برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

عزیزی: بی در و پیکر نیستیم که تمام اختیارات را به کی روش بدهیم

دوشنبه، ۱۳ شهریور ۱۳۹۱، ساعت ۱۵:۴۱ — گل

من که به کار فنی کی روش اعتراض نکردم. حرفم این بود که نباید به او این همه اختیار بدهیم. فوتبال ما آنقدر بی در و پیکر نیست که این همه اختیار به کی روش بدهیم

خداداد عزیزی

صحبت با خداداد عزیزی همیشه جالب از آب در می آید. بی پرده از ضعف های فوتبال ایران می گوید و برایش فرقی ندارد کسی از حرف های او خوشش بیاید یا نه. خداداد همچنان از اختیارات بی شمار کارلوس کروش در فوتبال ایران گلایه می‌کند و البته از نظر فنی ایرادی از او نمی گیرد. خداداد در گفتگو با زندگی معتقد است درفوتبالی که اینقدر به پول بازیکنان گیر می دهند آنها حق دارند که رسانه‌ها را تحریم کنند.

در حالی که کمتر از ۱۰ روز تا شروع مسابقات لیگ یک زمان باقی مانده حال و هوای ابومسلم چطور است. آیا این تیم به مرز آمادگی کامل رسیده؟

خب شرایط بد نیست. این درست که بازی های تدارکاتی ما کم بود اما تیم از نظر روحی روانی در شرایط ایده الی قرار دارد. برنامه ریزی کرده بودیم شهریورماه به تهران بیاییم و بازی تدارکاتی برگزار کنیم اما نشد.

_ رابطه شما با شاغلام چطور است. همچنان مثل گذشته با هم تعامل داری؟

چرا نداشته باشیم. آقا غلام یک مربی کاربلد و باتجربه است. از لحاظ اخلاقی هم که نمونه است، پس دلیلی ندارد ما با هم نتوانیم کار کنیم.

_ اینکه می گفتند چند نفر از هیات مدیره ابومسلم استعفا داده اند درست است؟

کسی در تیم ما استعفا نداده اما این حرف‌ها همیشه در فوتبال مشهد وجود دارد. مشهدی‌ها به جای کمک به ابومسلم، دست به دست هم می دهند تا این تیم نتیجه نگیرد.

_ چرا؟

متاسفانه دلیلش را نمی دانم. شاید به این خاطر که خودشان داخل گود نیستند و پستی در باشگاه ندارند. به همین دلیل است که هیچ وقت فوتبال مشهد موفق نمی شود!

_ از بحث ابومسلم خارج شویم. بعد از پایان بازی های المپیک ملی پوشان فوتبال تصمیم گرفتند رسانه‌ها را تحریم کنند و مصاحبه ای انجام ندهند. شما کار آنها را تایید می کنید؟

واقعیت امر این است که اگر خودم هم جای آنها بودم چنین کاری می کردم. روزنامه‌ها اکثرا راجع به فوتبال می نویسند و بیشتر به خاطر اخبار فوتبالی فروش دارند. از هر ۱۰ صفحه روزنامه ۸ صفحه اش مختص به فوتبال است. به همین خاطر درست نیست که بخواهیم به فوتبالیست‌ها حمله کنیم. اینکه در رشته های دیگر پول نیست فوتبالیست‌ها چه تقصیری دارند؟ وقتی مدیران باشگاه‌ها به فوتبالیست پول می دهد آن فوتبالیست چه گناهی دارد؟ اصلا برنامه عادل فردوسی پور چرا این همه بیننده دارد؟ چون به اتفاقات فوتبال می پردازد. اصلا برنامه کشتی را کسی می بیند؟ من فکر می کنم در این زمینه حق با فوتبالیست‌ها است.

_ در اینکه مردم فوتبال را بیشتر از بقیه ورزش‌ها دوست دارند شکی نیست ولی این کار فوتبالیست‌ها نوعی بی احترامی به علاقه مردم هم هست....

من یک سوال دارم.

_ بفرمایید..

اگر جو فوتبال کثیف است چه ربطی به فوتبالیست‌ها دارد؟فوتبالیست که برای خودش قیمت نمی گذارد. اگر باشگاه ۴ میلیارد به یک بازیکن ندهد آیا او می تواند به زور این پول را بگیرد؟ به من هم اگر پول آنچنانی بدهند می گیرم. چرا نگیرم؟ شما باشید نمی گیرید؟

_ ولی بحث این است که چرا این همه پول فقط در فوتبال هزینه می شود؟

این چه ربطی به فوتبالیست دارد که رسانه‌ها به او حمله می کنند؟ بیایند و پول قرارداد های کشتی و وزنه برداری و سایر رشته‌ها را بالا ببرند، چرا اینقدر به فوتبال پیله می کنند؟ ضمن اینکه فوتبال ورزش اول این مملکت است. ایران در المپیک عالی نتیجه گرفته و فوتبال در وضعیت زیر صفر قرار دارد . استقلال و پرسپولیس هم که شرایطی نامساعد دارند. پس چرا ۱۰۰ هزار نفر آمدند و دربی را از نزدیک دیدند؟ به نظر شما دربی کشتی ۵ هزار نفر را دور هم جمع می کند؟ مردم فوتبال را دوست دارند و نباید به نظر آنها توهین کنیم.

