برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

انصاری‌فرد:تغییر هیات مدیره برای واگذاری استقلال و پرسپولیس بود، دولت نمی‌تواندتماشاگر باشد

شنبه، ۱۸ شهریور ۱۳۹۱، ساعت ۱۵:۲۷ — ایسنا

سخنگوی وزارت ورزش و جوانان گفت: هدف از تغییر اعضای هیات مدیره دو باشگاه استقلال و پرسپولیس پیشبرد سریع واگذاری این باشگاه‌ها از طریق بورس یا فرابورس است تا هر چه سریع‌تر مردم و بخش خصوصی اداره آن را بر عهده بگیرند.

محمد حسین انصاری فرد

محمد حسین انصاری‌فرد ، درباره آخرین اخبار از چگونگی واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس، اظهار کرد: وزارت ورزش و جوانان با هدف پیشبرد سریع کارها در جهت واگذاری باشگاه‌های سرخابی از طریق بورس یا فرابورس و دخالت بیشتر مردم و بخش خصوصی در این امر، اقدام به تغییر اعضای هیات مدیره و تشکیل تیم جدید کرد تا باشگاه‌ها خودشان جوابگوی نیازهایشان باشند. پیش‌بینی وزارت این است که تا پایان امسال یا نهایتا تا پایان دولت دهم این کار انجام شود.

وی با بیان این که حضور امثال افشارزاده در هیات مدیره دو باشگاه از ضروریات است، خاطرنشان کرد: افشارزاده در همه حوزه‌های ورزشی پخته و صاحب نظر است. او جزو کسانی است که در کمیته ملی المپیک مسئولیت اجرایی و مدیریتی داشته است. بحث اعزام در فوتبال یکی از بزرگ‌ترین معضلات ما است. حضور یک چهره بین‌المللی در هر دو باشگاه بسیار مهم است.

سخنگوی وزارت ورزش و جوانان در واکنش به این موضوع این که انتصاب افشارزاده با هدف کنار گذاشتن او از کمیته ملی المپیک انجام شده است، خاطرنشان کرد: قطعا اگر این طور بود اولین کسی که مقاومت می‌کرد خود افشارزاده بود. افشارزاده کسی نیست که ۳۰ سال سابقه درخشان مدیریتی‌اش را قربانی عضویت در هیات مدیره یک باشگاه کند. مگر این که بداند حضورش موثر است. مطرح شدن این بحث‌ها قبل از این که به ضرر وزارت ورزش و جوانان باشد، به ضرر حیثیت آدم‌های بزرگ مانند افشارزاده است.

وی در واکنش به اظهارنظر برخی از کارشناسان مبنی بر این که افشارزاده با قبول این مسئولیت با مدیران وزارت ورزش و جوانان همسو شده است، افزود: این اشتباه است که ما کسی را که ۳۰ سال زحمت کشیده را زیر سوال ببریم. درست نیست که فکر کنیم کسی که مسئولیت پذیرفته به دنبال یک امتیاز بوده است، این سزاوار نیست و توهین است و ما باید حرمت امثال افشارزاده را خیلی بیشتر نگه داریم.

سخنگوی وزارت ورزش و جوانان درباره آخرین نامه فدراسیون دوچرخه‌سواری و تعلیق موقت ایران به ایسنا گفت: ما یکسری بحث‌های حقوقی بین‌المللی داریم. ممکن است حتی IOC بخواهد اساسنامه فدراسیون‌ها اصلاح شود، اما حقوق بین‌الملل می‌گوید درخواست IOC نمی‌تواند مانع از روند روزمره ورزش ایران شود. ثبت‌نام از کاندیداها از قبل انجام شده و زمان مجمع تعیین شده است. ما می‌توانستیم همزمان کارها را پیش ببریم و از طرفی پاسخ نامه‌های IOC را بدهیم. بخش عمده‌ای از بودجه فدراسیون‌ها و شرایط فعالیتشان از طرف دولت است. نمی‌توان گفت که دولت نباید دخالت داشته باشد. قطعا رابطه دولت و فدراسیون‌ها نمی‌تواند این باشد که بودجه ای را بگیرند و دولت هم تماشاگر باشد. در سایر نقاط دنیا فدراسیون‌ها حمایت دولتی دارند، ولی بودجه ای دریافت نمی‌کنند، ما این حق را برای خودمان قائل هستیم که به معنای دخالت نیست. وزارت ورزش و جوانان متولی ورزش است.

