برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

چرا بازیکنان دورگه تیم ملی نمی توانند به تهران سفر کنند

دوشنبه، ۱۳ شهریور ۱۳۹۱، ساعت ۱۵:۳۲

۱۰ میلیون تومان بدهید تا بتوانید به ایران سفر کنید

همزمان با حضور افشین قطبی در تیم ملی ایران بود که بحث استفاده از بازیکنان دورگه مطرح شد اما این ایده سرمربی وقت تیم ملی عملی نشد و تنها هزینه چند سفر روی دست فدراسیون ماند تا اینکه کی‌روش با همین ایده کارش را شروع کرد؛ البته با این تفاوت که او به استفاده از بازیکنان دورگه پافشاری داشته و دارد و فقط به چند کار تبلیغاتی اکتفا نمی‌کند.

سرمربی پرتغالی تیم ملی تنها روی یک بازیکن مثل اشکان دژاگه نظر ندارد و با توجه به اینکه بازیکنان ایرانی شاغل در لیگ‌های خارجی به تفکرات او نزدیک‌تر هستند، تاکید زیادی بر استفاده از بازیکنان دورگه دارد اما هر بار که او نام بازیکنی را به زبان می‌آورد، دغدغه‌های زیادی با این برنامه همراه می‌شود که موضوع خدمت سربازی مهمترین بخش از این نگرانی‌ها است.

روزی بحث اشکان دژاگه مطرح بود که بالاخره این مساله بعد از نشست‌های مکرر بین فدراسیون فوتبال و سازمان نظام وظیفه رفع شد و حالا نام‌هایی مثل رضا قوچان‌نژاد و امید نظری مطرح هستند که کی‌روش قصد استفاده از آنها را دارد اما با توجه به مشکلاتی که دارند، نمی‌توانند به ایران بیایند و در اردوهای داخلی و همینطور بازی‌هایی که داخل مرزهای کشورمان برگزار می‌شود، تیم ملی را همراهی کنند.

این مساله در شرایطی به عنوان یکی از موانع جدی کارلوس کی‌روش مطرح می‌شود که صحبت با باران چشمه نشان می‌دهد اصلا مشکلی وجود ندارد که بزرگنمایی می‌شود؛ یعنی در ارتباط با بازیکنان دورگه اگر مشکل دیگری نداشته باشند، موضوع خدمت سربازی، چیزی نیست که مانع حضورشان شود.

مهرعلی باران چشمه می‌گوید: «همان زمانی که درباره اشکان دژاگه جلسه داشتیم، تصمیمی گرفته شد که قرار بود برای تمام بازیکنان مورد نظر کی‌روش اجرا شود. البته نه فقط در ارتباط با فوتبال که قرار شد تمام رشته‌ها از این تصمیم تبعیت کنند. با این توضیح می‌بینید که عملا سرمربی تیم ملی فوتبال برای استفاده از بازیکنانی که مورد نظرش است، مشکلی ندارد.»

او در ادامه می‌گوید: «برای افرادی که خارج از ایران زندگی می‌کنند، قوانینی وجود دارد که این قوانین برای همه قابل اجرا است اما وقتی قرار است برای یک ورزشکار در سطح ملی اجرا شود، قضیه فرق می‌کند، در این شرایط با توافقی که صورت گرفته، کارها با سرعت بیشتری انجام می‌شود که تیم ملی کشورمان متضرر نشود.»

مدیرکل تربیت بدنی نیروهای مسلح، قانون موجود را اینطور توضیح می‌دهد: «هر فردی که بیش از پنج سال خارج از کشور زندگی کرده باشد، با پرداخت مبلغی حدود ۱۰ میلیون تومان می‌تواند کارت پایان خدمت بگیرد بنابراین می‌بینید این بازیکنان که امروز نامشان برده می‌شود، هیچ مشکلی ندارند، فقط کافی است فدراسیون مذاکراتش را با ما انجام دهد تا با ورود ما به این موضوع کار ورزشکاران تسهیل شده و با سرعت بیشتری انجام شود.»

باران چشمه در شرایطی از راهکار موجود برای حل مشکل سربازی بازیکنان می‌گوید که هر روز موضوع رضا قوچان‌نژاد و امید نظری مطرح می‌شود اما این نکته ابهام‌برانگیز است که چرا هنوز قدمی از سوی فدراسیون برداشته نشده یا اگر حرکتی صورت گرفته، چرا اطلاع‌رسانی انجام نشده است؟!

البته قوچان‌نژاد مشکل بزرگتری دارد اما اگر موضوع گذرنامه‌اش حل شود در آن صورت فدراسیون فوتبال می‌تواند برای او و امید نظری به همراه سایر بازیکنانی که مورد نظر کی‌روش هستند، ۱۰ میلیون تومان پرداخت کند تا سرمربی تیم ملی از دغدغه‌اش درباره این بازیکنان نگوید و خیالش بابت استفاده از بازیکنانی که به آنها اعتقاد دارد، راحت باشد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391