برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

اظهارات خسروی در مورد مسائل اخیر داوری

سه‌شنبه، ۱۴ شهریور ۱۳۹۱، ساعت ۱۸:۳۰ — ورزش۳

داور بین المللی بازنشسته فوتبال ایران گفت: نه مضروب شدن عسگری را تایید می‌کنم نه بینی شکسته بالوده را اما مشت این داور فریاد جامعه داوری بود.

علی خسروی در گفت و گو با فارس، اظهار داشت: اتفاقی که در رشت افتاد و حسین عسگری مضروب شد را تایید نمی‌کنم همانطور که بینی شکسته علی بالوده را نمی‌توان تایید کرد. در ۳۲ سالی که در داوری بوده‌ام هرگز چنین چیزی ندیده‌ام اما باید بگویم علی بالوده عشق به داوری داشته که زن و بچه‌اش را در تبریز رها کرده و به رشت آمده است.

وی ادامه داد: اگر چه هیئت فوتبال آذربایجان اسم بالوده را برای تست گرفتن نداده بود ولی بهتر بود به حرمت مسافتی که بالوده آمد از او نیز تست می‌گرفتند همانطور که از برخی داوران دیگر که اسم‌شان از طرف هیئت فوتبال معرفی نشده بود تست گرفتند. به هر حال مشت بالوده فریاد اعتراض جامعه داوری بود که در دو سه ماه اخیر دچار اختناق و خفقان شده است.

این داور بازنشسته تصریح کرد: دو ماه از اختلاف کمیته و دپارتمان داوری می‌گذرد اما هیچ واکنشی از سوی مسئولان فدراسیون نمی‌بینیم. باید فدراسیون برای حل این مشکل در جامعه داوری جلسه اضطراری تشکیل دهد وگرنه بازهم در آینده شاهد حوادث بدتری از آنچه در رشت دیدیم، خواهیم بود زیرا دیگر حرمت‌ها شکسته شده است. در این بین نقش اصفهانیان خیلی مهم است، رئیس کمیته داوران هر چه بیشتر سکوت کند باعث عمیق‌تر شدن اختلاف دپارتمان و کمیته داوران خواهد شد.

این استاد دانشگاه با اشاره به اتفا‌ق‌های رخ داده برای جامعه داوری در دو سال گذشته ۶ عامل را دلیل بروز اتفاق رشت دانست و گفت: در دوسال گذشته جامعه داوری دچار رعب و وحشت شده و شاید به همین دلیل بود که روسای هیئت‌ها رای به انتخاب فریدون اصفهانیان دادند. مورد بعدی اینکه در فدراسیون هیچ کس پاسخگوی اختلاف بین دپارتمان و کمیته داوری نیست و همه چیز را منوط به اصلاح اساسنامه و آئین‌نامه کرده‌اند و اعضای کمیته داوران نقشی در تصمیم‌گیری‌ها ندارند همان طور که مرادی و فنایی دو عضو جدید این کمیته در مصاحبه‌هایشان این حرف را زدند.

وی ادامه داد: عدم آزادی بیان در جامعه داوری سومین عامل است به طوری که در حال حاضر فقط من و یکی دیگر از کارشناسان شهرستانی داوری که شهامت در مصاحبه دارند انتقاد می‌کنند. عدم تطابق تصمیم‌گیری‌های داوری با دستور العمل‌های فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا،‌ برگزاری آزمون جسمانی برخلاف استانداردهای اعلام شده فیفا و معرفی دلسوزان جامعه داوری به کمیته انضباطی به دلیل مصاحبه موارد دیگر هستند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391