برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

دادکان:باید از کی روش حمایت کنیم

شنبه، ۲۵ شهریور ۱۳۹۱، ساعت ۱۱:۴۱ — مشرق

رییس سابق فدراسیون فوتبال می‌گوید برکناری کارلوس کی‌روش راه علاج نیست و کسانی که این روزها درباره تغییرات در تیم ملی صحبت می‌کنند، تنها سنگ خود را به سینه می‌زنند.

محمد دادکان

دکتر محمد دادکان در گفت‌وگو با ایسنا درباره وضعیت تیم ملی پس از باخت به لبنان و حاشیه‌هایی این که این شکست برای فوتبال ایران به وجود آورد، گفت: فوتبال ما دچار یک موج و تلاطمی شده است. معتقدم در شرایطی که به وجود آمده باید از کی‌روش حمایت کرد. این باید سرلوحه کار ما تا آخرین وضعیت باشد، چرا که آلترناتیوی برای جایگزینی کی‌روش نداریم.

وی با انتقاد از کسانی که این روزها با اظهار نظرهایشان به دنبال تغییر در کادر فنی هستند، گفت: مربیان و مدیرانی که از داخل اظهار نظر می‌کنند، تنها سنگ خود را به سینه می‌زنند و حرف‌هایشان از سر دلسوزی نیست. دوست دارم یک نفر از آنها بپرسد که آقای مدیر و آقای مربی شما برای فوتبال چه کرده‌اید؟

دادکان افزود: چون خواست مقامات دولتی حضور یک مربی بزرگ بوده و فدراسیون فوتبال با توجه به این خواست کی‌روش را به ایران آورده، نشان می‌دهد که در حال حاضر هم تصمیم گیر فدراسیون فوتبال نیست. به اعتقادم نباید با برداشتن کی‌روش یا حتی بحث درباره این موضوع وضعیت را برای فوتبال ایران بدتر از شرایط فعلی کرد. به عنوان یک در خواست از کی‌روش می‌خواهم به خاطر حفظ هویت فوتبال ملی و خودش در کادر تیم ملی از مربیان جوانی همچون فرکی، ابراهیم زاده و ویسی استفاده کند. بودن در کنار کی‌روش می‌تواند این مربیان جوان ما را آب دیده‌تر کند و کی‌روش می‌تواند نظرات آنها را بگیرد، ولو این که باز هم نظرات خود را اجرا کند.

استاد دانشگاه تربیت بدنی شهید بهشتی با اشاره به تجربیات ناموفقی که پس از برکناری مربیان ایجاد شد گفت: فوتبال ملی هیچ گاه از تغییراتی که ایجاد شد، سودی نبرد. برداشتن قلعه نویی و آمدن دایی یا برداشتن دایی و آمدن قطبی از این دست تجربه‌ها بود، هر چند که به اعتقاد من دادن نیمکت تیم ملی به این سه مربی به دلیل جوانی‌شان زود بود.

دادکان در پاسخ به این سوال که فکر می‌کنید دلیل مشکل اصلی فوتبال ایران چیست؟ و چه شده که مردم دیگر امیدی به تیم ملی کشورشان ندارند؟ گفت: این یک سوال کلیدی برای فوتبال ایران است. در فوتبالی که یک مدیر نه برای بقای فوتبال، بلکه برای بقای مدیریت خود کار سیاسی می‌کند تا به شورای شهرها و نمایندگی‌ها برسد، خروجی‌اش چیزی می‌شود که اکنون می‌بینیم. این مدیران تنها برای این که اهداف سیاسی خود را پیش ببرند، چنین پول‌های فراوانی را به شکم فوتبال می‌ریزند. مقام‌های دولتی و رییس سازمان تربیت بدنی که جلوی پیشرفت فوتبال را گرفت، یکی از دیگر از مقصران وضعیتی است که به وجود آمده است. در زمان حضور ما در فدراسیون فوتبال علی آبادی می‌گفت که دادکان با خارجی‌ها است و می‌پرسید چرا او نمی‌خواهد از فوتبال برود، اما من می‌‌خواهم بپرسم که چرا شما برای ماندن در کمیته ملی المپیک این همه تلاش می‌کنی. اگر کشتی و وزنه‌برداری را از این ورزش بگیرند، چیزی باقی نمی‌ماند. آن هم در شرایطی که دنیا به دلیل صدمه پذیری این دو رشته بر روی آن سرمایه‌گذاری نمی‌کند و کشورهای مطرح دنیا به رشته‌های شادی آوری مانند دوومیدانی، تنیس، فوتبال، شنا و .... می‌پردازد. هر وقت ما توانستیم در این رشته‌ها رشد کنیم، می‌توانیم بگویم که ورزشمان پیشرفت داشته است.

وی در پاسخ به این سوال که برخی از منتقدان اعتقاد دارند که تیم ملی بیش از حد مسن است، شما چه نظری دارید؟ گفت: فکر نمی‌کنم در حال حاضر با حضور چند بازیکن با تجربه تیم ملی فرسوده باشد. تیم ما بازیکنان جوانی همچون حاج صفی، ماهینی، رحمتی و .... دارد و در کنار این بازیکنان با تجربه‌هایی هم در تیم ملی وجود دارند. فکر نمی‌کنم که مشکل تیم ملی این باشد. مشکلی که تیم ملی دارد، ناهماهنگی است و برنامه‌ای در زمین ارائه نمی‌شود و نمی دانیم با حریفانی چون کره، قطر و لبنان چگونه بازی کنیم.

دادکان افزود: از همه مهم‌تر بازیکنان تیم ملی ارضاء و اشباع شده‌اند و مدیرانی که پول‌های کلانی را به شکم این فوتبال ریخته‌اند مسبب آن هستند. شنیده‌ام در تمرین یکی از تیم‌های مطرح، یکی از بازیکنان در اعتراض به تماشاگران گفته من را پنج ماه تحمل کنید و آن وقت از تیمتان می‌روم. این نشان می‌دهد که آن مدیر چقدر بی‌کفایت بوده است که بازیکنانی را جذب کرده که به دنبال پایان قراردادشان هستند. من بر روی حرف خود هستم و می گویم بهترین فوتبالیست ایران قیمتش ۱۰۰ میلیون تومان است و اگر من رییس فدراسیون فوتبال بودم، یک سال این لیگ را تعطیل می‌کردم. فوتبالی که این همه هزینه در آن می‌شود و زیبا نیست و تماشاگری را جذب نمی‌کند، دلیلی برای بودنش وجود ندارد.

وی درباره ناراحتی بازیکنان از رسانه‌ها به دلیل حمایت از قهرمانان المپیک و پارالمپیک و انتقاد از فوتبال گفت: من هم اعتقاد دارم که هزینه ای که در فوتبال می‌شود بی‌جا است و در نقطه مقابل باید قهرمانان المپیک و پارالمپیک را حمایت کرد. به اعتقاد من تمامی این مسایل از جایی نشات می‌گیرد که یک مدیر برای بقای خود و حزب و دسته سیاسی‌اش پول‌های کلانی را به فوتبال می‌آورد و این گونه بازیکن دیگر با گرفتن این پول‌ها انگیزه‌ای برای کار ندارد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391