برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

اصفهانیان: فنایی رسما استعفا نداده است

شنبه، ۱۸ شهریور ۱۳۹۱، ساعت ۱۲:۵۵ — ورزش۳

رییس کمیته‌ داوران فدراسیون فوتبال، گفت: محمد فنایی هنوز رسما از کمیته‌ کناره‌گیری نکرده چون از او خواستم کمی صبر کند.

فریدون اصفهانیان

فریدون اصفهانیان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، در واکنش به خبر استعفای محمد فنایی از عضویت در کمیته‌ داوران فدراسیون فوتبال، اظهار کرد: آقای فنایی هنوز استعفای خود را به صورت رسمی به ما نداده و تنها یک بار با من در این رابطه حرف زده است. کار کمیته‌ تازه شروع شده و هیچ اختلافی بین اعضا وجود ندارد. ممکن است آقای فنایی دلیل به خصوصی برای این تصمیم داشته باشد، اما درست نیست که در همین شروع کار عملی انجام دهیم که دودش به چشم جامعه داوری برود.

وی ادامه داد: از آقای فنایی خواستم که کمی در این رابطه صبر پیشه کند. ما باید جلساتی تشکیل دهیم تا در آنها از نقطه نظرات هم آگاه شویم و انتقادها را بشنویم و در نهایت تصمیمی بگیریم که به صلاح جامعه داوری باشد. امروزه تمام رسانه‌ها و صدا و سیما بازی‌ها را پخش می‌کنند و فیلم صحنه‌های داوری را نمایش می‌دهند. مردم هم این صحنه‌ها را می‌بینند. به هر حال در داوری‌های ما هم اشتباه‌هایی هست که منکرش نیستیم، اما این اشتباه‌ها در همه مسابقات دنیا از جمله جام جهانی و یورو با وجود داوران اضافه و این مسایل وجود دارد.

اصفهانیان افزود: البته اگر بگویم چون اشتباه داوری همه جای دنیا هست پس ما هم اشتباه می‌کنیم، درست نیست، بلکه باید روز به روز اشتباه‌ها را کم کنیم. داوران ما باید بیشتر از گذشته به وظایف خود عمل کنند. بیشتر بدوند و در جایگیری‌ها بهتر عمل کنند. از طرف دیگر، داوران باید گاهی خودشان را به جای بازیکنان و مربیان بگذارند. فوتبالیست‌ها و مربیان گاهی که می‌بینند تیمشان به دلیل اشتباه داور بازنده شده است، در لحظه احساساتی می‌شوند و چیزی می‌گویند. من از همه آنها و داوران می‌‌خواهم که سعه صدر بیشتری داشته باشند.

عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال همچنین درباره مشکلات و جنجال‌هعای چند هفته‌ اخیر که در حوزه داوری فوتبال و علیه کمیته‌ داوران صورت گرفته است، گفت: وظیفه ما است که تمام مسایل مربوط به داوری را رصد کنیم. بارها به باشگاه‌ها اعلام ‌کرده‌ایم که باید در زمینه مسایل داوری فر هنگسازی کنند، ولی این کار در باشگاه‌ها در حد شعار باقی می ماند و عملی نمی‌شود. نباید همه فقط به پیروزی و کسب نتیجه‌ فکر کنند. یکی از مشکلات اصلی فوتبال ما که باعث شده با این همه هزینه رشد مناسب نداشته باشد، همین مساله است.

وی ادامه داد: در مورد اتفاقات اخیر باید کارهای کارشناسی شکل بگیرند و کمیته‌ داوران با اعضای کمیته‌ داوران با اعضای کمیته‌های داوران استان‌ها جلساتی برگزار کنند که با تبادل افکار و نظرات و شنیدن مشکلات و پیشنهادات، در راستای حل مشکلات گام برداریم. کمیته‌های داوران استان‌ها بازوان روسای کمیته‌ داوران فدراسیون هستند.

چندی پیش در لیگ امیدهای تهران اتفاق ناخوشایندی برای یک داور رخ داد که پرونده‌ این اتفاق به کمیته‌ داوران فدراسیون فوتبال هم کشیده شد. در این ماجرا داور تهران از سوی هیات فوتبال استان تهران مجبور شده بود که یک بازی را پس از تعطیل شدن از سر بگیرد که وقتی با این دستور مخالفت می‌کند، مورد سرزنش کمیته‌ داوران استان تهران قرار می‌گیرد. اصفهانیان درباره این مساله به ایسنا، گفت: این اتفاق انعکاسی در کمیته‌ داوران فدراسیون نداشته است و در اصل مساله به اطلاع من نرسیده است. ما به هیات‌های فوتبال استان‌ها بخشنامه ‌کرده‌ایم که پیش از انتصاب روسای کمیته‌ داوران، رزومه آنها را برای ما ارسال کنند. برای کمیته‌های استانی برنامه‌هایی داریم که به زودی به اجرا در می‌آیند. باید کاری کنیم که این گونه مسایل سرمایه‌گذاری شوند و مورد بررسی قرار بگیرد.

وی در پایان گفت: در مجموع باید بگویم که اگر در شرایطی، داور احساس کند که باید بازی را تعطیل کند، چون شرایط مناسبی برای ادامه آن ندارد، تنها تصمیم گیرنده درباره این مساله شخص داور است و دستور رییس هیات استان هیچ توجیه قانونی ندارد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391