برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

تابلوی پیشواز، پیش به سوی چهارمین هفته

شنبه، ۱۴ مرداد ۱۳۹۱، ساعت ۱۳:۲۱ — گل

فشردگی لیگ سبب شد تا هرچه زودتر در آستانه‌ی آغاز هفته‌ی چهارم قرار گیریم ، هفته‌ای که می‌تواند آبستن حوادث بسیار باشد .

فشردگی برنامه‌ی لیگ دوازدهم باعث شده است تا تیم‌ها مجال کم‌تری را در فاصله‌‌ی بین دو مسابقه‌ی متوالی خود در لیگ برتر داشته باشند. ناگفته نماند که این فشردگی باعث شد تا بسیاری از حاشیه‌های جانبی در نطفه حفه شوند و فرصت رشد و خودنمائی پیدا نکنند ، حال این امر را باید توفیق اجباری دانست یا اتفاقی غیرمنتطره ؟ بگذریم. فشردگی لیگ سبب شد تا هرچه زودتر در آستانه‌ی آغاز هفته‌ی چهارم قرار گیریم ، هفته‌ای که می‌تواند آبستن حوادث بسیار باشد ، اتفاقاتی که با رخدادشان جذابیت لیگ مسقف ما را چند برابر خواهند کرد.

رقابت‌های لیگ دوازدهم در چارچوب هفته‌ی دوازدهم روزهای یکشنبه و دوشنبه پیگیری خواهد شد.

پرسپولیس تهران – صبای قم ، نسیم صبا در انتظار نوازش لاله‌های سرخ

یکشنبه ‌، ساعت ۲۲:۳۰

دو تیم پرسپولیس تهران و صبای قم در دیدار آغازین هفته در شرایطی رو در روی یکدیگر صف‌آرائی خواهند کرد که پرسپولیس در آزادی پس از بخشش محرومیت هواداران خود از لشگری پذیرائی خواهد کرد که در غیاب سرمربی خود بر روی نیمکت با پنج تغییر اجباری در ترکیب اصلی به میدان خواهند رفت.

شاگردان مانوئل ژوزه پس از گذشت سه هفته از آغاز رقابت‌های لیگ برتر در اندیشه‌ی کلید زدن تحولی در امر نتیجه‌گیری خواهند بود ، تحولی که همچون بازی تاکتیکی پرسپولیس در دقایقی کوتاه از دو بازی اخیر خود ، حاوی بارقه‌هائی از امید برای ارتش سرخ خواهد بود. در سوی مقابل شاگردان گل‌محمدی که پنج نفر از مردان اصلی خود را در اختیاز ندارند ، برای آن‌که نشان دهند دو پیروزی ابتدائی فصل‌شان اتفاقی نبوده است و اتفاقا شکست آن‌ها برابر ملوان اتفاقی بوده و بر اساس اشتباهات داوری رخ داده است ، در این بازی محکوم به کسب امتیاز از پرسپولیس است.

سایپای کرج – داماش گیلان ، دوئل هرندی و تقوی

دوشنبه ، ساعت ۲۲:۰۰

سایپای کرج این روزها با وجود تقوی تیم با انگیزه و البته توان‌مندی است که به دنبال ارائه‌ی بازی‌های فنی و زیبائی است که تقوی بارها و بارها در تئوری‌های خود برآن‌ها تاکید داشته است. این تیم جدا از نمایش‌های فنی ، در امر نتیجه‌گیری نیز چندان بد کار نکرده است و یک پیروزی ، یک تساوی و البته یک شکست نیز کسب کرده است. در مقابل تیم پر تلاطم داماش که این روزها به نظر با مدیریت عابدینی و البته با حمایت شرکت صدرا گویا در ساحل آرامش ، آرام گرفته است ، با امید هرندی از انگیزه‌های بالائی برای قرار گرفتن در مسیرهای روبه رشد بهره‌مند است و امیدوار است تا در پایان هفته‌ی چهارم علاوه بر کسب امتیاز ، حداقل روند شکست‌ناپذیری خود را حفظ کنند.

نفت آبادان – نفت تهران ، دربی نفتی‌ها در برزیل ، کدام‌یک آتش‌زاتر است ؟

دوشنبه ساعت ۲۲:۰۰

نفت آبادان با تنها امتیازی که برابر ملوان کسب کرده است ، به شدت اوضاع نابسامانی را دارد و با توجه به علاقه‌ی بیش از حد هواداران آبادانی به فوتبال ، به نظر نفت آبادان در این دیدار خانگی محکوم به پیروزی است ، پیروزی که بیش ازهمه نیمکت لرزان کاستا را به ثبات امیدوار خواهد کرد. در مقابل نفت تهران که بار دیگر در لیگ شروعی مطمئن و آرام را داشته است ، بدون شک به کسب امتیاز فکر خواهد کرد ، آن هم با وجود منصور ایراهیم‌زاده بر روی نیمکت. شاید بزرگ‌ترین مشکل ارواح زرد برای رویاروئی با نفت آبادان ، گرمای غیرقابل تحمل آبادان باشد.

