برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

مدافع ـ هافبک پرسپولیس: به استقلال فکر هم نمی‌کنم

دوشنبه، ۲۰ شهریور ۱۳۹۱، ساعت ۱۱:۱۲ — جام‌جم آنلاین

در بین بازیکنان پرسپولیس حمید علی ‌عسگری یکی از قدیمی‌های این تیم به حساب می‌آید، بازیکنی که از تیم‌های پایه سرخپوشان خود را به فوتبال معرفی کرده و حالا شش سال است که پیراهن این تیم را می‌پوشد.


حمید علی‌ عسگری و حمیدرضا  علی‌عسگر

لیگ دوازدهم اما برای مدافع ـ هافبک پرسپولیس با اتفاق‌های غیرمنتظره‌ای همراه بوده است.

علی‌عسگری که تصور می‌کرد با توجه به رضایت مانوئل ژوزه از نحوه تمریناتش یکی از بازیکنان مورد نظر سرمربی پرتغالی خواهد بود، بعد از دو بازی نخست ابتدا نیمکت‌نشین شد و بعد حتی در فهرست ۱۸ نفره هم قرار نگرفت تا این موضوع به سوالی جدی برای خودش تبدیل شود.

حضور او خارج از فهرست باعث شد تا شایعاتی مبنی بر جدایی‌اش از پرسپولیس در نیم‌فصل و حتی پیشنهاد استقلالی‌ها شنیده شود، اتفاقی که از نظر خودش غیرممکن است و می‌گوید به استقلال فکر هم نمی‌کند.

با علی‌عسگری در مورد شرایط خودش از ابتدای فصل تاکنون و پرسپولیس صحبت کردیم. در این گفت‌و‌گو همراه ما باشید.

پیش از شروع فصل تصور می‌کردی که بعد از یکی، دو هفته جایگاه خود را از دست بدهی؟

اصلا فکرش را نمی‌کردم، البته بحث من اصلا نیمکت‌نشینی نیست، ممکن است در طول فصل یک مربی مثلا به دلایلی که دارد در یکی، دو مسابقه یک بازیکن را روی نیمکت بگذارد. مشکل من این است که نمی‌دانم چرا این‌طور شد. من ابتدای فصل رضایت ژوزه را حس می‌کردم، حتی در تمرینات خودش عملکردم را تائید کرد و راضی بود، اما نمی‌دانم چه اتفاقی افتاد که اول نیمکت‌نشین شدم و بعد هم روی سکو رفتم.

دنبال دلیل این اتفاق نبودی، با ژوزه صحبت کنی یا حتی رویانیان؟

برای من اصل اول همیشه احترام به نظر مربی بوده و هست، اما دوست دارم بدانم چرا یکدفعه این همه تغییر عقیده داد. هنوز با کسی صحبت نکردم، اما تصمیم دارم با آقای رویانیان صحبت کنم چون واقعا با این شرایط حس بدی دارم و از نظر روحی و روانی هم تحت فشار قرار گرفتم.

هنوز لیگ به نیمه نرسیده و حتی خیلی‌ها می‌گویند ژوزه ترکیب خودش را نشناخته، فکر نمی‌کنی در مورد خودت زود قضاوت کردی و سخت می‌گیری؟

من نمی‌توانم پنهان کنم یا دروغ بگویم. سال‌هاست در پرسپولیس هستم، روزهای سخت تحمل کردن برای معرفی شدن را گذرانده‌ام، امروز پیراهن این تیم را نپوشیدم که بگویم ایرادی ندارد، صبر می‌کنم، حالا می‌توانم بگویم یکی از بازیکنان قدیمی هستم و حق دارم بدانم چرا این اتفاق افتاده است، اما دوست ندارم برای پرسپولیس حاشیه هم درست شود.

همین اتفاق‌ها باعث شده بحث پیشنهاد استقلال هم به میان بیاید؟

بی‌تاثیر نبوده، اما این را می‌گویم کسی در این خصوص با خود من به طور مستقیم صحبت نکرده است.

اگر صحبت کنند و تمایل داشته باشند به این پیشنهاد فکر می‌کنی؟

من اهل شعار دادن نیستم. همه کسانی که من را می‌شناسند، می‌دانند واقعا از بچگی پرسپولیسی بودم و به همین دلیل هم فوتبال را از این تیم شروع کردم. بنابراین رفتن به تیم رقیب در هر شرایطی برایم غیرقابل قبول است. به این موضوع فکر هم نمی‌کنم و تصور نمی‌کنم اتفاق بیفتد.

حتی شایعه‌ تعویض شما با ساموئل در نیم‌فصل شنیده می‌شود.

همان‌طور که می‌گویید شایعاتی هست، البته من برای شخص امیر قلعه‌نویی احترام زیادی قائلم و بدم نمی‌آید از تجارب ایشان در مقطعی از فوتبالم استفاده کنم، اما نه در استقلال. شاید در آینده در تیم دیگری این فرصت پیش بیاید، اما من به استقلال نمی‌روم.

