برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

وقتی دروازه بانان به نردبان توجیه متوسل میشوند

دوشنبه، ۶ شهریور ۱۳۹۱، ساعت ۱۴:۰۹ — قدس‌آنلاین

من توپ های لیگ برتر را مقصر می دانم. کیفیت این توپ‌ها خیلی پایین است و مرتب تغییر جهت می دهد. کیفیت توپ های فصل قبل بهتر بود

هفته لیگ برتر را می توان هفته گل های بدی دانست که دروازه بان های خوب و آینده دار لیگ برتر خورده اند. دفع ناقص محسن فروزان که توپ را جلوی پای مهاجم ذوب آهن انداخت، خارج شدن توپ از آغوش باقر صادقی و دریافت گل مستقیم از نقطه کرنر توسط حامد لک، صحنه هایی از این دست در هفته های گذشته هم کم نداشته ایم ولی در این هفته این اشتباهات به اوج خود رسید.

آن هم از سوی دروازه بان هایی که جزو چهره های آینده دار لیگ به حساب می آیند. محسن فروزان، گلر با استعداد تراکتور، روز گذشته گفت: «من توپ های لیگ برتر را مقصر می دانم. کیفیت این توپ‌ها خیلی پایین است و مرتب تغییر جهت می دهد. کیفیت توپ های فصل قبل بهتر بود. من توانایی خودم را می دانم و این موقعیت‌ها چیزی نبود که روی آن گل بخورم. تا آبروی گلرها نرود بی خیال این توپ‌ها نمی شوند.»

قضیه وقتی جالب می شود که حامد لک، گلر صبا هم دقیقا حرف های فروزان را تکرار می کند: «از هر دروازه بانی می خواهید درباره این توپ‌ها بپرسید. نمی خواهم بهانه بیاورم. توپ های فصل گذشته خیلی بهتر بودند. من با شهاب (گردان) و چند نفر دیگر صحبت می کردم هم همین نظر را داشتند. شهاب حرف خوبی زد و گفت این توپ‌ها هر بار به یک سمت می روند و نمی شود آن را پیش بینی کرد.»

شاید درنگاه اول به نظر برسد که گلرهایی که گل های بد خورده اند در حال توجیه هستند ولی جالب اینجاست که رحمان احمدی که کمترین گل خورده را دارد و عملکرد موفقی داشته است هم عقیده مشابهی دارد: «بله، توپ‌ها روی هوا تغییر مسیر می دهند و این برای دروازه بان‌ها خطرناک است. البته وقتی نو هستند زیاد نشان نمی دهند و بعد از مدتی که مورد استفاده قرار می گیرند کیفیتشان افت می کند. این به ضرر دروازه بان هاست و مهاجمان از آن سود می برند.»

نیلسون، گلر پرسپولیس هم که انتقاد زیادی به مهارهای دو ضربش می شود گفت: «من اصلا گلر دوضرب گیری نیستم ولی این توپ‌ها با همه توپ هایی که با آن کار کرده ام فرق می کند.»

باقر صادقی و مهدی رحمتی حاضر به صحبت نشده اند. برای همین به سراغ حمید بابازاده، مربی گلرهای استقلال رفتیم که او هم با تایید صحبت گلرها گفت: «توپ‌ها اصلا کیفیت مناسبی ندارند. در هیچ لیگی این توپ‌ها استفاده نمی شوند و در یک ضربه مشابه ممکن است به چهار جهت تغییر مسیر دهند. در آسیا از توپ های استانداردی مثل نایکی و آدیداس استفاده می شود ولی ما دو سه سال است که سراغ توپ های بی کیفیت می رویم. فکر می کنم در محلات هم این توپ‌ها را استفاده نمی کنند. این ممکن است برای گلری مثل رحمتی که در تیم ملی بازی می‌کند بد باشد.»

با تکرار گل های مشابه و شباهت اظهارنظر دروازه بان های مختلف به نظر می رسد قضیه فراتر از یک بهانه گیری و توجیه برای گلرهایی باشد که گل بد خورده اند. از مسئولان سازمان لیگ هم کسی در این باره پاسخگو نبود.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391