آلومینیوم هرمزگان – فولاد خوزستان ، انعطاف آلومینیوم یا سختی فولاد ، کدام یک برترند ؟

دوشنبه ، ساعت ۲۲:۰۰

تیم فوتبال فولاد خوزستان هفته‌ی گذشته با شکست سایپا و البته با ارائه‌ی یک بازی زیبا و پر حادثه ، توانست تا حدی دل هواداران معترض خود را بدست آورد و نشان دهد که در ادامه به همراه اندیشه‌های فرکی حرف‌های بسیاری را برای گفتن دارد. فولاد با داشتن خط حمله‌ای آتشین می‌تواند در ورزشگاه خلیج پارس ، اولین شکست خانگی آلومینیوم را رقم بزند و حتی سنگین رقم بزند. در سوی دیگر آلومینیوم با تفکرات میثاقیان از همین ابتدا برای بقا می‌جنگد و از همین ابتدا آن‌ها ماندن خود را معجزه می‌دانند. در این شرایط طبیعی است این تیم صرفا برای گل نخوردن و کسب حداقل امتیاز به استقبال شاگردان فرکی برود. شاگردان اکبر آقا به دنبال آن هستند تا با کسب تک امتیازات ، جای پای خود را در لیگ مطمئن سازند.

ملوان بندر انزلی – فجرسپاسی شیراز ، قوهای سپید در برابر ارتش سرهنگ

دوشنبه ، ساعت ۲۲:۰۰

دو تیم ملوان و فجرسپاسی تا کنون در لیگ نتایج فوق‌العاده‌ای را کسب کرده‌اند و به نوعی شگفتی‌ساز بوده‌اند. ملوان که این روزها با حضور هدایتی بهترین شرایط مالی تاریخ این باشگاه را تجربه می‌کند ، به دنبال آن است تا با غنیمت شمردن این شرایط به اهداف بسیاری از جمله کسب سهمیه‌ی آسیائی دست یابد ، بنابراین بی‌دلیل نیز نیست اگر بگوئیم فجر در دید قوهای سپید پله‌ی کوچکی برای رسیدن به آسیا است.

در مقابل شاگردان سرهنگ باتجربه قرار دارند ، شاگردانی که با توجه قدرت جوانی خود توانسته‌اند شروعی رویائی داشته باشندو طبیعی است که یاران حقیقی تمایل به از دست دادن امتیاز برابر ملوان نداشته باشند ، آن هم در این شرایط که صدرنشینی به آن‌ها مزه کرده است.

پیکان – گهر زاگرس ، قعرنشین فدای قعرنشین ، تیم قربانی کدام است ؟

دوشنبه ، ساعت ۲۲:۰۰

نه پیکان و نه گهر ، هیچ‌کدام شرایط خوبی را ندارند. هر دو تیم تازه راهی لیگ برتر شده‌اند و شرایط بسیار نابسامانی را دارند. پیکان از بازی‌های گذشته کیسه‌ای پرگل به همراه دارد و فقط یک امتیاز را در کارنامه‌ی خود ثبت می‌بیند. طبیعی است در این شرایط پیکان فقط به امید پیروزی باشد ، خصوصا عب گواردیولا ، مردی که با توجه به سابقه‌ی کوتاهش در صبا ، توانست اسم و رسم فرآوانی را برای خود دست و پا کند ، حالا با چالشی بزرگ روبرو است که اگر آن را ختم به خیر نماید بزرگی او دو چندان خواهد شد و اگر نه ، موفقیت‌های او در صبا را نیز اتفاقی قلمداد خواهند کرد. بی‌شک شرایط بحرانی فعلی پیکان سنگ محکی جدی برای گواردیولای ایرانی است.

گهر زاگرس ،با وجود تلاش و زحمت تارتار رشدهای بسیاری را کرده است ، اما هنوز هم به دلیل آوارگی که دارد ، از عدم وجود تمرکز به شدت رنج می‌برد ، مساله‌ای که در ارائه‌ی فنی این تیم بی‌تاثیر نبوده است. با این وجود نمایش گهر برابر پرسپولیس ، بارقه‌هایی از امید را در دل هواداران لرستانی زنده کرد تا شاید این تیم در ادامه بتواند امتیازات لازم برای ادامه‌ی حضور در لیگ را کسب نماید. آن‌چه مسلم است گهر نیز به سه امتیاز این دیدار بسیار چشم دوخته است.

راه‌آهن – تراکتورسازی ، جنگ نابرابر دائی و اولیویرا

دوشنبه ، ساعت ۲۲:۰۰

آنچه مسلم است این دو تیم از لحاظ پتانسیل فنی غیرقابل قیاس با یکدیگر می‌باشند. تراکتوری‌ها با داشتن بازیکنان صاحب‌نامی همچون احسان حاج‌صفی ، سیدصالحی و محمد نصرتی در اندیشه‌ی آن هستند تا با تفکرات مردی به نام اولیویرا نائب قهرمانی خود در لیگ یازدهم را با قهرمانی در لیگ دوازدهم تکمیل سازند. شاگردان تونی اولیویرا ، پس از کسب دو تساوی در دو دیدار آغازین لیگ ، با شکست مس گام بلندی را برای آغاز پیروزی‌های خود در لیگ برداشتند و حالا در برابر راه‌آهنی قرار گرفته‌اند که در این فصل بسیار متحول از سال گذشته لیگ را آغاز کرده است. به نظر انگیزه و یک‌دلی شاگردان دائی ، بزرگ‌ترین سد پیش‌روی تراکتورسازی است ، اما به هر روی تراکتور برای قرار گرفتن در کورس قهرمانی نیاز به کسب سه امتیاز این دیدار دارد.

