برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

محمد نوری: کاپیتانی پرسپولیس از کاپیتانی تیم ملی هم سخت‌تر است

پنجشنبه، ۱۲ مرداد ۱۳۹۱، ساعت ۱۶:۱۳ — جام‌نیوز

هافبک تیم فوتبال پرسپولیس گفت: «آرزوی هر بازیکنی حضور در پرسپولیس است چه برسد به کاپیتانی این تیم، این افتخاری است که نصیب من شد و خوشحالم که علی آقا بازوبند را به من داد.»

محمد نوری و تیم پرسپولیس

به نقل از سایت گل، بالاخره طلسم فیکس بازی کردن محمد نوری در پرسپولیس این فصل شکست و هافبک پاسور سرخ‌ها برای اولین بار توسط مانوئل به ترکیب اصلی رسید. تا قبل از این شایعه شده بود مانوئل اعتقادی به بازی نوری ندارد اما در مصاف با گهر معلوم شد که پیرمرد پرتغالی می‌تواند روی توانایی‌های بازیکنی که بسیاری از پیشکسوتان پرسپولیس از بازی نکردنش متعجب شده بودند حساب ویژه‌ای باز کند.

* بالاخره طلسم شکست و بازی کردی.‌‌

- بله دیگر، سرمربی تصمیم گرفت از من استفاده کند. بازی را هم باید با اختلاف می‌بردیم اما گل‌های مسلمی را نزدیم. گهر هم یک موقعیت داشت که گل زد. بعد از آن هم که ۱۰ نفره شدیم وقت برای جبران نبود. البته اوایل فصل است و هنوز به شرایط آرمانی نرسیده‌ایم. بعد از بازی با صبا ۱۵ روز تعطیل می‌شویم و تیم را درست می‌کنیم.

* اما گل گهر که اعلام نشد می‌توانست حریف را برنده بازی کند و خیلی‌ها می‌گویند شما مساوی را هم شانسی گرفتید.
‌‌‌- نه، اصلا اینجوری نیست. موقعیت صددرصد گل ما را محمد از روی خط دروازه گهر بیرون کشید. درست است که گل آن‌ها درست بود اما ما هم موقعیت‌های زیادی داشتیم. یکی را که خودم با سر زدم اما هر چه به بدنم کش دادم نتوانستم. پاس غلام عالی بود اما توپ آنطور که باید به سرم نخورد.

*تا قبل از اینکه بازی کنی می‌گفتند مانوئل اعتقادی به بازی‌ات ندارد.
‌‌‌ - نه، اتفاقا خیلی هم اعتقاد دارد. روز اول با خودم صحبت کرد و نظرش مثبت بود اما خب سرمربی است و بسته به شرایط بازی ارنج می‌کند، شاید هم شناخت ندارد اما او هم همیشه می‌خواهد بهترین ارنج را به زمین بفرستد. شاید در بازی‌های بعدی رفته رفته به ترکیب اصلی دست پیدا کند.

* قبول داری هنوز پرسپولیس خوب بازی نمی‌کند؟
‌‌‌- به نظر من نیمه دوم بازی ما از دو بازی قبلی خیلی بهتر بود و منسجم‌تر کار کردیم. تا موقعی که ۱۰ نفره شویم خیلی خوب بودیم و حدود ۳۰ دقیقه روان بازی کردیم و چندین موقعیت به وجود آوردیم. باید کاری کنیم دقایق خوب بازی کردنمان از ۳۰ دقیقه بیشتر شود تا پرسپولیس هجومی را به هواداران نشان دهیم. برای این کار نفرات لازم را هم داریم. مطمئنم این تیم درست می‌شود. ما ۱۴ بازیکن جدید داریم، دیر شروع کردیم و شرایطمان خاص بوده.

* در نیمه اول انگار که خیلی می‌خواستی خودت را به مانوئل نشان بدهی و چند تا توپ هم لو دادی.
- بله، نیمه اول بال راست بودم و سه چهار تا توپ لو دادم. خب یک- هیچ جلو بودیم و می‌خواستم پاس ریسکی بدهم که نشد اما بهتر می‌شوم. اگر شرایط بدنی‌ام را بهتر کنم بازی به بازی بهتر می‌شوم البته پست بازی‌ام هم به نظر سرمربی بستگی دارد اما خودم دوست دارم پشت فوروارد بازی کنم.

* ظاهرا مانوئل گفته اگر وزنت را بیشتر کنی بهترین هافبک دفاعی آسیا می‌شوی؟
- این را خودم هم شنیده‌ام، یک چیزهایی خودش به من گفته که حالا بماند.

* تو در صبا هم هافبک دفاعی بودی، پس نباید مشکلی داشته باشی؟
- نه، آقای ضیایی و دنیزلی هم در این پست از من بازی گرفتند، هر جا بگویند بازی می‌کنم و مشکلی هم ندارم. اگر نیاز بدانند حتما در این پست به تیم کمک می‌کنم.

