برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

روانکاوی یک داربی!

چهارشنبه، ۱۵ شهریور ۱۳۹۱، ساعت ۱۳:۲۸ — گل

این کیفیت پایین تنها مختص داربی شمال نبوده و هم صنفانشان هم درست پنج روز پیشتر در تهران ارایه کننده ی یکی از کسل ترین داربی های پایتخت بوده اند

تیم ملوان و تیم داماش گیلان

مسابقه همیشه جنجالی داماش با ملوان تمام شد اما حواشی آن همچنان ادامه دارد.مسابقه ای که بار فنی اش از همیشه کمتر بود و چنگی به دل نزد هرچند که مربیان هر دو تیم پس از مسابقه می خواستند که مصاحبه های آتشینشان به نوعی تیم خود را مالک توپ و زمین بدانند و از کنار آن برای خود کردیتی کسب کنند. ولی واقعیت آن است که اگر مبنای ارزش گذاری دو تیم تنها همین بازی باشد باید به حال فوتبال گیلان افسوس خورد! اما اگر از روی جدول بخواهیم عملکرد لیگشان را ارزش گذاری کنیم باید بگوییم که هر دو تیم نسبت به همه ی سالهای پیش استارت خوبی زده اند و شرایط نسبتا مطلوبی در جدول پیدا کرده اند، حال چه عاملی سبب می شود که این چنین بازی بی کیفیتی را درست در جایی که باید بهترین نمایش را ارایه کنند، به دید عموم می گذارند، پرسشی است که جای تقسیر بسیار دارد.

این کیفیت پایین تنها مختص داربی شمال نبوده و هم صنفانشان هم درست پنج روز پیشتر در تهران ارایه کننده ی یکی از کسل ترین داربی های پایتخت بوده اند و اتفاقا در آن مسابقه هم حاشیه جای اصل را گرفت،تنها با این تفاوت که ستاره ی آن مسابقه گوجه فرنگی بود و این مسابقه فحش!! حال آنکه در هفته ای که گذشت فوتبال دوستان شاهد برگزاری دو الکلاسیکوی اسپانیا بودند و بدون شک همگان از دیدن یک فوتبال ناب سیراب شدند، مسابقه ای که در همین ابتدای فصل برگزار شده بود و هنوز هیچ کدام از دو تیم به شرایط آمادگی مناسب نرسییده بودند.

ما ایرانی‌ها معمولا همین مدلی هستیم. درست جایی که باید همه ی توانایی هایمان را به رخ بکشیم، خراب کاری می کنیم.

همه این عوامل در یک مورد به نقطه ی مشترک می رسند: عدم کنترل بر احساسات و مشکلات روحی. اینکه ما ایرانیان انسانهای عاطفی و احساساتی هستیم جای تردید نیست و در همه جا با افتخار از این موضوع هم صحبت می کنیم و سایر ملل را هم گاهی اوقات به نداشتنش متهم می نماییم. اما به این قضیه واقف نیستیم که گاه همین هیجانات روحی به مانند یک شمشیر دامولکس عمل می‌کند و سبب بازدارندگی می شود تا پیشرفت.

اینجاست که نقش روانکاو و روانپزشک بیشتر از همیشه مشهود می شود، وقتی که نمی توانیم از احساسات خود به یک برایند مثبت برسیم. داربی گیلان مسابقه ای است که هیجانش مربوط به امروز و دیروز نیست. مسابقه ای است به قدمت فوتبال در گیلان. همیشه پر بوده از شور و شوق و حاشیه و آشوب. هرگاه یک تیم توانست بر حواشی اطراف تیم خود و حریف فایق آید موفق بوده در نتیجه و هرگاه به این مهم بی اهمیت بوده سرشکسته از زمین بازگشتند. در دنیایی که فوتبال را یک صنعت قول پیکر می دانند و در همین فوتبال ما میلیاردها تومان برایش هزینه می کنند و هزاران هیاهوی در اطرافش موج می زند، وقتی نوبت به کار ریشه ای و علمی می رسد همه خست به خرج می دهند و شروع به دو دو تا کردن می کنند. به راستی اگر یک تیم روانکاوی از ابتدای فصل با بازیکنان تیم‌ها بماند و در گردنه های دشوار روحی به مدد بازیکنان به شتابدریال سود دهی اش از برگزاری چندین اردوی شبانه روزی برون مرزی بیشتر خواهد بود. اگر بازیکنان داماش می توانستند حاشیه هایی که از چند هفته پیش از بازی با ملوان پیرامون این تیم اتفاق می افتاد خلاص می شدند و فشار ناشی از آن را از خود دور می کردند چقدر می توانستند مثبت تر بازی کنند. هیجاناتی که نه تنها از بازیکنان دور نشد که همگی به ساقهای آنها منتقل گردید.
از حالا که جو انزلی به نوعی است که مردم در حال نقشه کشیدن برای بازی برگشت هستند چه تضمینی وجود دارد بازیکنان ملوان از لحاظ روحی شکننده تر از بازی رفت نشوند؟ اینکه حتما باید جلوی بروز این حواشی را گرفت شکی نیست اما باید راهکارهایی را هم به مدد گرفت تا بازیکنانمان در همین شرایط هم بتوانند توانایی هایشان را عرضه کنند و به جایی که آنها تحت تاثیر جو ورزشگاه قرار بگیرند، تماشاگران را متوجه خود کنند. شما در نظر بگیرید اگر داربی گیلان یا تهران یک مسابقه ی جذای و پر از صحنه های زیبای ورزشی و احتمالا پر گل لز آب در می آمد. آیا آن وقت تماشاگران مجالی برای بروز هیجانات منفی و حواشی زشت آن می یافتند؟ از قدیم گفته اند که سلمانی‌ها وقتی که بیکار می شوند سر یکدیگر را می تراشنتد...!

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391