برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

عابدینی: از فروش مهدوی‌کیا ۴۰۰ میلیون سود کردیم

پنجشنبه، ۳۰ شهریور ۱۳۹۱، ساعت ۱۰:۱۴ — قدس‌آنلاین

نشست خبری سرمربی، مدیر عامل و مالک باشگاه داماش عصر امروز در محل شرکت توسعه سرمایه گذاری خودروی صدرا برگزار شد و در طی آن ضمن معرفی حمید درخشان به عنوان سرمربی جدید داماش، امیر عابدینی و بهرام قوی‌دل درباره وضعیت این باشگاه به خبرنگاران گفت‌وگو کردند.

امیر عابدینی

به نقل از ایسنا، نشست خبری سرمربی و مسئولان باشگاه داماش عصر امروز در شرکت توسعه سرمایه‌گذاری صدرا مالک این باشگاه برگزار شد که در ابتدا امیر عابدینی مدیر عامل باشگاه با اشاره به دوران مدیریتش در سال‌های دور در پرسپولیس گفت: اگر سابقه مدیریت مرا مرور کنید خواهید دید که از سال ۷۲ که در پرسپولیس بودم درخشان به عنوان بازیکن مربی در تیم فعالیت می‌کرد. درخشان همیشه دوره‌های فترت و گذار را در پرسپولیس طی کرده است. در آن زمان‌ها هر گاه قرار بود یک مربی عوض شود دورانی که تیم سرمربی نداشت درخشان هدایت تیم را بر عهده می گرفت. من همیشه قصدم این بوده که از مربیان جوان حمایت کنم و به همین دلیل در هر زمانی که در پرسپولیس بودم فرشاد پیوس را برای گذراندن دوره به کرواسی فرستادم و چهار تن دیگر را به انگلیس.

*ترانسفر بازیکن آسان است اما مربی نه

هر گاه مربیان جوان ما آن قدر رشد کنند که ما اولین مربی را ترانسفر کنیم مطمئن باشید که فوتبال ما به فوتبال اروپا طعنه می‌زند. ترانسفر کردن بازیکن آسان است اما ترانسفر مربی‌ آسان نیست من با این تفکر از مربیان جوان حمایت می‌کردم.

*برخی استعفای خود را گردن باشگاه می‌اندازند

عابدینی افزود: شما بپرسید که چرا برخی مربیان در فوتبال ما ثبات ندارند. پاسخ این است که برخی از این‌ها استعفا می‌دهند ولی استعفایشان را به گردن باشگاه می اندازند. به عنوان مثال مهدی دینورزاده فصل پیش پس از یک شکست در همان رختکن استعفا داد و من فردایش از طریق روزنامه‌ها مطلع شدم! اگر تصمیم با خودم بود نمی پذیرفتم. همین طور اگر از قاسمپور بپرسید به شما می‌گوید که او برای ماندنش در داماش استخاره کرد و خوب آمد اما چون می‌ترسید که به بی‌پولی بخوریم و ترسش هم درست بود نماند. او می‌گفت اگر به بازیکنان پول ندهید بازی نمی کنند ولی بازیکنان ما تا آخر فصل پول نگرفتند و بازی کردند. تارتار هم در آخر فصل پیش گهر را به داماش ترجیح داد. در میان مربیان سابق داماش فقط پوشنیک اخراج شد و آن هم به دلیل کاری بود که تا شش ماه همه رسانه‌ها از آن می‌نوشتند. این مربی برای این که فونیکه‌سی را به داماش بیاورد از او پول خواسته بود. مطمئن باشید که من برای اخراج چنین کسی لحظه‌ای تعلل نمی‌کنم. در نهایت باید بگویم که در ابتدای فصل شرایط ما بحرانی بود و هنوز مالک جدید نیامده بود. امید هرندی را دوستان ما در رشت پیشنهاد دادند و من هم همان ابتدا به او گفتم که پول نداریم و خصوصیاتم نیز این گونه است. هرندی به خاطر باخت فجر اخراج نشد بلکه چیزهای دیگری در میان بود. یک نفر وقتی از مجموعه‌ای جدا می‌شود که مدت‌ها از آن مجموعه بد می گوید درحالی که خودش مدتی زیادی در همان مجموعه کار کرده است. ولی ما در برابر صحبت‌های هرندی صبر می‌کنیم تا مشکلی پیش نیاید.

