برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

تکذیب ادعای رویانیان درباره بودجه ۶ میلیاردی

شنبه، ۷ مرداد ۱۳۹۱، ساعت ۱۶:۱۵ — رجا نیوز

در بودجه عمومی کشور هیچ رقمی برای باشگاه های پرسپولیس و استقلال پیش بینی نشده است.

محمد رویانیان

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در برنامه هفته گذشته ۹۰ اعلام کرد با حضور در کمیسیون تلفیق موفق شده نظر مثبت نمایندگان را به اختصاص ۱۲ میلیارد تومان از بودجه سال ۹۱ برای هر یک از باشگاه های پرسپولیس و استقلال جلب کند.

یکی از اعضای کمیسیون تلفیق بودجه با تکذیب ادعای رویانیان توضیح داد: امسال در بودجه عمومی کشور ردیفی برای باشگاه های پرسپولیس و استقلال درنظر گرفته نشد. آنچه اتفاق افتاد این بود که این دو باشگاه به عنوان شرکتهای جدیدا شناسایی شده دولتی محسوب و برای آنها در پیوست بودجه در ردیفهای شرکتهای دولتی بودجه در نظر گرفته شده است.

وی افزود اتفاقا شرکتهای فرهنگی ورزشی پیروزی و استقلال که با ردیفهای ۲۹۵۳۹۰ و ۲۹۵۴۰۰ در پیوست قانون بودجه نامشان آمده، در فهرست شرکتهای سود ده قرار گرفته اند و به این ترتیب وزارت ورزش و جوانان نمی تواند به بهانه کمک زیان؛ به آنها مبلغی پرداخت کند. ضمن اینکه قانون برنامه پنجم صریحا و قویا پرداخت هرگونه وجهی از محل بودجه کل کشور به ورزش حرفه ای را ممنوع کرده است.

این عضو کمیسیون تلفیق ادامه داد مدیرانی که با ولخرجی های میلیاردی خود از بیت المال، باعث رنجش مردم تحت فشار های معیشتی شده اند، حتی از اصول اولیه قانون بودجه هم اطلاعی ندارند و ظاهرا نمی دانند اختصاص ردیف از محل بودجه شرکتهای دولتی به معنی اختصاص بودجه عمومی کشور به پرسپولیس نیست بلکه به این معنی است که مجلس به شرکت دولتی پرسپولیس اجازه داده تا در سال۹۱ معادل ۶میلیارد تومان درآمد کسب و تحت نظارت قانون محاسبات عمومی، این مبلغ را هزینه کند. وی افزود بنابر ماده ۱۳قانون برنامه پنجم و تصریح اکید تبصره ذیل آن، دولت و وزارت ورزش و جوانان هم حق ندارند به این دو باشگاه کمک مالی کنند و اگر چنین کاری کنند، توسط دادستانی دیوان محاسبات تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.

وی افزود ظاهرا آقای رویانیان که بخاطر حاتم بخشی هایش با انتقاد افکار عمومی مواجه شده با این گفته خود می خواست توپ را به زمین مجلس بیندازد و نمایندگان مجلس را هم در ولخرجی های غیرقانونی خود شریک جلوه دهد اما ایشان باید بداند نمایندگان هم به این جور ولخرجی‌ها حساس هستند و اتفاقا روز چهارشنبه جو عمومی مجلس درباره گرانی های اخیر موافق با اصلاح قانون بودجه به جهت صرفه جویی بود. به همین دلیل مجلس قطعا با این قبیل ولخرجی‌ها و قانون شکنی های مالی موافق نیست و با آن برخورد خواهد کرد.

دوشنبه شب گذشته محمدرویانیان با حضور تلفنی در برنامه نود ادعا کرد با حضور در کمیسیون تلفیق بودجه، نمایندگان را قانع کرده امسال ۱۲میلیارد تومان به هریک از دوتیم پرسپولیس و استقلال اختصاص دهند. فتح الله زاده مدیرعامل استقلال دقایقی بعد در همان برنامه پشت خط آمد و ظاهرا اطلاعات دقیقتری از قانون بودجه داشت چرا که به رویانیان تذکر داد بودجه ۱۲ میلیاردی برای استقلال و پرسپولیس تصویب نشده حتی همان ۶ میلیارد هم تصویب نشده است.

در هفته های اخیر انتشار اخبار حاتم بخشی های بی سابقه از محل بیت المال و عقد قراردادهای میلیاردی به بازیکنان فوتبال با انتقاد شدید افکار عمومی مواجه شده است.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391