفا می گیرد تا ۴۰ روز اعتبار دارد و نباید در ایران از آنها تست گرفته می‌شد چون تستی که آنها قبلا داده بودند در فیفا اعتبار داشت.

سرانجام استفاده از فناوری برای خط دروازه به کجا انجامید؟

فناوری خط دروازه هنوز در خود فیفا هم به کار گرفته نشده است . این فناوری عبارت است از سنسورهایی که در تیرهای افقی و عمودی دروازه به کار گرفته می شود . درون توپ هم تراشه های فلزی وجود دارد که وقتی توپ وارد دروازه می شود از طریق بلوتوث به ساعت داور وصل می شود و داور متوجه می شود که توپ وارد دروازه شده است. نکته جالب این است که به تازگی متوجه شده اند در توپ هایی که بیش از ۷۰ کیلومتر سرعت دارند ، این فناوری قادر به تشخیص نبوده است.

چرا فدراسیون در خصوص حضور دلال‌ها در فوتبال تصمیم قاطعی نمی گیرد؟

در فوتبال روز دنیا کارگزار باید به همراه بازیکن باشد و در موقع امضای قرارداد او نیز حضور داشته باشد. بازیکن بدون کارگزار حضور قانونی ندارد ولی ما این موضوع را اشتباه درک کرده ایم . ۶ سال است در تهران عنوان کردیم افرادی که می خواهد در نقل و انتقالات حضور پیدا کنند باید امتحان دهند. در حالی که همه کشورها کارگزار داخلی دارند. در ایران این امکان وجود ندارد و مبارزه کردن با دلالی هم سخت است . باید این امر ساماندهی شود . با لیست دادن مشکلی حل نمی شود . فردا لیست ۱۰۰ نفره تبدیل به ۱۰۱ نفر می شود . از این طریق نمی توان با دلالی مبارزه کرد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391