برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

آیا موفقیت استقلال قلعه‌نویی اتفاقی بود یا واقعی؟

سه‌شنبه، ۲۸ شهریور ۱۳۹۱، ساعت ۱۰:۵۶ — رجا نیوز

ین بی تعارف ترین ترکیب استقلال بود. می‌گویید نه؟! به چیدمان خط دفاعی استقلال بنگرید.

تیم استقلال

جایی که امیر اگرچه به ناچار اما تنها از دو بازیکن که متخصص بازی در پست دفاع میانی هستند بهره می‌جست. پیش‌تر امیر سعی می‌کرد برای راضی نگه داشتن همه مدافعانش آنها را توأمان وارد ترکیب اصلی کند اما این بار محرومیت عمران زاده به مددش آمد تا ترکیبی عاری از تعارف‌های معمول را کنار هم قرار دهد.

به گزارش رجانیوز، در دفاع چپ نیز شاهد یک تصمیم بزرگ بودیم. جایی که امیر قلعه‌نویی سرانجام از میثم بائو که فصل قبل پدیده تیمش بود بهره گرفت. استقلال در خط دفاع تکانی خورده بود اما مهندسی صحیح قلعه‌نویی تا به خط حمله نیز ادامه داشت. او در خط میانی بهترین انتخاب‌های ممکن را داشت.

توزی در گوش چپ اگرچه به جای زندی که خود یکی از آماده‌ترین بازیکنان حال حاضر فوتبال ایران به حساب می‌آید نمایش مطلوبی داشت. خسرو نیز در گوش راست بازی می‌کرد. او هرگاه نزدیک دروازه حریف است بی‌گمان کفه ترازو به نفع تیمش سنگین می‌شود.

دو هافبک دفاعی استقلال نیز با نکونام و ساموئل ترکیب شدند. اولی یکی از بهترین‌های میدان هم بود و دومی برای نخستین بار در این فصل از ابتدا در ترکیب اصلی قرارگرفت. امیر با میدان دادن به ساموئل نشان داد برای بازیکنانی که خوب تمرین می‌کنند ارزش والایی قایل است، تنها نمی‌دانیم چرا بائو از ابتدا در ترکیب اصلی قرارنگرفت؟! شاید به خاطر اینکه آرش برهانی با دوندگی‌های خود دفاع راه‌آهن را خسته کند.

راه‌آهن در خط دفاع تیم پرمهره‌ای است و عبور از این خط نیاز به خط شکن‌های ماهری دارد. استقلال که گل اول را زد امیر فهمید می‌تواند گل‌های بعدی را هم بزند. به همین دلیل دست به تعویض‌های پی در پی زد. تعویض‌هایی که یکی از یکی بهتر بود و حضور میثم بائو این مهم را به اثبات می‌رساند.

شنبه شب استقلال متفاوت با همه بازی‌هایی که در این فصل دیده بودیم جلوه کرد چرا که هرکسی سرجای خودش بود و مهره‌ها همانجایی قرارگرفتند که باید می‌گرفتند. تعویض‌ها نیز بدون کمترین نقص انجام شد. چیدمان خوب امیر قلعه‌نویی را می‌توان عامل اصلی برد آبی‌ها دانست.

اتفاقی که تا به امروز در استقلال رخ نداده بود و شاید به دلیل نا آمادگی بازیکنان و شاید به خاطر خالی بودن دست کادرفنی هم باشد. هرچه بود استقلال در هفته هشتم نشان داد می‌تواند آرام آرام به همان تیمی که انتظار داریم تبدیل بشود.

آبی‌ها هنوز راه درازی تا پایان لیگ دارند و برای جبران بازی‌های نه چندان دلچسبی که تا قبل از بازی با راه‌آهن انجام دادند وقت بسیار در اختیار دارند. استقلال امروز ۱۲ امتیازی است و یک بازی هم کمتر از سایر تیم‌ها دارد. این یعنی آبی‌ها شانس بسیاری برای رسیدن به صدر جدول دارند.

آیا استقلال در بازی‌های آینده هم خوب چیده خواهد شد؟ فکر کردن به این سوال شاید ارتباط مستقیم داشته باشد با نتایج استقلال در هفته‌های آتی. وقتی اکبرپور بیاید و عمران زاده هم باشد امیر تیمش را چگونه در میدان می‌چیند؟!

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391