*فرگوسن هم مربی شود به او مشورت می دهم

مدیر عامل داماش در ادامه گفت: حتی اگر الکس فرگوسن روی نیمکت داماش بنشیند من حرف‌های مشورتی را به او می‌زنم. هدایت با دخالت فرق دارد. شما زمانی ماشینی را می‌خرید و برای خود راننده استخدام می‌کنید اما اگر آن راننده بخواهد از چراغ قرمز عبور کند به او تذکر می‌دهیم. من یک مدیر فنی هستم که هر گاه لازم باشد به مربی‌ام مشاوره می‌دهم. من به عنوان کسی که در سال های ۴۶ و ۴۸ عضو تیم ملی بوده‌ام و مربیگری کرده‌ام حق دارم که به مربیان مشورت بدهم. همین الان از درخشان بپرسید که در سال‌های گذشته او به من مشورت می‌داده یا من به او. من به مربی جوانی که خودم پرورشش می‌دهم مشاوره‌های لازم را می‌دهم.

*از انتقال مهدوی‌کیا ۴۰۰ میلیون سود کردیم

در ادامه خبرنگاری از عابدینی پرسید آیا همان طوری که فصل قبل مهدوی کیا را به پرسپولیس دادید در این فصل هم احتمال دارد درخشان را به آن بدهید گفت:‌صادقانه بگویم که برای استخدام درخشان با رویانیان صحبت کردم و درباره این کار از او مشورت گرفتم. در ابتدای فصل هم خودم پیشنهاد دادم که درخشان به پرسپولیس برود وبرای این کار با رویانیان تماس گرفتم. فصل پیش هم مهدوی‌کیا را همین طوری به پرسپولیس ندادیم. ما از انتقال او حدود ۱۲۰ میلیون تومان از پرسپولیس گرفتیم و حدود ۱۸۰ میلیون هم به مهدوی‌کیا ندادیم. بنابراین چیزی حدود ۴۰۰ میلیون تومان از این انتقال سود کردیم.

*هزینه امسال داماش ۱۵ میلیارد تومان است

بهرام قوی‌دل مالک باشگاه داماش در ادامه درباره این که چقدر امسال برای این تیم خرج کرده است گفت: ما در سال گذشته که اسپانسر پرسپولیس شدیم ۵.۵ میلیارد تومان پول دادیم. امسال هم آقای عابدینی گفتند که خرید امتیاز داماش ۴.۵ میلیارد تومان خرج دارد که با احتساب هزینه‌های تیم خرید بازیکن و مسائل دیگر هزینه یک سال ما چیزی حدود ۱۵ میلیارد تومان شد. ما در داماش تا سال ۹۳ به فکر درآمدزایی از فوتبال نیستیم چرا که امکانش وجود ندارد اما پیشنهادهایی را به استانداری گیلان دادیم که از طریق آن‌ها می‌توانیم هزینه‌هایمان را جبران کنیم. یکی از این پیشنهادهای ما این بود که به جای ورزشگاه عضدی یک ورزشگاه مدرن و پیشرفته درخارج از شهر بسازیم و در عوض ورزشگاه عضدی را به یک مرکز تجاری یا مانند آن تبدیل کنیم. سال بعد می‌خواهیم تیم گرانی را وارد لیگ کنیم که بتواند سهمیه لیگ قهرمانان آسیا را کسب کند. بنابراین افق دید ما سه ساله است. ضمن این که در همین سه سال هم بعد تبلیغاتی کار برایمان حائز اهمیت است.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391