برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

دعوا نمی‌شد استقلال را ۶ تایی می‌کردیم

سه‌شنبه، ۲۱ شهریور ۱۳۹۱، ساعت ۰۹:۴۰

بازیکن سابق پرسپولیس می گوید ایران در بازی امشب لبنان را با دو گل شکست می دهد.

رضا شاهرودی

«من را زمانی دعوت کرده اید که همه مردم خواب هستند!»این نخستین نطق رضا شاهرودی بازیکن سابق پرسپولیس و تیم ملی در برنامه نود بود. او در گفت و گوی چند دقیقه ای خود خاطرات جالبی را تعریف و این طور ادعا کرد که در ایتالیا هم بازیکنی وجود دارد که آن را مالدینی شاهرودی صدا می زنند.

شاهرودی در واکنش به نخستین سوال فردوسی پور که از پرسید بازیکنان چپ پای پرسپولیس همه خوب و البته جنجالی بودند گفت:«من که الان آرام شده ام. به هر حال گذر زمان خیلی از چیزها را تغییر می دهد. با این حرف شما هم موافق هستم که پرسپولیس همیشه بهترین بازیکنان چپ پا را در اختیار داشته است. به نظر خودم در بین این بازیکنان جواد منافی چیز دیگری بود. اگر او مصدوم نمی شد می توانست روزهای خوبی را در فوتبال تجربه کند.»

مجری برنامه نود از شاهرودی در مورد بازی جنجالی سال ۷۳ پرسید. همان مسابقه ای که ابهران او را از زمین اخراج کرد: «در آن بازی من کارت زرد اول را بدون دلیل گرفتم! فکری و قلعه نویی روی من خطا کردند اما ابهران به من کارت زرد نشان داد.» در این لحظه فردوسی پور حرف شاهرودی را قطع کرد و گفت: «اما تو هواداران را تحریک کردی و جو ورزشگاه را به هم ریختی» که شاهرودی این واکنش را نشان داد: «هواداران من را تشویق می کردند و فقط به تشویق های آنها ابراز علاقه نشان دادم.»

عادل از شاهرودی پرسید که خیلی از پرسپولیسی های آن زمان معتقد بودند که اگر بازی به جنجال کشیده نمی شد آنها می توانستند دربی سال ۵۲ و شش گل را تکرار کنند که شاهرودی گفت: «استقلالی‌ها ناراحت نشوند. اما روند بازی طوری بود که واقعا می‌شد ۶ گل را تکرار کرد.»

جام ملتها و درگیری های شاهرودی با مایلی کهن. او به همراه چند بازیکن دیگر تیم ملی دیرتر از سایرین در تمرینات حاضر می شدند و همین مسئله باعث شد تا محمد مایلی کهن روی نام شاهرودی خط قرمز بکشد: «من شخصا آقای مایلی کهن را دوست دارم. یک روز آمدم سر تمرین و حاج آقا گفتند که نمی توانی تمرین کنی. من هم دلیلش را پرسیدم که مایلی کهن گفت به خاطر دیر آمدن به تمرین. گفتم باشه پس من می روم. این را هم بگویم که علیرغم برخی شایعات هرگز نگفته بودم که من مالدینی هستم و ۶۰ هزار هوادار پشت سرم هستند.»

در این موقع مجری برنامه نود از او پرسید که به غیر از تو کدام بازیکنان دیر به محل تمرینات می آمدند که شاهرودی از علی دایی اسم برد: «آن زمان فوتبال درآمد زیادی نداشت. دایی در حال راه اندازی تولیدی اش بود و به همین دلیل دیر به تمرینات می آمد.» همین اظهار نظر در مورد دایی کافی بود تا عادل بحث را به درگیری های شاهرودی و علی دایی بکشاند: «دایی از دوستان من است. اختلاف همیشه بین بازیکنان هست اما درگیری من و دایی رسانه ای شد. به هر حال دیگر مشکلی وجود ندارد و من هر کجا که دایی را می بینم صورت او را می بوسم.»

در کش و قوس این گفت وگو صحنه ای از بازی های رضا شاهرودی روی آنتن رفت و عادل فردوسی پور در این زمان گفت که واقعا بدون دلیل نبوده که هواداران به تو لقب مالدینی را می دادند که شاهرودی این واکنش را نشان داد: «در ایتالیا هم یک بازیکن دارند که مالدینی شاهرودی صدایش می زنند.»

اما حرف های پایانی شاهرودی که در مورد بهترین دفاع چپ حال حاضر ایران و البته پیش بینی بازی امروز تیم ملی با لبنان است: «بهترین بازیکن چپ ایران به نظر من مهرداد پولادی است.او باید نفوذهایش را بیشتر کند و به محوطه جریمه نزدیک تر شود. در مورد بازی تیم ملی و لبنان هم پیش بینی من این است که ایران با اختلاف دو گل لبنان را شکست می دهد.»

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391