برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

استعفای عابدینی حقیقت دارد!

یکشنبه، ۱۹ شهریور ۱۳۹۱، ساعت ۲۲:۳۰ — گل

قویدل در حالی که اعلام کرده تا کنون دومیلیارد تومان پرداخت نموده است اما بازیکنان می گویند به جز دریافت چک‌ها مدت دار هنوز هیچ پولی نگرفته اند

امیر عابدینی

از روزی که باشگاهی به نام داماش در گیلان متولد شد تو گویی همرا با آن مشکلات و حاشیه نیز نتفه اش بسته شد.

از پگاه تا سقوط
داماش که میراث دار تیمی به نام پگاه بود، همراه با خرید امتیاز آن بسیاری از دردسرهایش را هم به جان خرید!

درد سوء مدیریت،ریخت و پاش های بیش از اندازه، اینکه هر کسی در آن تیم اجازه دخالت در همه امور را داشت،اینکه کسانی به پگاه آمده بودند که به یقین حتا یک مسابقه ی نود دقیقه ای فوتبال را تماشا نکرده بودند! اینکه غیر فوتبالی‌ها خیلی زود به خود اجازه دخالت در همه ی جزئیات فوتبال را می دادند،آنها که رنگ پیراهن تیم خود را به درستی نمی دانستند بعدها ادعای آنالیز فوتبال را داشتند!
گروه تازه که از سوی یکی از روزنامه های وقت لقب گروه نجات گرفته بود، در ابتدا موفقیتی کسب نکرد و در همان سال نخست تیم سقوط کرد،یعنی بیماری آنقدر حاد بود که نتواند کمر راست کند و دو سالی در فراموشخانه لیگ یک دست و پا زد تا اینکه عزمش جزم شد و سر بلند کرد و ایستاد و به لیگ برتر بازگشت. بازگشتی که این بار ظاهرا میل سقوط در خود نداشت.دستش پر از بازیکنان مطرح و جبیش پر پول و امکاناتش کامل. همه ی سور و سات آماده بود که پس از مدتها آب خوش در گلوی مردم فرو رود که ناگاه خبر اختلاس آوار شد بر گرده مردم.


صدرا آمد...با توپ پر
دوباره سیه روزی‌ها فرا رسید و کاسه چه کنم‌ها در دست‌ها رفتس از مدتها کش و قوس اجازه ی انتقال و گرفتن اسپانسر را به عابدینی دادند و خیل خریداران روانه رشت شدند. اما هر کدام یک جایشان می لنگید. ساکت و شرکا می خواستند پس از خرید تیم را به اصفهان ببرند و هدایتی تاب و توان بزرگی شهر رشت را نداشت و دیگری شرط حضورش نبود عابدینی بود. روزها در پی هم می آمد و می رفت و این شمارش معکوس تنها به ضرر خود تیم بود و بس.
تا اینکه در یکی از روزهای گرم تابستان خبری دلهای مردم شهرباران را شاد کرد و نور امید را به آنها تاباند. یک گروه خریدار–اسپانسر، با عابدینی و صاحبان داماش برای در اختیار گرفتن تیم به توافق رسیدند. خبری که بلافاصله با یک نشست مطبوعاتی تایید شد و چشمها به جمال مالکان تازه روشن گردید و آنها هم با توپ پر آمدند و دورنمایی زیبا ترسیم نمودند و از نقشه های بزرگ برای آینده سخن گفتند و حرف از خرید ورزشگاه و آسیایی شدن و تهیه هر چه که لازم است زدند.
اما گویی همان میراث گذشته دوباره به سراغ تیم آمده است.

پول نیست هرندی هم برود؟
در قرارداد قویدل با نماینده قوه قضاییه و گروه امیر منصور آریا آمده بود که کلییه بدهی های گذشته باشگاه بر عهده خریدار است، اما یکی از نزدیکان خانواده امیر خسروی مدعی شده که خریداران نسبت به بدهی های قبلی هیچ گونه تعهدی را بر عهده نمی گیرند و هر بار به نوعی از زیر آن شانه خالی می کنند و اگر این چنین باشد کل داستان انتقال منتفی است! قویدل در حالی که اعلام کرده تا کنون دومیلیارد تومان پرداخت نموده است اما بازیکنان می گویند به جز دریافت چک‌ها مدت دار هنوز هیچ پولی نگرفته اند! اردوی چند روزه ی خارج از کشوری هم که هرندی در این تعطیلات بین هفته هفتم و هشتم خواسته بود به دلیل فراهم نشدن بودجه لغو شد و به یک سفر نصف و نیمه به تهران تبدیل گردید! هنوز هیچ کدام از طلبکاران کوچک و بزرگ باشگاه موفق به دریافت طلب خود نشده اند.
از گوشه و کنار هم خبر می رسد که از روزی که قویدل آمده اصرار بر تعویض امید هرندی گرفته بدون آنکه هیچ منطقی پشتش باشد. مربی که با دست خالی در برابر تیمهای بزرگ خوب نتیجه گرفته !

حقیقت دارد...
اینکه خبر می رسد مبلغ واریزی آنها به باشگاه کمتر از پانصد میلیون تومان است و اصلا علاقه ای به قبول هزینه های جاری ندارند احتمالا از عدم آگاهی آنها نسبت با شرایط حاکم بر فوتبال نشات می گیرد. فوتبال اگر در هر جای دیگری ورزشی سود آور باشد به یقین در کشور ما ضررده است و این را باید قبلا کسی به آقای قویدل گوش زد می نمود. اگر مبنا بر هزینه نکردن باشد که از هر دو نفر ایرانی یکی خود را مدیری حائز شرایط در فوتبال می داند!
اینها دلایلی است برای اینکه بدانید حال داماش آنقدرها هم خوب نیست ؛ امیر عابدینی هم اگرچه استعفایش را تمدید نکرده اما حداقل در مرز آن هست!

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391