برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

کار پرسپولیس به روانشناس کشید ؛ به دنبال درمان ذهن های کوچک

دوشنبه، ۱۶ مرداد ۱۳۹۱، ساعت ۱۲:۵۴ — گل

بالا رفتن توقعات هواداران و کارشناسان از تیمی که هنوز بازیکنانش درگیر حواشی قراردادهای میلیاردی خود هستند باعث شده تمرکز و آمادگی روحی و ذهنی از اعضای تیم سلب شود

تیم پرسپولیس

پرسپولیس باخت و دل شکسته هواداران این تیم که پس از نتایج ضعیف دو بازی گذشته با وعده‌ها و بیانیه های سردار به سختی با امید و آرزو پیوند خورده بود ، باز هم شکست
اما سرخپوشان این روزها معجونی از ناهماهنگی و ناآمادگی را به خورد هوادارانشان میدهند و هر بار با ترکیبی جدید پا به میدان میگذارند و با بازی ضعیف خود همه را شگفت زده میکنند . از دست دادن زمان طلایی پیش فصل و تعدد بازیکنان جدید در کنار سرمربی ای که هنوز با چم و خم تیم خود و لیگ آشنا نیست ، روشن ترین دلایل ضعف عمومی پرسپولیس به شمار میروند .

ولی باید در نظر داشت که چنین شرایطی بر تیمهای دیگری از لیگ نیز حکمفرماست . همین صبا با تغییرات زیاد و سرمربی جدید و جوان خود نمونه مشابهی است که در مقایسه با پرسپولیس بسیار با طراوت و شاداب فوتبال بازی میکند . یا گوهر لرستان که از فرق سر تا نوک پا تغییر کرده و دور از شهر و دیار خود تمرین میکند و به جدال حریفان میرود
به نظر می آید بالا رفتن به حق توقعات هواداران و کارشناسان از تیمی که هنوز بازیکنانش درگیر حواشی قراردادهای میلیاردی خود هستند باعث شده تمرکز و آمادگی روحی و ذهنی از اعضای تیم سلب شود . تک تک بازیکنان پرسپولیس با نسبتهای مختلف از فرم ایده آل خود دور و دورتر هستند و این همان نکته ای است که مانویل ژوزه هم در مصاحبه پس از بازی به آن اشاره کرد و راه حل را هم به درستی نشان داد .

این بازیکنان عصبی و مضطرب که بعد از ناکامی در چند بازی ناهماهنگ ، ترسو هم شده اند به شدت نیاز به بازسازی قوای ذهنی خود توسط یک روانشناس مجرب دارند . شاید تیمی از چند روانشناس هماهنگ و با برنامه بتوانند کلکسیون گرانقیمت سردار را از این نا آمادگی روحی بیرون بیاورند . به جز این ، پرسپولیس در ادامه فصل ناموفق گذشته ، کماکان دچار افت شدید اعتماد به نفس و روحیه تیمی است . مشکلی که بخشی از آن به عدم برگزاری دیدارهای تدارکاتی مناسب بر میگردد .
قرمزپوشان باید در بازیهای دست گرمی با حریفان آسانتر به دنبال راههای گل زدن و گلزنی بگردند تا بخشی از اعتماد به نفس و روحیه تیمی خود را باز یابند . به غیر از تعطیلات چند روزة پیش رو که فرصت مناسبی برای برگزاری چند مسابقه از این دست میباشد شاید حتی بتوان در حد فاصل دیدارهای رسمی لیگ بازیکنان ذخیره و سکو نشین را هم در دیدارهای تدارکاتی میان هفته ارزیابی کرد و فرصت عرض اندامی هم به آنها داد

به هر جال نه میشود و نه میتوان از این تیم نا امید شد . تیمی که با در اختیار داشتن مجموعه ای از بازیکنان نخبه ملی و سرمربی ممتاز حرفه ای و امکانات درخور و مدیریت پرتلاش باید خیلی سریعتر از اینها به مرز آمادگی و هماهنگی برسد . باید به خاطر داشت که کاسة صبر هواداران هم ظرفیتی دارد و آنان هم مشتاقانه منتظر رفع اشکالات و نتیجه گیری مناسب و عاجل تیمشان هستند .
ای کاش یکی از هزار وعده خوبان وفا میکرد و چرخ پرسپولیس زودتر روی غلتک می افتاد . یا لااقل ای کاش یکی پیدا میشد که حداقل میگفت هواداران دقیقأ تا کی ، تا هفته چندم باید در انتظار این روزهای خوش موعود صبوری کنند ؟

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391