* ظاهرا در بازی صبا با محرومیت پولادی و مصدومیت سوسا در سیستم ۱-۳-۲-۴باید یک خط عقب تر بروی؟
- این را دیگر سرمربی تیم می‌داند. هرجور تصمیم بگیرند می‌پذیرم اما خودم دوست دارم یک خط جلوتر بازی کنم. دیدید که در نیمه دوم بازی گهر در پست خودم چند پاس دادم که موقعیت گل ایجاد شد، خودم هم موقعیت داشتم و فورواردها هم اینطوری راحت‌ترند اما خب ممکن است مربی بخواهد از من در پست دفاع استفاده کند و تصمیم آخر را او می‌گیرد. شاید مانوئل بخواهد مدافع باشم.

* بازی با بازوبند کاپیتانی پرسپولیس چطور بود؟
- آرزوی هر بازیکنی حضور در پرسپولیس است چه برسد به کاپیتانی این تیم، این افتخاری است که نصیب من شد و خوشحالم که علی آقا بازوبند را به من داد. کاپیتان اول و دوم که مهدی و علی آقا هستند اما اگر لازم شد من کاپیتان سوم می‌شوم.

* با این بازوبند استرس نداشتی؟
- استرس نه ولی واقعا هر بازیکنی آرزو دارد در پرسپولیس باشد و کاپیتانی این تیم هم افتخار بزرگی است. به نظر من کاپیتانی پرسپولیس از کاپیتانی تیم ملی هم سخت‌تر است هر چند امیدوارم همیشه آقا مهدی و علی آقا باشند و آن‌ها بازوبند را به بازو ببندند.

* بگذریم، خیلی‌ها می‌گویند پرسپولیس با طراوت بازی نمی‌کند. این مشکل هم به مسائل بدنی ربط دارد یا...؟
- صد در صد به مسائل بدنی ربط دارد. ما دیر شروع کردیم. در حالی که سایر تیم‌ها داشتند بازی دوستانه انجام می‌دادند ما داشتیم وزنه می‌زدیم. مربی هم که تازه آمده بود. مطمئن باشید بعد از تعطیلات روند تیممان بهتر می‌شود و شرایط بدنی بهتری پیدا می‌کنیم.

* یعنی سرعت انتقال توپ از دفاع به حمله، کارهای ترکیبی، خلق موقعیت و... هم بهتر خواهد شد؟
- همه چیز درست می‌شود، شک نکنید تنها باید زمان بگذرد. مطمئن باشید پرسپولیس مدعی اصلی قهرمانی است. این بازی هم که ما امتیاز از دست دادیم بازی خانگی نبود و یک بار دیگر باید با گهر در تهران بازی کنیم، هرچند این بازی را هم باید می‌بردیم اما قطعاً از این به بعد امتیازها را از دست نمی‌دهیم و همه امتیازها را می‌گیریم.

* اما از همین حالا از سپاهان و استقلال عقب افتاده‌اید.
- امتیازهای الان که حساب نیست، تازه اول فصل هستیم و معلوم نیست چه اتفاقاتی بیفتد، پارسال استقلال در نیم فصل ۱۲ امتیاز از بقیه جلوتر بود اما نهایتاً سوم شد. جوجه را آخر پاییز می‌شمارند و آن تیمی که کاپ را بالای سر می‌برد مهم است. با این حال من مطمئنم بعد از تعطیلات خیلی بهتر می‌شویم.

* راستی وقتی بازی نمی‌کردی خیلی از پیشکسوتان از تو حمایت کردند و نسبت به بازی‌ نکردنت ابراز تعجب می‌کردند.
- نظر لطفشان است. این پیشکسوت‌ها خاک پرسپولیس را خورده‌اند و همیشه دوست داشتند تیم در شرایط آرمانی باشد. از خوردبین و وطنخواه گرفته تا درخشان، حلالی، رأفت، پیروانی و همه آنهایی که حمایت کردند، تشکر می‌کنم. آن‌ها همیشه چه با مربی خارجی، چه داخلی دوست داشتند پرسپولیس نتیجه بگیرد. پیشکسوتان جزو خانواده بزرگ پرسپولیس هستند و اگر از من حمایت کردند واقعاً تشکر می‌کنم. اینها چه موقعی که پرسپولیس بدون پول بود چه حالا که پولدار شده حامی تیم بودند و اصلاً اینها بودند که پرسپولیس را حفظ کردند. اینها بودند که باعث شدند مردم پرسپولیس را دوست داشته باشند. من هم چه موقعی که هوادار پرسپولیس بودم چه حالا که بازیکن این تیم هستم دوستشان دارم و همیشه از آن‌ها مشورت می‌گیرم و امیدوارم طوری بازی کنم که جواب اتحاد و محبتشان را بدهم.

* کی روش هم در ورزشگاه بود و حتماً بازی تو را دیده.
- بله، خوشبختانه شنیدم از بازی‌ام راضی بوده. در هر حال پرسپولیس ملی‌پوشان زیادی دارد و مربی تیم ملی هم می‌آید تا دقیقاً آن‌ها را زیر نظر بگیرد. این حضور هم به تیم مقابل، هم به ما انگیزه می‌دهد. حضور کی روش در ورزشگاه‌ها اتفاق خوبی است و نشان می‌دهد او برای لیگ اهمیت زیادی قایل است.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391