برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

وقتی رویانیان فرصت حاشیه سازی را از بین برد؛ کودتا علیه‌سلطان

شنبه، ۷ مرداد ۱۳۹۱، ساعت ۱۴:۵۴ — رجا

خیلی‌ از نزدیکان محمد رویانیان بر این باور بودند که وی در عین این که به علی پروین احترام می‌گذارد به پیشکسوت سرشناس پرسپولیس اجازه پیشروی نمی‌دهد.

محمد رویانیان

خیلی‌ از نزدیکان محمد رویانیان بر این باور بودند که وی در عین این که به علی پروین احترام می‌گذارد به پیشکسوت سرشناس پرسپولیس اجازه پیشروی نمی‌دهد تا به واسطه رفتار وی پرسپولیس متضرر شود،اما با این حال پروین بدون در نظر گرفتن جایگاه خود و مدیرعامل هر از گاهی به رفتار شتابزده خود سرعت می‌داد تا جایی که محمد رویانیان تصمیم آخر را درباره وی گرفت و او را از سمتی که برای نخستین بار در فوتبال ایران به پروین اختصاص گرفته بود خلع کرد تا همه متوجه شوند سلطان زیاد در امنیت به سر نمی‌برد.

به گزارش رجانیوز، اظهار نظر شتابزده علی پروین علیه مانوئل تنها لحظاتی بعد از شکست به فجرسپاسی کاملاً به ضررش تمام شد چرا که موضع‌گیری متعادل سایر اعضای کمیته فنی شرایط را به نفع باشگاه و مواضعش تغییر داد و سلطان به نوعی تنها ماند.

بعد از آن چند پیشکسوت دیگر هم در حمایت از مانوئل و تیمش مصاحبه کردند تا پشت رویانیان کاملاً گرم شود. بعد از آن، واکنش رویانیان به حرف‌های پروین آنقدر تند بود که سلطان پا پس بکشد و با عقبگرد مخصوص به خودش بگوید: «از روی دلسوزی آن حرف‌ها را زدم!» با این حال کار رویانیان با سلطان و تفکرات ضد مانوئلی‌اش به همین جا ختم نشد و او روز پنج‌شنبه جلسه‌ای اضطراری با مسوولان باشگاه برگزار کرد که نتایج این جلسه عرصه را برای پروین بسیار تنگ می‌کند:
۱) حذف پست مدیر راهبری شاید مهم‌ترین دستاورد جلسه روز پنج‌شنبه بود که البته از طرف مدیرعامل به اعضا ابلاغ شد و آنطور نبود که این تصمیم به صورت جمعی اتخاذ شود. رویانیان گفته اکنون احساس می‌کند نیازی به داشتن چنین پستی نیست. یادمان نرفته که مدیرعامل پرسپولیس خود چنین پستی را ابداع کرد و هیچ کس نفهمید وظایف مدیر راهبری چیست و پروین طی مدتی که در این پست فعالیت کرده دقیقاً چه کارهایی برای تیم پرسپولیس انجام داده است اما حذف این پست درست بعد از اظهار نظر شتابزده پروین چندان نمی‌تواند عجیب باشد چرا که رویانیان با حذف یکی از سمت‌های پروین دایره اختیارات او را – هرچند به صورت ظاهری و سمبلیک – کمتر کرده و به نوعی به او هشدار داده که می‌تواند به راحتی پست‌های دیگرش را از او بگیرد و از حضور رسمی در پرسپولیس بیکارش کند.

۲) برخلاف آنچه فکر می‌کردیم علی پروین مدیر فنی پرسپولیس هم نیست و رویانیان این نکته را در جلسه روز پنج‌شنبه به صورتی کاملاً هوشمندانه به یکی از معاونانش گفته است. با این حساب علی پروین تنها در کمیته فنی حضور دارد و ریاست این کمیته تنها پست رسمی او است البته قاعدتاً رییس کمیته فنی باید مدیر فنی تیم هم باشد اما رویانیان همانطور که پست مدیر فنی را ابداع کرد، این نقض را هم می‌تواند انجام دهد تا در راهی که قدم گذاشته کم نیاورده باشد و همچنان پروین را محدود کند.

۳) تعیین وظایف اعضای کمیته فنی و تأکید روی کاری که اعضای این کمیته باید انجام دهند، نشان می‌دهد مدیرعامل باشگاه پرسپولیس به هیچ عنوان اجازه نمی‌دهد در جلسات این کمیته درخصوص بودن یا نبودن مانوئل و برکناری سرمربی تصمیمی بگیرند. قاعدتاً با تعیین خط مشی برای اعضای کمیته فنی و محدود کردن وظایف آنها حساب کار دست اعضا می‌آید و می‌دانند که نمی‌توانند جلسه‌ای با محوریت آنچه در ذهن پروین شکل گرفته بود را تشکیل دهند.

۴) رویانیان تأکید کرده که از این پس در تمام جلسات کمیته فنی شرکت خواهد کرد چرا که او می‌خواهد در جریان جزییات این جلسات قرار بگیرد و دوست ندارد اعضای کمیته فنی علیه او یا مواضعش قدمی بردارند. در واقع حضور رویانیان در جلسه نقش پروین به عنوان رییس کمیته فنی را به نوعی کمرنگ خواهد کرد و تنها پست باقیمانده سلطان هم اینچنین زیر سایه قرار می‌گیرد. در ضمن رویانیان با تأکید بر اینکه نظارت کمیته فنی می‌تواند در پیشبرد اهداف تیم‌های پرسپولیس تأثیر بگذارد به نوعی تنها از این کمیته می‌خواهد به فکر سر و سامان دادن به تیم‌های پایه پرسپولیس باشند و مانوئل و تیمش را راحت بگذارند.

۵) رویانیان در پایان جلسه با معاونانش تأکید کرده که با مانوئل و کادرش ادامه خواهد داد و اتفاقاً با اعلام اینکه قرارداد ژوزه دو ساله است به پروین هشدار می‌دهد که چاره‌ای جز عقب‌نشینی از مواضع خود ندارد و اگر می‌خواهد همچنان بالای سر تیم باشد باید بی‌خیال ژوزه شود و از اظهار نظرهای عجولانه درخصوص او و آینده‌ تیم پرسپولیس بپرهیزد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391