برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

پشت پرده حاشیه های این روزهای سرخ پوشان؛ پای سلطان درمیان است

شنبه، ۱۴ مرداد ۱۳۹۱، ساعت ۱۵:۴۹ — جام‌نیوز

از بین بازیکنان فعلی تیم تنها مقبولیت و محبوبیت کریمی و مهدوی‌کیا قابل توجه است که یکی از آن‌ها را هم پروین با تیز هوشی خاص خود به خوبی نشانه رفته است.

تیم پرسپولیس

به نقل از سایت گل، در حالی که سردار این روزها در پرسپولیس با تمام قوا مشغول حاشیه‌زدایی و برقراری آرامش است، افشای مرموز انتقادات علی پروین نسبت به جذب سه بازیکن کنونی تیم و پاسخ پر از کنایه یکی از آن سه نفر یعنی مهدی مهدوی‌کیا، حاشیه‌ای جدید و خودساخته آفریده تا تصویری گنگ اما قابل رویت از اختلافات شدید پس پرده این روزهای پرسپولیس رونمایی شود. با نظری به صحبت‌های تند مهرداد میناوند و نگاهی به گفته‌ها و عملکرد رویانیان در چند روز اخیر، علی‌رغم برگزاری میهمانی‌های به ظاهر دوستانه و دست در گردن انداختن‌های فتوژنیک، به نظر می‌رسد جنگ قدرتی به راه افتاده که آتش آن دیر یا زود شعله‌ور خواهد شد. عزل پروین از عنوان فرمایشی و پرطمطراق مدیریت راهبری شاید پاسخ مناسبی به مصاحبه سلطان بعد از نخستین باخت تیم محسوب شود اما ادامه حضور او که نشان داده در این فصل خیلی دلسوز عاقبت تیمی که رویانیان جمع کرده نیست، حاکی از تداوم کشمکشی است که یک سوی آن سردار و کادر فنی و اداری باشگاه است و سوی دیگر آن علی پروین و برخی از پیشکسوتان کنار تیم که تا این لحظه با احتیاط و چراغ خاموش حرکت کرده‌اند.

پاسخ کیا به پروین هم گویای آن است که اعضای تیم نیز در جریان این اختلافات قرار دارند و ظاهرأ موضع خود را هم مشخص کرده‌اند. کلید ماجرا آنجایی است که مهدی از به خطر افتادن منافع آقایان می‌گوید و بی‌محابا از هرگونه توبیخ و برخورد از سوی باشگاه از ابهامات مالی سنگین ۱۴ سال پیش پروین سخن می‌راند. آنچه مسلم است، امیدی به بقای تاج و تخت سلطانی در پرسپولیس ۹۱ نیست و سردار به سختی مشغول آماده‌سازی شرایط برای تغییرات پیش رو است. رویانیان برای کنارتر گذاشتن محترمانه پروین در قدم اول به افزایش اعتبار خود و همراهانش نزد هواداران و رسانه‌ها نیاز دارد که با توجه به دست‌اندازهای هفته‌های اول لیگ و تا به سر و سامان رسیدن نتایج پرسپولیس، درنگ و تأنی شرط اول عقل مدیری است که سوابق مدیریتی‌اش نشان از هوش و درایت بالای وی دارد. دست‌های سردار در این راه خیلی هم پر نیست.

از بین بازیکنان فعلی تیم تنها مقبولیت و محبوبیت کریمی و مهدوی‌کیا قابل توجه است که یکی از آن‌ها را هم پروین با تیزهوشی خاص خود به خوبی نشانه رفته است. زاید هم بازیکنی است که رویانیان برای جذب علاقه‌مندی هواداران در تیم نگه داشته و از قضا علی‌رغم عملکرد قابل قبول وی در فصل پیش، او هم مورد غضب سلطانی قرار دارد! شاید اگر ترس از زبان تند کریمی نبود او هم از گزند انتقادات معنادار پروین دور نمی‌ماند.

در این میان به پیشکسوتان پیرامون تیم هم امید چندانی نیست، به جز آن‌ها که ساز ناجور کوک کرده‌اند بقیه ظاهراً تا این کشمکش به مراحل پایانی نزدیک نشود، موضع خود را معلوم نخواهند کرد و منتظر مشخص شدن جهت باد خواهند ماند. با این اوصاف و در حالی که صحبت از مذاکرات رویانیان و جعفر کاشانی به گوش می‌رسد به نظر می‌آید که سردار باید قدم‌های محکم‌تری از این دست را سریع‌تر بردارد. تشکیل جبهه‌ای جدید به کمک یکی دو چهره مقبول و قدیمی پرسپولیس توازن‌بخش خواهد بود. البته در نهایت با عنایت به اشتباهات مکرر و ویرانگر پروین در این روزها و تحلیل سهمگین اعتبار وی نزد هواداران، سردار با یکی دو حرکت سنجیده دیگر رئیس کمیته فنی را در کمال احترام مات خواهد کرد.

این همه در حالی است که هواداران نگران نتایج اخیر تیم هستند و به دنبال پرسپولیس رویایی موعود می‌گردند. باید امیدوار بود که آتش اختلافات داخلی پرسپولیس دامن کادر فنی و بازیکنان تیم را نگیرد و سردار بتواند در آرامش از پس این موقعیت استراتژیک برآید.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391