دائی این ‌روزها به لطف گل‌زنی ستاره‌ی جوان تیم خود یعنی مجتبی شیری ، که اتفاقا از جمله استعدادهائی است که خود دائی آن‌ را کشف کرده است ، نتایج بسیار قابل قبولی را کسب کرده است. شاگردان دائی با وجود آن‌که تیم‌شان خیلی دیر بسته شد و سرمربی خود را شناخت ، خیلی زود به سرحد آمادگی رقابتی دست یافتند که این امر از نظر بازیکن باتجربه‌ای همچون پیروز قربانی ناشی از از یک‌دلی و غیرت بازیکنان است ، غیرت و اراده‌ای که از دید پیروز می‌تواند منجر به قهرمانی نیز شود. حال باید دید روزهای خوش شهریار تا کی و کجا ادامه خواهد داشت و آیا خوشی شهریار با ناخوشی تبریزی‌ها رقم خواهد خورد یا نه ؟

ذوب‌آهن اصفهان – سپاهان اصفهان ، طلائی‌پوشان به بحران هم‌شهری دامن می‌زنند ؟

دوشنبه ، ساعت ۲۲:۰۰

بی‌شک یکی از جذاب‌ترین دیدارهای این هفته دربی شهر اصفهان خواهد بود ، دیداری که جدا از مسائل سنتی بین دو تیم ، دارای حساسیتی فوق‌العاده برای دو تیم است. از یک‌سو ذوب‌آهن سه شکست متوالی را در کارنامه دارد و از دست دادن امتیاز در این دیدار حتی در هفته‌ی چهارم نیز اوضاع این تیم زا نا‌بسامان می‌کند و بر حاشیه‌ها و بحران‌های فعلی دامن می‌زند. از سوی دیگر سپاهان مدعی عنوان قهرمانی است و البته مدافع سه‌ساله‌ی آن ، بنابراین از دست دادن سه امتیاز این بازی ‌ می‌تواند برای شاگردان کرانچار کمی گران تمام شود.

نکته‌ای که در این دیدار وجود دارد غیر قابل مقایسه بودن دو تیم از لحاظ فنی است. سپاهان هرچه با خریدها آگاهانه و درست و البته ثبات مالی و مدیریتی ، قدرتمند شده ، ذوب‌آهن با از دست دادن ستاره‌های به نام خود و خرید‌های نه‌چندان کارآمد خود به شدت تضعیف شده است.با این وجود شرایط دربی‌ها همواره متفاوت از شرایط سایر دیدارها است و باید دید کدام تیم موفق خواهد بود ؟

مس کرمان – استقلال تهران ، دعای پرویزخان بدرقه‌ی راه امیرخان ، امیر ببری آمده‌ام !

دوشنبه ، ساعت ۲۲:۳۰

تیم مس کرمان ، به همراه ذوب‌آهن تاکنون امتیازی را کسب نکرده‌اند و اگر این مهم بار دیگر تکرار شود ، قاسم‌پور به سرنوشت مرفاوی گرفتار خواهد شد و کرمان را ترک خواهد کرد. کرمانی‌ها برای دومین سال پیاپی شروعی ناموفق را در لیگ تجربه می‌کنند و این مساله همان و آشفتگی در سکوها همان. بی‌تردید اگر قاسم‌پور فکری برای نیمکت بین زمین و هوای خود نکند ، مدیریت مس فکری برای او خواهد کرد و مظلومی را بر روی آن خواهد نشاند ، که برای به زمین آوردن این نیمکت وزن قابل توجهی دارد!

در مقابل استقلال با امیر قلعه‌نوعی در اندیشه‌ی پایان دادن به ناکامی‌های خود در سال‌های اخیر در لیگ برتر است و طبیعی است که در این دیدار به چیزی جز کسب امتیاز فکر نکنند. آبی‌پوشان و بطور ویژه قلعه‌نوعی می‌داند که رقابت با تیم‌هائی همچون سپاهان و تراکتور و پرسپولیس ، آنقدر راحت نیست که بتوان شکست‌هائی به سبک شکست برابر سایپا را نادیده گرفت. بنابراین قلعه‌نوعی محکوم به کسب امتیاز در این دیدار است .

نکته‌ی جالب در مورد این دیدار آن است که در صورت پیروزی استقلال ، مسئولان مس که به پرویز مظلومی آماده‌باش داده‌اند ، او را به عنوان سرمربی به جای قاسم‌پور معرفی خواهند کرد و این‌جاست که عدو شود سبب خیر ، اگر خدا خواهد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391