برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

آندرانیک تیموریان: کروش گفت می‌آیم قطر می‌بینمت ، خودم را در بهترین شرایط حفظ می‌کنم

پنجشنبه، ۵ مرداد ۱۳۹۱، ساعت ۱۶:۴۷ — گل

خصوصیتی که من دارم این است که هیچ وقت خودم را آماده‌تر از دیگران نمی‌بینم و همیشه فکر می‌کنم عقب هستم. در قطر هم همین تفکر را خواهم داشت .

آندرانیک تیموریان

سایت گل-گفت‌وگویی با آندرانیک تیموریان که حالا دوباره به جرگه لژیونرهای فوتبال ایران پیوسته است. آندو را این فصل دیگر در لیگ کشورمان نمی‌بینیم. هافبک پرتوان تیم ملی ایران پس از تجربه بازی در تیم‌های تراکتورسازی و استقلال حالا پیراهن الخریطیات را می‌پوشد.رفتن آندو از استقلال هنوز هم برای هواداران این تیم سوال است اما مرد شماره ۱۴ سابق آبی‌ها بارها دلایل جدایی‌اش را اعلام کرده است.در این گفت‌وگو دیگر سراغ آن سوال‌های کلیشه‌ای درباره دلایل جدایی آندو نرفتیم و با او درباره شرایط تیم جدیدش، نوع تمرین‌ها و امکاناتی که باشگاه الخریطیات در اختیارش قرار داده حرف زدیم.

