برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

صبر، سرمایه ای برای آینده پرسپولیس

سه‌شنبه، ۱۰ مرداد ۱۳۹۱، ساعت ۲۰:۱۱ — گل

هنوز حسرت ایویچ هست.حسرت کرانچار هنوز با پرسپولیس هست. مربی‌ها معجزه نمیکنند در این فوتبال مصرف گرا.باور کنید خوب هایش زمان میخواهند

مانوئل ژوزه و تیم پرسپولیس

آنها که پرسپولیس را ناموفق می دانند کاملا حق دارند.پرسپولیس اگر کهکشان جمع نمیکرد و خوزه را هم روی نیمکتش نمیدید باز به دلیل باخت برابر فجر و تساوی برابر گهر مستحق سرزنش بود.
برای هواداران پرسپولیس و استقلال میزان خرج مهم نیست آنها موفقیت میخواهند.به عادت افزون خواهی سرخ آبی‌ها نام پر طمطراق کهکشان را که اضافه کنیم اوضاع این گونه نتیجه گیری‌ها بدتر هم میشود.اما سوال اینجاست.آیا آنچه تحویل خوزه داده ایم آنقدر خالص است که توقع اجی مجی لاترجی داشته باشیم و بعد زود موفقیت را در دستمان ببینیم؟آیا مشکل تنها مربی است یا ما که حتی به مربی مجال شناخت تیمش را هم نمیدهیم مشکل داریم؟توقع نتیجه گرفتن تیمی که حتی مربیش را تا همین چند هفته پیش نمیشناخته چقدر مطابق با اصول روز دنیاست؟کمی مرور کنیم چه تحویل داده ایم و چه میخواهیم.


هافبکت کو؟
هواداران پرسپولیس رویانیان را دوست دارند.دلیلش هم مشخص است.خریدهای جاه طلبانه در بازار نقل انتقالات برای تیمی که سالها اسیر خرید های بد و نامعقول بود رویانیان را محبوب تر ین گزینه هواداران کرد.اما اینها کافی نیست.در دنیایی که اسپانیا و بارسا بدون مهاجم نوک کلاسیک و گاه با ۶ تا ۸ بازیکن میانی آقایی میکنند پرسپولیس به جای خط میانی ایده آل ۵ مهاجم خوب اما یک شکل دارد.
کافیست به جای خوزه گواردیولا را سر این تیم بیاورید.بازهم کاری از پیش نمیبرد. پیش فصل به چه درد میخورد؟ یک ماه مانده به لیگ های معتبر اروپایی تیم‌ها با کمترین تغییرات پیش فصل و بازیهای تدارکاتی را پشت سر میگذارند.اما پرسپولیس اصولا چیزی به عنوان پیش فصل نداشته که هیچ بیشترین تغییرات را هم تجربه کرده است.
آنهایی که علمی تر فوتبال را دنبال میکنند میدانند هیچ مربی بزرگی در ۱۰ روز و بدون شناخت معجزه نمیکند.پرسپولیس با اینهمه تغییر و این کش دادن انتخاب مربی پیش فصل را عملا از دست داد.خوزه نه تیم را بسته و نه وقت داشته که هارمونی بسازد.قبول کنیم اگر این خوزه " مورینیو " هم بود این باخت‌ها از عدم اصول ما بود نه عدم علم آنهایی که بر سر تیم میگماریم با این وقت کم و این فشردگی لیگ خوزه فقط از لحاظ روانی میتواند کمک بزرگ کند.بقیه کار زمان است که نداشته و نداده ایم.

سنت یا مدرنیسم؟
برای فوتبال ما که هیچکدام از تیم های بزرگش آکادمی خوب و معتبر ندارند و استعداد‌ها فله ای نمایان میشوند مربیان موفقش هم باید شبیه این فوتبال شوند.پرسپولیس نه پیش فصل درست و حسابی داشته و نه مترادف با نگاه مربیش جمع و جور شده.برای این گونه تیم‌ها مربیان آرمان گرا با انگیزش روحی فراوان احتیاج است.خوزه شاید مربی جوان و به روزی نباشد اما خیلی شبیه این فوتبال است.فوتبال ما به سمت مدرن شدن پیش نمیرود.برای این فوتبال و تیم پر هواداری مثل پرسپولیس خوزه میتواند گزینه ایده آلی باشد.خودش گفته بود از اینهمه هوادار تعجب نمیکند و نمیترسد چون الاهلی مصر بیشتر از پرسپولیس هوادار داشته. شاید و فقط شاید گزینه خوبی باشد اما آیا فرصتش میدهیم؟

چرا باید به خوزه فرصت دهیم؟
با نگاهی مختصر هم میشود فهمید هیچ چیز این فوتبال سر جایش نیست.هیچکس بر پایه اصول کار نمیکند.پس توقع نیست که دو دو تای پرسپولیس با ستاره هایش ۴ تا شود.
در آخر اما اگر حرف همان نتیجه ناقابل هم باشد که هوادار بیچاره را به ورزشگاه میکشاند خودش است که باید اصول را رعایت کند.صبر.نه سرخ و نه آبی اصولی اداره نمیشوند اما گاهی مجبورید و صبر هم جواب میدهد. در تمام مصاحبه های مانوئل خوزه به اولین سال حضورش در مصر نقب زده میشود.اینکه بد بودند و بهتر شدند اما باز هم در اولین سال حضورش در مصر قهرمان نشدند.افتخارات به مرور زمان رو میشوند.شاید دارد میگوید که وقت میخواهد.پر بیراه هم نمیگوید.برای اینکه مثل کشورهای حوزه خلیج فارس نشویم باید دیدگاهمان را عوض کنیم.هنوز حسرت ایویچ هست.حسرت کرانچار هنوز با پرسپولیس هست. مربی‌ها معجزه نمیکنند در این فوتبال مصرف گرا.اما باور کنید خوب هایش زمان میخواهند.شاید نتیجه ای حاصل نشود اما دیگر اگر موفقیتی هم نباشد حسرتی هم نیست

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391