انصاری فرد در پاسخ به این پرسش که آیا بهتر نبود وزارت ورزش و جوانان با درخواست IOC مقابله نمی‌کرد؟ تاکید کرد: ما به دنبال مدیریت هستیم تا برخی از سوء تفاهم‌های مجامع بین‌المللی را از بین ببریم. اطلاعات آنها درباره گردش کار در ایران ناقص است. ما باید آنها را توجیه کنیم و اطلاعات جامع و صحیحی را به آنها بدهیم تا بدانند که کمک دولت به ورزش به معنای دخالت نیست. ما بدون دخالت آشکار به فدراسیون‌ها کمک می‌‌کنیم. در حقوق بین‌الملل قانع کردن همه در رابطه با یک مساله کار راحتی نیست. باید آنقدر مذاکره شود که به تفاهم برسیم. به عنوان مثال در بحث انرژی هسته‌ای ما سال‌ها است که با سایر کشورها در حال کشمکش هستیم.

انصاری فرد درباره اقدامات اخیر کریم صفایی در تشکیل نشست مجمع و تغییر آرم و لوگوی فدراسیون و ارسال آن به فدراسیون جهانی، به ایسنا گفت: وزارت ورزش و جوانان برای خودش مستنداتی دارد که آیا برگزاری مجمع توسط یک رییس برکنار شده امکان پذیر است یا نه. IOC به عنوان راس تشکیلات ورزش بین‌الملل نقطه نظراتی دارد و با فدراسیون‌های جهانی مرتبط است. اما هر یک از این دو نهاد ساز و کار خود را دنبال می‌کنند. ما از طریق ارتباط بین‌المللی این موضوع را پیگیری می‌کنیم.

سخنگوی وزارت ورزش و جوانان در پاسخ به این سوال که آیا مجامع انتخاباتی فدراسیون‌هایی که با سرپرست اداره می‌شوند برگزار خواهد شد؟ تصریح کرد: فعلا به ما اطلاعی داده نشده است. برگزاری مجامع انتخاباتی تصمیمی است که باید از سوی وزیر و سجادی پس از بررسی وضعیت فدراسیون‌ها انجام شود. برخی از روسای فدراسیون‌ها ممکن است دو شغله یا بازنشسته باشند و یا دوره مدیریتشان به اتمام رسیده باشد که در این مورد وزیر تصمیم می‌گیرد که چه اتفاقی بیفتد.

مدیرکل روابط عمومی وزارت ورزش و جوانان با بیان این که وضع مالی فدراسیون‌ها بد نیست، تصریح کرد: فدراسیون‌ها با توجه به فعالیت‌های گسترده‌ای که دارند هزینه زیادی می‌کنند. یکی از مواردی که در اساسنامه فدراسیون‌ها وجود دارد خودکفایی و درآمدزایی آنها است. این که فدراسیون‌ها فقط بودجه بگیرند و به دنبال راه حل نباشند، مناسب نیست.

سخنگوی وزارت ورزش و جوانان درباره عدم پرداخت ۱۰ میلیون تومان پول توجیبی به برخی از المپیکی‌ها و پارالمپیکی‌ها، اظهار کرد: قطعا هر چه وزارت ورزش و جوانان تعهد کرده باشد و مستنداتی وجود داشته باشد پرداخت خواهد شد. ممکن است اولویت‌های دیگری وجود داشته که برخی از پرداختی‌ها به تاخیر افتاده است، وزارت به تعهداتش پایبند است، در این باره باید از وزیر پرسید که آیا دستورات لازم برای پرداخت ۱۰ میلیون تومان به سایر المپیکی‌ها و یا پارالمپیکی‌ها داده شده یا نه. این طور نیست که وزارت ورزش و جوانان فقط به مدال آوران المپیک این پاداش را داده باشد. مدال آوران پاداش کسب مدال را از وزارتخانه گرفته‌اند. بنابراین سایر المپیکی‌ها نیاز به حمایت بیشتر و دریافت این پول دارند.

انصاری فرد در پایان در واکنش به گلایه‌های ورزشکاران جانباز و معلول که به عدم پرداخت پاداش‌هایشان از سوی صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان اعتراض داشتند، یادآور شد: اگر تعهدات مربوط به دوران عباسی باشد، قطعا برایش برنامه‌ریزی شده، اما اگر قبل از دوران وزارت عباسی باشد، از نظر قانونی و حقوقی جزو دیون قرار می‌گیرد و در بودجه ما پیش‌بینی نشده است. پاداش بازی‌های «گوانگجو» نیز این گونه بود که با دستور رییس جمهور شرایط قانونی برای پرداختش فراهم شد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391