در مورد تیم‌های دیگر چطور، اگر بخواهند نیم‌فصل از پرسپولیس جدا شوی؟

من اولویت اول را پرسپولیس قرار می‌دهم چون این تیم و پیراهنش را واقعا دوست دارم، برای هواداران ارزش قائلم و ترجیح می‌دهم در تیم محبوبم باشم، اما اگر باشگاه این‌طور تصمیم بگیرد باید شرایط را بسنجم و با مدیرعامل صحبت کنم. فعلا که بحثی در این زمینه نیست.

برای بازگشت به ترکیب اصلی چه برنامه‌ای داری؟

من فقط می‌توانم در تمرینات با جدیت حاضر باشم، خوب تمرین کرده و آمادگی‌‌ام را حفظ می‌کنم تا بهترین باشم. بقیه ماجرا به نظر ژوزه مربوط است، امیدوارم این مشکل از نظر روحی بیشتر از این به من لطمه نزند تا بتوانم حداقل آماده و در شرایط مسابقه بمانم.

پرسپولیس دفعات گذشته از تعطیلی لیگ استفاده نکرده و حتی متضرر هم شده است. فکر می‌کنی این بار برای تیم شما چه اتفاقی بیفتد؟

راستش امیدواریم روزهای بد ما هم تمام شود، می‌دانیم که انتظارات مردم برآورده نشده و حق هم دارند. پرسپولیس فصل گذشته هم خوب نتیجه نگرفت، اما تمرینات خوبی داشتیم، این فرصت شاید از نظر روحی بتواند کمک کند چون بعد از تساوی برابر فولاد تا حدی از زیر فشار انتقادها رها شدیم و حالا فقط به آینده فکر می‌کنیم.

پرسپولیس این فصل از نظر مهره چیزی کم ندارد؛ ستاره‌های لیگ جذب تیم شما شدند، از نظر مالی هم مشکلی نبوده، سرمربی هم کارنامه خوبی دارد. فکر نمی‌کنی دیگر بهانه‌ای برای این همه ناکامی وجود ندارد؟

درست است که پرسپولیس بازیکن خوب زیاد دارد، اما بیشتر از ۵۰ درصد ترکیب تیم تغییر کرده و زمان می‌برد تا هماهنگی به وجود بیاید. ضمن این که نباید این را فراموش کنیم تیم بزرگ ممکن است در مقطعی از زمان دچار افت و بحران شود. مهم این است که به بحران دامن نزنیم و حاشیه‌ها را زیاد نکنیم تا این دوران بگذرد.

اما دوران افت پرسپولیس خیلی طولانی شده است.

دوست ندارم بیشتر از این درباره شرایط تیم صحبت کنم. پرسپولیس می‌تواند از این وضع خارج شود، به شرط آن که همه ما بدانیم در این رابطه مسئولیت سنگینی داریم.

خیلی‌ها بازیکنان را به بی‌تفاوتی متهم می‌کنند. این اتهام‌ها را وارد می‌دانی؟

نه من قبول ندارم، چون این را می‌دانم هیچ بازیکنی دوست ندارد عملکرد و اعتبار خودش را زیر سوال ببرد، شاهد تمرینات هم هستم و می‌بینم بچه‌ها با جان و دل کار می‌کنند و انصاف نیست که بخواهند متهم باشند.

فکر نمی‌کنی پرسپولیس با بیشتر شدن ناکامی‌ها و فشار انتقادها ترس از باخت داشته و به روان‌شناس احتیاج دارد؟

اتفاقا باشگاه هم به این موضوع توجه داشته و چند جلسه‌ای از تمرینات، روان‌شناس حضور داشت. این مساله هم هست همان‌طور که گفتم مجموعه‌ای از عوامل باعث شده تا پرسپولیس نتواند پرسپولیس سابق باشد.

بعد از بازی ضعیف ماهینی مقابل فولاد شنیده می‌شود احتمال دارد ژوزه از علی‌عسگری در منطقه راست دفاعی استفاده کند. در تمرینات شاهد این تغییر نبودی؟

چیزی به بازیکنان گفته نشده، ما تمرینات را انجام می‌دهیم و اگر ژوزه بخواهد تغییری ایجاد کند ما تابع هستیم.

از ملوان هم پیشنهادی داشتی؟

بله با من تماس گرفتند، اما گفتم بازیکن پرسپولیس هستم، شاید آقای رویانیان در این زمینه بیشتر در جریان باشد.

صحبت پایانی‌تان را می‌شنویم.

من دوست ندارم از حرف‌هایم برداشت بدی شود، قصد جنجال به پا‌کردن ندارم و همان‌طور که گفتم آرامش پرسپولیس برایم در اولویت است، اما این شرایط هم برایم سخت است و راضی نیستم، فعلا صبر می‌کنم تا وقتی که فرصتی پیش بیاید و با آقای رویانیان صحبت کنم.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391