سلام آقای تیموریان، از قطر چه خبر؟ ‌‌‌
سلام خبر خاصی نیست. مشغول تمرین هستم، اوقات بیکاری هم در اتاقم استراحت می‌کنم.
از حال و هوای تیم جدیدت چیزی نمی‌دانیم؛ الخریطیات چه جور تیمی است؟ ‌‌‌
آنها یک تیم معمولی در کشور قطر هستند که تازه می‌خواهند قدم‌های اول در راه حرفه‌ای شدن را بردارند تا الان که با من رفتار خوبی داشته‌اند و با مربیان و دیگر بازیکنان به خوبی اخت شده‌ام. چند روزی است که مدام دارم با الخریطیات تمرین می‌کنم.
بازیکنان معروفی در تیم الخریطیات هستند؟ ‌‌‌
چند بازیکن معروف داریم اما اکثرا بومی هستند. یک دروازه‌بان هم به اسم سعید داریم که اصالتا ایرانی است.
پس چندان دلتنگ هموطن‌هایت‌ نمی‌شوی؟! ‌‌‌
اینجا ایرانی کم نیست. خیلی از قطری‌ها اصالتا مال ایران هستند. بیشتر بچه‌های جنوب ایران را اینجا می‌بینم که خیلی به عرب‌ها نزدیک هستند.
معمولا فوتبالیست‌های ایرانی در کشورهای حوزه خلیج فارس مشکلی از لحاظ ایجاد رابطه با دیگران ندارند. ‌‌‌
بله، یکی از دلایلی که باعث می‌شود من و امثال من به لیگ کشورهای عربی بیاییم همین نزدیک بودن فرهنگ‌ها است. تا حالا همه چیز خوب بوده. دیگر دلیلی که باعث حضور فوتبالیست‌های ایرانی می‌شود امکانات خوبشان است.
آنها هیچ چیز برای من کم نگذاشته‌اند و بهترین امکانات رفاهی را به من داده‌اند.
ITCات رسید؟
‌‌‌ بله، فدراسیون فوتبال ITC من را صادر کرد و خدا را شکر دیگر مشکلی برای بازی کردن ندارم.
باید یک فصل را در قطر بگذرانی. خودت را آماده دوری یکساله از ایران کرده‌ای؟ ‌‌‌
زمانی که در انگلیس بودم این تجربه را داشتم. من ۴ سال خارج از این کشور فوتبال بازی کردم. حالا هم مشکلی ندارم جز دلتنگی خانواده، همبازی‌ها و دیگر دوستانم.
فهمیدی که شماره‌ات را به کیانوش رحمتی دادند؟ ‌‌‌
بله، می‌دانستم. برای کیانوش آرزوی موفقیت می‌کنم. امیدوارم یک فصل خوب را پشت سر بگذارد.
بازیکنان ایرانی در لیگ کشورهای عربی اندکی آمادگی‌شان را از دست می‌دهند. تو نخستین بار است که در یک تیم عربی بازی می‌کنی برای اینکه از فرم مطلوب دور نشوی برنامه‌ای داری؟ ‌‌‌
ما یک مربی صربستانی داریم به نام زوران که تمرین‌های بدنسازی سختی می‌دهد. اینجا تمرین‌های کاملی را انجام می‌دهیم و با توجه به اینکه از محل سکونتم تا زمین تمرین فاصله‌ای نیست به خوبی می‌توانم برای تمرین و استراحتم برنامه‌ریزی کنم.
نگران آمادگی احتمالی و دور شدن از ترکیب اصلی تیم ملی نیستی؟ ‌‌‌
خصوصیتی که من دارم این است که هیچ وقت خودم را آماده‌تر از دیگران نمی‌بینم و همیشه فکر می‌کنم عقب هستم. در قطر هم همین تفکر را خواهم داشت و می‌دانم با دوری از ایران ممکن است جایگاهم کمی به خطر بیفتد اما مطمئن باشید خودم را در بهترین شرایط حفظ می‌کنم.
با کروش حرف زدی؟
‌‌‌ بله، یک بار که ایشان در لیسبون پرتغال بود با هم حرف زدیم. گفت خوب تمرین کن. می‌خواهد بیاید من را در لیگ قطر ببیند.
با عقیلی هم در ارتباط هستی؟ ‌‌‌
بله، با عقیلی قبل و بعد از پیوستن به الخریطیات خیلی حرف زدم. از خوبی‌ها و سختی‌های اینجا برایم گفته است. حضور هادی در قطر برای من خیلی خوب است.
در ماه مبارک رمضان نحوه تمرین‌های‌تان چگونه است؟ ‌‌‌
تمرین‌ها به بعد از افطار موکول شده و ما هم قبل از افطار تمرین نمی‌کنیم.
هواداران استقلال خیلی سراغ تو را می‌گیرند، حرفی برای آنها داری؟ ‌‌‌
دلم برای هواداران استقلال تنگ شده است. دوست دارم روزی برگردم و دوباره پیراهن استقلال را بر تن کنم. به زودی آن روز فرا می‌رسد. برای استقلال هم آرزوی موفقیت و کامیابی دارم. از هواداران می‌خواهم من را هم دعا کنند تا با موفقیت کارم را در لیگ قطر تمام کنم.گفت‌وگویی با آندرانیک تیموریان که حالا دوباره به جرگه لژیونرهای فوتبال ایران پیوسته است. آندو را این فصل دیگر در لیگ کشورمان نمی‌بینیم. هافبک پرتوان تیم ملی ایران پس از تجربه بازی در تیم‌های تراکتورسازی و استقلال حالا پیراهن الخریطیات را می‌پوشد.رفتن آندو از استقلال هنوز هم برای هواداران این تیم سوال است اما مرد شماره ۱۴ سابق آبی‌ها بارها دلایل جدایی‌اش را اعلام کرده است.در این گفت‌وگو دیگر سراغ آن سوال‌های کلیشه‌ای درباره دلایل جدایی آندو نرفتیم و با او درباره شرایط تیم جدیدش، نوع تمرین‌ها و امکاناتی که باشگاه الخریطیات در اختیارش قرار داده حرف زدیم.

