برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

مهدی پاشازاده: تشویق دایی و مجیدی برای تفریح است

دوشنبه، ۹ مرداد ۱۳۹۱، ساعت ۱۶:۱۱

مهدی پاشازاده:این‌که فرهاد مجیدی استقلال را رها کرد و رفت و تیم قهرمان نشد یکجورهایی درست است و یکجورهایی نه. زمان جدایی فرهاد استقلال ۹ امتیاز با تیم دوم اختلاف داشت و صدرنشین بود. یک تیم حتما یکجای کارش ایراد دارد که نمی‌تواند ۹ امتیاز اختلاف را حفظ کند و قهرمان نشود. وقتی مجیدی رفت استقلال نتوانست جایگزین خوبی برای او انتخاب کند. احساس می‌کنم این هجمه به این خاطر روی فرهاد است که هواداران نمی‌دانند او چرا از استقلال رفت. اگر طرفداران آگاه شوند چرا مجیدی از استقلال رفت راحت‌تر با این موضوع کنار می‌آیند و آن را هضم می‌کنند.

نگفتن این‌که چرا مجیدی از استقلال رفته این فشار را به وجود آورده است. هوادار دوست دارد بداند چه دلیل محکمی باعث شد مجیدی از استقلال برود. یکسری طرفدار ساده هستند که تحت تاثیر افرادی خاص قرار می‌گیرند. همه این طرفداران آدم‌های خوبی هستند و با شخصیت؛ اما متاسفانه تا یک نفر چیزی می‌گوید آنها هم تکرارش می‌کنند. انگار برای تفریح دایی و مجیدی را تشویق می‌کنند و همه این مسائل را به شوخی می‌گیرند تا وقتشان بگذرد.

البته معتقدم آنها خیلی ساده هستند و تحت تاثیر قرار می‌گیرند. این تماشاگران از عواقب این کار آگاه نیستند. به نظر من در استقلال فرد خاصی مهم نیست، مهم نام بزرگ استقلال است که همیشه باید موفق و سربلند باشد. خیلی‌ها برای بسته شدن تیم امسال زحمت کشیدند، پس نباید جو تیم به‌خاطر یکی دو نفر به هم بخورد. این تشویق‌ها قطعا به استقلال ضربه می‌زند، طرفدار واقعی استقلال باید شرایط را بسنجد و تحت تاثیر قرار نگیرد. هر کسی فلسفه‌ای در مربیگری دارد و باید طبق فلسفه‌اش کار کند.

من بودم فرهاد را با خلوص نیت و دل پاک بر می‌گرداندم. یعنی این‌که او بدون شرط بیاید و برای استقلال بازی کند. نه این‌که بیاید و روبه‌روی کادرفنی قرار بگیرد. وقتی اطمینان پیدا می‌کردم فرهاد همین‌طور است قطعا او را برمی‌گرداندم چراکه می‌توانست به استقلال کمک کند. درباره کاپیتانی تا حدودی به فرهاد حق می‌دهم.

جواد نکونام و مهدی رحمتی بازیکنان بزرگی هستند اما نباید زحمت امثال مجیدی در لباس استقلال نادیده گرفته شود. زمانی که فرهاد در استقلال بود اینها جای دیگری بودند. به نظرم خود این ۳ بازیکن باید مسئله را خیلی راحت حل می‌کردند. کاپیتانی استقلال قداست دارد و یک کاپیتان باید از همه نظر الگوی دیگران باشد. استقلال بزرگ است و کاپیتانش هم باید بزرگ باشد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391