برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

بدنساز سابق پرسپولیس: بعضی بازیکنان هنوز به من مراجعه می‌کنند،از دست رویانیان ناراحتم

یکشنبه، ۲۶ شهریور ۱۳۹۱، ساعت ۱۲:۳۷ — ایسنا

مربی بدنساز اسبق تیم پرسپولیس معتقد است که مربی بدنساز خارجی به درد تیم‌های ملی فوتبال می خورد تا رقابت‌های لیگ برتر.

فرهاد چیذری

فرهاد چیذری، با بیان این مطلب که سردار رویانیان بر خلاف تعهدش عمل کرد، خاطر نشان کرد: در این باره خود را مقصر می‌دانم، چون اگر از ابتدای شروع کارم در تیم فوتبال پرسپولیس قراردادم را منعقد می‌کردم، حتی با آمدن سرمربی خارجی برای این تیم به راحتی جایگاه خود را از دست نمی‌دادم.

وی گفت: رویانیان پس از آمدن ژوزه و مربی بدنسازی که همراه وی به تیم پرسپولیس آمده بود، قول مربیگری بدنسازی تیم‌های پایه را به من داد هر چند خود تمایل زیادی برای این کار نداشتم، اما زیر قولش زد و هر چقدر منتظر ماندم که در این باره برای همکاری با تیم‌های پایه با من تماس بگیرد، خبری از وی نشد. البته ناراحت نیستم شاید صلاح کار بر این بود.

چیذری درباره عملکرد مربی بدنساز خارجی تیم پرسپولیس خاطر نشان کرد: قبل از شروع لیگ تمرینات بدنسازی زیادی با بازیکنان در فاز قدرت و استقامت داشتم که در نوع خود بهترین تمرینات بود و تمام بازیکنان علی‌رغم تحمل فشار زیاد تمرینات را انجام می‌دادند، زمانی که وارد فاز سرعت تمرینات شده بودیم که مربی بدنساز خارجی جانشین من شد و چیزی که برای من تعجب آور بود این بود که او بدون اینکه از من بپرسد نحوه کار بدنسازی تا آن مرحله چگونه بوده، فشار زیادی در روزهای اول تمرینات به بدن بازیکنان وارد کرد و شاید علت بالا بودن آسیب دیدگی‌ پرسپولیس در تیم فصل اول به خاطر همین مساله باشد.

وی در پاسخ به این سوال که برای تیم‌های لیگ برتر بدنساز خارجی لازم است یا داخلی؟ تصریح کرد: مربی بدنساز در وهله نخست باید بتواند با بازیکنان ارتباط عاطفی و روحی برقرار کند و در حقیقت خود را از جنس آنها بداند تا بازیکنان اعتماد کامل به مربی بدنساز پیدا کنند و او را باور داشته باشند تا عملکرد موفقی در جریان آماده سازی تیم داشته باشد و این چیزی است که در مربی بدنساز خارجی پرسپولیس دیده نمی‌شود. با وجود اینکه در میانه‌های نیم فصل اول لیگ هستیم هنوز این خودباوری در بازیکنان پرسپولیس ایجاد نشده و اکثر بازیکنان حتی برای کار بدنسازی به من مراجعت می‌کنند، اما به خاطر این که مشکلی پیش نیاید، سعی می‌کنم از پذیرش آنها امتناع کنم.

چیذری ادامه داد: مربی بدنساز در تیم نقش پزشک خانواده را ایفا می‌کند و در تمام مشکلات بازیکنان خود را باید دخیل بداند تا تیم خوبی را راهی لیگ کند.

وی خاطر نشان کرد: تیم پرسپولیس در حال حاضر بیش از هر چیز دیگری وارد بحران و حاشیه شده است و ژوزه نیز هنوز نتوانستند خود را با تیم وفق دهد. در حقیقت نیاز به زمان کافی دارد تا تیمی در شان و خور پرسپولیس بسازد، البته این چیزی نیست که هوادار آن را قبول کند.

مربی بدنساز سابق تیم پرسپولیس با اشاره به این نکته که به خاطر پرسپولیس نیم فصل اول را از دست دادم، افزود: هر چند از دست سردار رویانیان خیلی ناراحت هستم و تمام فرصت‌های خوبم را به خاطر این تیم در نیم فصل از دست دادم، اما در عین حال دعا می‌کنم پرسپولیس هر چه سریع‌تر از بحران خارج شود و جایگاه بهتری را برای خود رقم بزند.

این مربی بدنساز تصریح کرد: عملکرد مربی بدنساز خارجی بیش از آن که به درد رقابت‌های لیگ برتر بخورد برای تیم ملی مفید است، چون تیم ملی هر هفته‌ مسابقه ندارد و نیاز نیست مربی بدنساز در تمام شرایط با بازیکنان همراه و ارتباط عاطفی با آنها برقرار کند. در حال حاضر مربیان بدنساز خوبی در کشور داریم، اما ارزشی که برای یک مربی خارجی قائل هستند مربیان بدنساز ایرانی از اهمیت چندانی برخوردار نیستند و اکثر آنها گمنام و ناشناس هستند.

وی در پاسخ به این سوال که خیلی‌ها معتقدند حضور شما در تیم پرسپولیس به عنوان مربی بدنساز بسکتبال بودید. نظر شما شما در این باره چیست؟ گفت: واقعا انتقاد بی‌موردی است، چون من از ابتدای شروع کارم در امر بدنسازی با تیم فوتبال فعالیتم را شروع کردم و فقط برای یک فصل با تیم بسکتبال مهرام کار کردم. البته پرداختن به کار بدنسازی در بسکتبال بسیار سخت‌تر از فوتبال است، چون تمام مهارت‌های بدنسازی را باید بلد باشید. ضمن این که معتقدم یک بدنساز حرفه‌ای باید در تمام رشته‌ها مهارت داشته باشد و خود را محدود به یک رشته نکند.

وی تاکید کرد: برای کاهش آسیب دیدگی‌ تیم پرسپولیس برنامه‌های زیادی را تدوین کرده بودم تا آخر فصل میزان آسیب را تا حد امکان کاهش دهم و به خاطر ارتباط نزدیکی که با بازیکنان داشتم هر تمرین پرفشاری که به آنها می‌دادم بدون هیچ گونه شکایت آن را اجرا می‌کردند. در حقیقت سعی کرده بودم تیم هماهنگ و یکسانی را از لحاظ کار بدنسازی درست کنم، اما حیف که اجازه کار به من داده نشد.

چیذری در پایان خاطر نشان کرد: هم اکنون نیز از چند تیم شهرستانی و تیم‌های بسکتبال برای نیم فصل دوم پیشنهاد دارم، اما دوست دارم با تیم‌های تهرانی به ویژه به فرهاد کاظمی، قلعه نویی و محمد استیلی برای انجام کار بدنسازی وارد مذاکره شوم.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391