سلام آقای تیموریان، از قطر چه خبر؟
‌‌‌ سلام خبر خاصی نیست. مشغول تمرین هستم، اوقات بیکاری هم در اتاقم استراحت می‌کنم.
از حال و هوای تیم جدیدت چیزی نمی‌دانیم؛ الخریطیات چه جور تیمی است؟
‌‌‌ آنها یک تیم معمولی در کشور قطر هستند که تازه می‌خواهند قدم‌های اول در راه حرفه‌ای شدن را بردارند تا الان که با من رفتار خوبی داشته‌اند و با مربیان و دیگر بازیکنان به خوبی اخت شده‌ام. چند روزی است که مدام دارم با الخریطیات تمرین می‌کنم.
بازیکنان معروفی در تیم الخریطیات هستند؟
‌‌‌ چند بازیکن معروف داریم اما اکثرا بومی هستند. یک دروازه‌بان هم به اسم سعید داریم که اصالتا ایرانی است.
پس چندان دلتنگ هموطن‌هایت‌ نمی‌شوی؟!
‌‌‌ اینجا ایرانی کم نیست. خیلی از قطری‌ها اصالتا مال ایران هستند. بیشتر بچه‌های جنوب ایران را اینجا می‌بینم که خیلی به عرب‌ها نزدیک هستند.
معمولا فوتبالیست‌های ایرانی در کشورهای حوزه خلیج فارس مشکلی از لحاظ ایجاد رابطه با دیگران ندارند.
‌‌‌ بله، یکی از دلایلی که باعث می‌شود من و امثال من به لیگ کشورهای عربی بیاییم همین نزدیک بودن فرهنگ‌ها است. تا حالا همه چیز خوب بوده. دیگر دلیلی که باعث حضور فوتبالیست‌های ایرانی می‌شود امکانات خوبشان است. آنها هیچ چیز برای من کم نگذاشته‌اند و بهترین امکانات رفاهی را به من داده‌اند.
ITCات رسید؟
‌‌‌ بله، فدراسیون فوتبال ITC من را صادر کرد و خدا را شکر دیگر مشکلی برای بازی کردن ندارم.
باید یک فصل را در قطر بگذرانی. خودت را آماده دوری یکساله از ایران کرده‌ای؟
‌‌‌ زمانی که در انگلیس بودم این تجربه را داشتم. من ۴ سال خارج از این کشور فوتبال بازی کردم. حالا هم مشکلی ندارم جز دلتنگی خانواده، همبازی‌ها و دیگر دوستانم.
فهمیدی که شماره‌ات را به کیانوش رحمتی دادند؟
‌‌‌ بله، می‌دانستم. برای کیانوش آرزوی موفقیت می‌کنم. امیدوارم یک فصل خوب را پشت سر بگذارد.
بازیکنان ایرانی در لیگ کشورهای عربی اندکی آمادگی‌شان را از دست می‌دهند. تو نخستین بار است که در یک تیم عربی بازی می‌کنی برای اینکه از فرم مطلوب دور نشوی برنامه‌ای داری؟
‌‌‌ ما یک مربی صربستانی داریم به نام زوران که تمرین‌های بدنسازی سختی می‌دهد. اینجا تمرین‌های کاملی را انجام می‌دهیم و با توجه به اینکه از محل سکونتم تا زمین تمرین فاصله‌ای نیست به خوبی می‌توانم برای تمرین و استراحتم برنامه‌ریزی کنم.
نگران آمادگی احتمالی و دور شدن از ترکیب اصلی تیم ملی نیستی؟
‌‌‌ خصوصیتی که من دارم این است که هیچ وقت خودم را آماده‌تر از دیگران نمی‌بینم و همیشه فکر می‌کنم عقب هستم. در قطر هم همین تفکر را خواهم داشت و می‌دانم با دوری از ایران ممکن است جایگاهم کمی به خطر بیفتد اما مطمئن باشید خودم را در بهترین شرایط حفظ می‌کنم.
با کروش حرف زدی؟
‌‌‌ بله، یک بار که ایشان در لیسبون پرتغال بود با هم حرف زدیم. گفت خوب تمرین کن. می‌خواهد بیاید من را در لیگ قطر ببیند.
با عقیلی هم در ارتباط هستی؟
‌‌‌ بله، با عقیلی قبل و بعد از پیوستن به الخریطیات خیلی حرف زدم. از خوبی‌ها و سختی‌های اینجا برایم گفته است. حضور هادی در قطر برای من خیلی خوب است.
در ماه مبارک رمضان نحوه تمرین‌های‌تان چگونه است؟
‌‌‌ تمرین‌ها به بعد از افطار موکول شده و ما هم قبل از افطار تمرین نمی‌کنیم.
هواداران استقلال خیلی سراغ تو را می‌گیرند، حرفی برای آنها داری؟
‌‌‌ دلم برای هواداران استقلال تنگ شده است. دوست دارم روزی برگردم و دوباره پیراهن استقلال را بر تن کنم. به زودی آن روز فرا می‌رسد. برای استقلال هم آرزوی موفقیت و کامیابی دارم. از هواداران می‌خواهم من را هم دعا کنند تا با موفقیت کارم را در لیگ قطر تمام کنم.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391