برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

یاوری: مگر سنگ از آسمان افتاده که تعجب می‌کنید ؟ این پرسپولیس از سال پیش بهتر است

پنجشنبه، ۵ مرداد ۱۳۹۱، ساعت ۱۶:۳۴ — گل

این پرسپولیس در حال حاضر از نظر ساختار بدنی ضعیف است. من قبل از بازی هم به بچه‌ها گفته بودم که نیمه اول هم بازنده بودید عیبی ندارد اما نیمه دوم مال شماست

محمود یاوری

قبل از بازی با پرسپولیس گفته بود که نتیجه فصل قبل مقابل پرسپولیس را تکرار می‌کند اما محمود یاوری سرمربی فجرسپاسی شیراز به فصول قبل هم فکر نمی‌کرد و می‌خواست بهتر از همیشه نتیجه بگیرد که گل محمد قاضی اجازه نداد این اتفاق بیفتد و همان نتیجه فصل قبل تکرار شد. یاوری که بازیکنانش را به خاطر بازی زیبا مقابل پرسپولیس ستایش می‌کند، معتقد است همه تیم‌ها باید روی فجر حساب ویژه‌ای باز کنند چون بازیکنان این تیم انگیزه بالایی مقابل بازیکنانی که قراردادهای بالا گرفته‌اند، دارند. این مصاحبه را به نقل ار ایران ورزشی بخوانید:


خیلی‌ عجیب است که توانستید پیروزی فصل قبلتان را تکرار کنید و با همان نتیجه پرسپولیس را شکست بدهید. ‌‌‌
مگر سنگ از آسمان افتاده و طلا شده که از بردمان تعجب می‌کنید؟ تعجب من از تعجب شما است که چرا از پیروزی ما تعجب می‌کنید! بچه‌ها زحمت کشیدند و بی‌ادعا تمرین می‌کنند که وابستگی‌شان به تیم آن هم به خاطر اعتقاداتشان خیلی کمک می‌کند و باعث شده عملکرد خوبی داشته باشیم. مطمئن باشید تیم روزهای خوبی در پیش دارد اما هدف ما با توجه به وضعیت مالی تیم ماندن در لیگ برتر است. ما به خاطر اینکه قبل از بقیه تیم‌ها شروع کردیم، روبراه هستیم اما مدتی بعد وقتی تیم‌ها روبراه شوند دیگر شرایط فرق می‌کند.
اما تیم شما از همین الان روبراه است... ‌‌‌
بله اما یک مقدار می‌خواهیم خودمان را لوس نکنیم (با خنده). به هرحال شما نمی‌توانید بازیکنی با تفکر لیگ برتری و با قراردادی ۱۰۰-۸۰ میلیون تومانی را با یک بازیکن میلیاردی مقایسه کنید. این تفاوت، انگیزه بازیکنان ما را بالا برد. خدا را شکر همه تیم‌ها هم به بازیکنانشان بالای ۶۰۰-۵۰۰ میلیون تومان داده‌اند که باعث می‌شود بازیکنان ما مقابل همه آنها با انگیزه کار کنند چون روی این مساله حساس هستند و می‌خواهند نشان دهند که اعتقاد و عقیده، فوق مساله مالی است و نابرده رنج، گنج میسر نمی‌شود، مزد آن گرفت جان برادر که کار کرد.
تیم امسالتان با تیم پارسال چه فرقی کرده؟ ‌‌‌
در تیم امسال یک تعادل ارزشی بین بازیکنان وجود دارد که خیلی به تیم کمک می‌کند. ضمن اینکه الان همه بچه‌های تیم، همطراز، رقیب و رفیق هستند. پارسال بازیکنان ما در یکی دو پست رقیب نداشتند که کار را سخت می‌کرد. اما الان شرایط فرق می‌کند و بازیکنان می‌دانند باید بهترین باشند تا بازی کنند. برای من بازیکن جوانان، امید یا ملی‌پوش بزرگسالان هیچ فرقی ندارد و بینشان تفاوت قایل نمی‌شوم، مگر شرایط مسابقه فرق داشته باشد. در کل اصولا ۷۵ درصد انتخابم به تمرین‌های حرفه‌ای قبل از بازی برمی‌گردد یا طبق عملکرد در بازی قبل. ا
پرسپولیس امسال با پرسپولیس پارسال چه فرقی کرده؟ ‌‌‌
(با خنده) تقریبا ۱۵ میلیارد فرق کرده و بیشتر هزینه کرده اما در کل تغییرات بنیادی داشته. شما اگر پولادی که تنها در بازی‌های آسیایی بازی می‌کرده را هم به نفرات جدید اضافه کنید، تقریبا می‌شود گفت که این تیم ۱۰۰ درصد فرق کرده. هم به لحاظ بازیکن، هم به لحاظ کادر فنی و...
پس می‌شود گفت پرسپولیس امسال از خیلی جهات قوی‌تر از فصل گذشته است؛ مالی، بازیکن و مواردی دیگری هم هست مثلا مربی که برای پرسپولیس آوردند هزینه‌اش به اندازه کل بودجه فجر است و این مساله باعث می‌شود ما زیر دست و پا له شویم.
اما تیم شما بهتر نتیجه گرفته... ‌‌‌
این پرسپولیس در حال حاضر از نظر ساختار بدنی ضعیف است. من قبل از بازی هم به بچه‌ها گفته بودم که نیمه اول هم بازنده بودید عیبی ندارد اما نیمه دوم مال شماست. گفتم که نمی‌خواهم به نیمه اول فکر کنید. چون شرایط را می‌دانستم. خود شما در روزنامه‌تان نوشتید که ژوزه روز اول عرق بازیکنان را درآورد پس زمان می‌خواهند تا عضلاتشان آزاد شود و از حالت نامناسب بیرون بیاید. ما از ۱۱/۳ شروع کردیم اما پرسپولیس از ۱۱ روز پیش. پس طبیعی است که بچه‌های آماده فجر خیلی بهتر از ستاره‌های ناآماده باشند.
بازیکنان فجر می‌گفتند بین دو نیمه با حرف‌هایی که محمود یاوری زد تیم متحول شد. چه صحبتی کردید؟ ‌‌‌
یک سری صحبت کردیم و یک تعویض داشتیم. بازیکنی که ۳۵ بازی انجام داده را بیرون کشیدیم و بازیکن جوانی را به زمین فرستادیم که این تعویض جسارت و جوانی می‌خواهد که من پیر داشتم.
رضا حقیقی هم خیلی خوب کار کرد. ‌‌‌
حقیقی همیشه خوب است اما نظری به نظر من در این بازی فوق‌العاده بود.
بعد از گل سومتان شادی جالبی داشتید... ‌‌‌
خب به هرحال احساس کردم بازی تمام شده و نتیجه ۳ – یک خیلی بهتر از ۳-۲ است. من نمی‌خواستم ۳-۲ پارسال تکرار شود ضمن اینکه بهترین نتیجه برای برنده شدن ۳-یک است. در هر صورت تیم وقتی گل سوم را زد من هم خوشحال شدم و چون جوان هستم شادی کردم (با خنده).
بعد از بازی هم گفتید «ژوزه الان دیگر من را می‌شناسد.» از این حرفتان منظوری داشتید؟ ‌‌‌
از من پرسیدند و گفتند این جوری گفته، من هم گفتم من کجای فوتبال هستم ایشان حق دارد من را نشناسد، من هم بعد از بازی گفتم الان مرا می‌شناسد.
با کنایه گفتید؟ ‌‌‌
(با خنده) ما ایرانی‌ها همیشه حرف‌های‌مان با کنایه است.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391