_ شما در مصاحبه قبلی از اختیارات بی شمار کارلوس کی روش در فوتبال ایران گله کردید. هنوز هم روی حرف خود هستید؟

من که به کار فنی کی روش اعتراض نکردم. حرفم این بود که نباید به او این همه اختیار بدهیم. فوتبال ما آنقدر بی در و پیکر نیست که این همه اختیار به کی روش بدهیم و او هر وقت دلش خواست لیگ و جام حذفی را تعطیل کند.من نظر شخصی ام را گفتم و مهم نیست چه کسی ناراحت می شود و چه کسی خوشحال. هیچ جای دنیا این همه اختیار به سرمربی شان نمی دهند. این غلط است اما دلیلی نمی شود که بگویند من مخالف کروش هستم.

_ ولی بعد از مصاحبه قبلی خیلی‌ها گفتند خداداد ضدخارجی است...

مگر بد است ضد خارجی باشم؟ خیلی هم خوب است. آقایانی که به من ضدخارجی می گویند اصلا ایرانی نیستند. چرا از لحاظ فنی پشت ایویچ حرف نزدم؟ چرا از نظر فنی می گویم کی روش یکی از بهترین مربیانی است که پا به فوتبال ایران گذاشته؟ قرار نیست اگر کسی از نظر فنی خوب است بیاید و کل تصمیمات فوتبال ما را بگیرد. اگر قرار است کروش نظری درباره برنامه ریزی لیگ بدهد باید قبل از شروع بازی‌ها و در جلسه هماهنگی شرکت کند و نظراتش را آنجا بگوید. نه تنها در فوتبال بلکه در بیزینس هم یک چارت سازمانی وجود دارد که حوزه اختیارات افراد مختلف را مشخص می کند. در فوتبال هم همینطور، اصلا در حوزه اختیارات کروش نیست که لیگ و جام حذفی را تعطیل کند.

_ بخش اعظمی از صحبت های شما درست است اما وقتی یک مربی خارجی حتی برای کار در تیمهای لیگ برتری هم به ایران می آید از اینطور اختیارات می خواهد و این موضوع ، موضوع عجیبی در فوتبال ما نیست....

خب به همین دلیل است که مدام در جا می زنیم. مگر فوتبال ما اینقدر ضعیف است که مربیان بدون کارنامه به تیم های باشگاهی بیایند و تازه اختیار کامل هم بخواهند. یک زمانی که ویچ‌ها را به ایران می آوردیم و حالا کلی پرتغالی وارد می کنیم. این همه پرتقال در شمال کشور داریم ، آنوقت می رویم و برای تیم های باشگاهی مربی پرتغالی می آوریم!اصلا این همه مربی تا حالا چه کار کرده اند؟ کدام شان نتیجه گرفتند که اختیار هم می خواهند؟وضعیت تراکتورسازی، نفت آبادان و پرسپولیس را ببینید. حالا من ضدخارجی هستم؟

_ یعنی شما معتقدید این مربیان درجه یک نیستند و به کار فوتبال ما نمی آیند؟

من می گویم اگر قرار است به عنوان مثال یک میلیون دلار به ژوزه بدهیم چرا مربی بهتر از او را با همین پول نیاوریم؟ به خدا در اروپا برای ۵۰۰ هزار دلار سر و دست می شکنند. آنوقت ما می رویم مربی می آوریم که چیزی از آن در نمی آید.

_ ولی همین ژوزه کارنامه پرباری دارد و بارها در مصر عنوان قهرمانی بدست آورده....

آخر فوتبال مصر کجای فوتبال دنیا است؟ در رنکینگ جهانی پایین تر از ما قرار دارد و در فوتبال هم جایگاهی ندارد. یک جوری راجع به فوتبال مصر حرف می زنیم که انگار داریم درباره کره مریخ صحبت می کنیم. اگر قرار است مربی گنده بیاوریم این همه اسم بزرگ. ببینید در فوتبال باشگاهی امارات و قطر چه مربیانی استخدام می شوند و به فوتبال ما کدام مربیان وارد می شوند.

_ فکر نمی کنید این حرف های شما شاید باعث رنجش خاطر کسی بشود؟

مگر من حرف می زنم که کسی خوشش بیاید؟ برای خوشایند کسی حرفی نمی زنم.اگر آدم دشمن زیادی داشته باشد مطمئن باشید آدم خوبی است.من فقط نظر شخصی ام را درباره مربی خارجی می دهم.باز هم می گویم کی روش از نظر فنی عالی است ، ضمن اینکه سیاهکار و خالی بند هم نیست ولی باید حیطه اختیارات خود را بداند . در ضمن به نظر شما اگر من مخالف اختیارات بی شمار کروش باشم فدراسیون حوزه اختیارات او را محدود می کند؟ پس این حرف‌ها که ناراحتی ندارد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391