برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

لیام ردی : فوتبال ایران را از پشت دروازه بوسنیچ شناختم !

دوشنبه، ۲ مرداد ۱۳۹۱، ساعت ۲۰:۲۵ — گل

آن روز من ۱۷ سالم بود و اتفاقا به ورزشگاه رفته بودم . یادم هست که پشت دروازه بوسنیچ در نیمه دوم نشسته بودم و آن لحظه که بازیکن کوتاه قد شما گل زد بدترین لحظه برای من بود

لیام ردی

چه شد که تصمیم گرفتید به ایران بیایید ؟

من سه پیشنهاد داشتم که از بین آنها استقلال را انتخاب کردم . دلیلش هم مطالعه کامل رزومه استقلال و سرمربی آن را در اینترنت بود . متوجه شدم که این تیم پرافتخارترین تیم آسیا است و در دنیا طرفداران بسیاری دارد و سرمربی آن هم پرافتخارترین سرمربی لیگ ایران است . برایم جالب بود که این تیم حتی در کشورهایی مثل کانادا ، آمریکا ، سوئد و استرالیا هواداران زیادی دارد .

یک سایت استرالیایی نوشته که شما پیش از حضور در ایران به دلیل مصرف مشروبات الکلی در هواپیما ، دو روز قبل از آخرین مسابقه سیدنی از این تیم اخراج شدید . این خبر واقعیت دارد ؟
در این مورد باید همه واقعیت ماجرا را توضیح بدهم . باشگاه سیدنی که جزو پرسابقه ترین باشگاههای استرالیا است اخیرا توسط یک سرمایه گذار جدید خریداری شده . این رئیس جدید در ابتدای حضورش در باشگاه تصمیم داشت که ۴ بازیکن گرانقیمت این تیم را که با سیدنی تا سال ۲۰۱۳ قرارداد داشتند را به روشهای مختلف از تیم خارج کند . من هم یکی از این ۴ بازیکن بودم و مالک جدید توانست با بهانه های زیاد ۴ بازیکنی را که گفتم از سیدنی اخراج کند . ما در تیم های مختلف به بهانه های شیرین مثل پدر شدن یکی از بازیکنان این رسم را به جا می آوردیم اما این بار شیطنت شد . درباره این اتفاق حتی بسیاری از روزنامه های استرالیایی نوشتند و از رئیس جدید انتقاد کردند .

این اتفاقها در روند مذاکره شما با باشگاه استقلال تاثیر داشت ؟

بله ، مسئولان باشگاه استقلال از طریق مدیر برنامه من به شدت نسبت به این موضوع حساس بودند و ما هم سعی کردیم توضیحات کاملی را به آنها ارائه بدهیم .

به شما گفته اند که دروازه بان دوم استقلال خواهید بود و باید نیمکت نشین باشید ؟

من اول از همه باید بگویم که می دانم به یک کشور اسلامی آمده ام و وظیفه دارم به کلیه قوانین و آئین این کشور احترام بگذارم و خودم را مانند یک شهروند ایرانی می دانم . من یک بازیکن حرفه ای هستم . ۱۵۸ بازی در سوپر لیگ استرالیا انجام دادم و از نظر سابقه جزو ۱۵ بازیکن برتر استرالیا هستم . در تمام سالهای بازیگری ام به غیر از این تسویه حساب مالک جدید باشگاه هرگز مرتکب خطای انضباطی نشده ام . من پدر یک خانواده هستم . دو فرزند دارم و همیشه تلاش کردم بهترین زندگی را برای خانواده ام ایجاد کنم . درباره دروازه بانی هم باید بگویم که بله به من گفته شد که دروازه بان دوم خواهم بود اما منتظر دیدار با دوست تازه ام که دورازه بان تیم ملی ایران است ، هستم . من همه تلاشم را می کنم که یک رقابت درست و جانانه با دیگر دروازه بانهای استقلال داشته باشم

مردم ایران فوتبال استرالیا را با مسابقه ایران با این تیم در سال ۱۹۹۷ در ملبورن می شناسند . آن روز را به خاطر می آورید ؟

انسانها هیچ وقت کابوس های بد را فراموش نمی کنند . آن روز برای من و دیگر مردم استرالیا یک کابوس بزرگ بود . آن روز من ۱۷ سالم بود و اتفاقا به ورزشگاه رفته بودم . یادم هست که پشت دروازه بوسنیچ در نیمه دوم نشسته بودم و آن لحظه که بازیکن کوتاه قد شما گل زد بدترین لحظه برای من بود . بعد از بازی بیش از یک ساعت در ورزشگاه نشستم و از شدت ناراحتی نمی دانستم چه کار کنم .

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391