برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

افاضلی: وضعیت فوتبال خراب است،مسن بودن تیم ملی قابل کتمان نیست

دوشنبه، ۲۷ شهریور ۱۳۹۱، ساعت ۱۰:۲۸ — ایسنا

مربی اسبق تیم ملی فوتبال با تاکید بر این که میانگین سنی تیم ملی بالا است، گفت: در حال حاضر بازیکنان جوان زیادی نداریم که در تیم ملی از آنها استفاده کنیم.

تیم تیم ملی ایران

هومن افاضلی ، در مورد وضعیت تیم ملی فوتبال پس از شکست برابر لبنان، گفت: مسن بودن بازیکنان تیم‌ ملی چیزی نیست که بشود کتمان کرد. حتی خود کی‌روش هم وقتی به ایران آمد به این نکته اشاره کرد و گفت که میانگین سنی تیم ما بالاست. واقعیت این است که شرایط فوتبال ما به گونه‌ای است که متاسفانه بازیکنان جوان زیادی نداریم.

وی ادامه داد: نبود بازیکنان جوان در فوتبال ما معضل بزرگی است که از لیگ ما نشات می‌گیرد، وقتی پایان فصل از مربیان خواستیم که چند پدیده جدید معرفی کنند، هیچ یک از آنها نتوانستند بیش از تعداد انگلستان یک دست معرفی کنند. تا وقتی شرایط این گونه باشد، وضعیت خراب است. تیم ملی از لیگ بهره‌برداری می‌کند و وقتی تولید ضعیف باشد، بهره‌برداری هم ضعیف می‌شود.

افاضلی در ادامه به حضور بازیکنان ایرانی شاغل در اروپا در تیم ملی اشاره کرد و افزود: لیگ ما سال‌ها است که پدیده‌ای رو نکرده است. فکر می‌کنید چرا کی‌روش به سراغ بازیکنان ایرانی شاغل در اروپا رفته است؟ اگر این بازیکنان را از تیم ملی منفک کنید، به جز مسعود شجاعی دیگر هیچ بازیکنی در اروپا بازی نمی‌کند. این مساله برای فوتبال ما فاجعه است! اگر می‌خواهیم با ژاپن و کره جنوبی که بازیکنی ۱۹ ساله شان در بوندسلیگا بازی می‌کند رقابت کنیم، شرایط نباید این گونه پیش برود. اگر به همین منوال پیش برویم روزی را خواهیم دید که پس از پیروزی برابر عمان، مردم از خوشحالی به خیابان بریزند!

مربی اسبق تیم ملی فوتبال همچنین با اعلام مخالفت با هر گونه تغییری در کادر فنی تیم ملی اظهار کرد: این گونه تصمیم‌ها احساسی هستند. متاسفانه مدیران ما تصمیم‌های غیر ورزشی می‌گیرند، چون بیشترشان غیر ورزشی هستند. آنها به سود تیم‌های خود فکر نمی‌کنند و تنها در این اندیشه هستند که خودشان چه نفعی می برند؟ در این صورت مردم هم فکر می‌کنند، چون یک تصمیم تکرار می‌شود پس حتما درست است، افرادی که این تصمیم‌ها را می‌گیرند، قرار است متخصص باشند، در هر حال نکته مهم این است که هر تصمیمی که گرفته می‌شود نه بر پایه احساسات که براساس عقل و منطق باشد.

افاضلی به نقش رسانه‌ اشاره کرد و گفت: بدون آنها فوتبال به اینجا نمی‌رسید، اما رسانه‌ها در قبال نقشی که دارند، رسالتی هم دارند. در همه جای دنیا روابط دو طرفه است. اگر شما به کسی توهین کنید نباید از او انتظار احترام داشته باشید. هم خبرنگاران و هم بازیکنان در فوتبال نقش دارند، اما باید بپذیریم که بازیکنان نقش اول را ایفا می‌کنند. اما تیم ملی در شرایط حساس قرار دارد و نیاز به حمایت دارد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391