برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

فرکی: دوسال ساکت بوده ام کافی است

دوشنبه، ۲۷ شهریور ۱۳۹۱، ساعت ۲۱:۵۰ — گل

خودم لب خط بودم و کمک‌داور هم خیلی به من نزدیک بود. وقتی بازیکن ذوب پاس داد، داشتم به کمک‌داور نگاه می‌کردم تا پرچمش را بالا ببرد اما این اتفاق رخ نداد و توپ هم وارد دروازه ما شد!

حسین فرکی

تا به حال حسین فرکی را اینچنین عصبانی و ناراحت ندیده بودیم. مربی متین، بااخلاق و خوش‌رفتاری که از ناداوری‌ها حسابی ناراضی است. در روزی که فولاد می‌توانست برنده بازی با ذوب باشد اشتباه کمک‌داور باعث شد تا فرکی و تیمش از کسب سه امتیاز محروم شوند. فرکی که تا به‌حال کلمه‌ای درباره داوری به‌کار نبرده بود حالا و با اشتباه‌های مکرر، رفتارهای گذشته را کنار گذاشته و کمک‌داور دیدار فولاد - ذوب را نقد می‌کند.

فرکی معتقد است فاتحه این فوتبال را باید خواند، فوتبالی که باید با پرخاشگری و اعتراض دنبال گرفتن حقت باشی!

هیچ‌وقت ندیده بودیم درباره اشتباه‌های داوری حرفی بزنید اما انگار این‌بار خیلی ناراحتید...
اتفاقی که در بازی ذوب - فولاد افتاد دل خیلی‌ها را شکست. یک باشگاه ماه‌ها تمرین می‌کند، زحمت می‌کشد و در دمای ۶۰-۵۰ درجه آماده کسب امتیاز در لیگ برتر می‌شود اما آخرش یک اشتباه داور، تیم را از رسیدن به موفقیت محروم می‌کند. همین یک اشتباه باعث شد سه امتیاز نگیریم و تازه سه‌امتیاز را هم تقدیم حریف کنیم.
می‌گویند مهاجم ذوب‌آهن دو سه متری در آفساید بود، درست است؟
من خودم لب خط بودم و کمک‌داور هم خیلی به من نزدیک بود. وقتی بازیکن ذوب پاس داد، داشتم به کمک‌داور نگاه می‌کردم تا پرچمش را بالا ببرد اما این اتفاق رخ نداد و توپ هم وارد دروازه ما شد! همه چیز هم به فاصله نیم ساعت بعد در کنفرانس مطبوعاتی و با صحبت‌های همیشگی تمام شد.
ولی کمک‌داور اعلام کرده خداحافظی می‌کند و داوری را کنار می‌گذارد، آن هم درست بعد از دیداری که سه امتیازش را از شما گرفت.
سه امتیاز نه، شش امتیاز را از ما گرفت، ضمن اینکه خداحافظی او چه دردی از دردهای ما دوا می‌کند؟ یک گل ما را آفساید اعلام کرد و یک گل هم به حریف داد. البته این اشتباه‌ها همه تایید شده و با قاطعیت می‌گویم که ما می‌توانستیم با برد مقابل ذوب، شش امتیاز با این تیم و تیم‌های انتهای جدول فاصله بگیریم اما با این اشتباه‌ها الان چسبیده‌ایم به یکدیگر.
همین اتفاقات باعث شد بعد از بازی علیه داور موضع بگیرید و به او اعتراض کنید؟
دقیقا، عرض می‌کنم که دیگر خودم نیستم. وقتی حق تیمی با این سابقه و هوادار، صددرصد ضایع می‌شود باید هم اعتراض کنم.
شاید ایراد کار شما این است که تا به‌حال اعتراضی نکرده‌اید؟
شاید، عده‌ای از مربیان تا داور اشتباه می‌کند عکس‌العمل نشان می‌دهند اما باور کنید دو سال است حرفی نزده‌ام. دوست نداشتم از این رویه خودم خارج شوم اما واقعا حق تیم ما ضایع شده. حق بازیکنان و هواداران، بازیکنانی که تلاش می‌کنند، زحمت می‌کشند. دستشان می‌شکند و پایشان مصدوم می‌شود تا به موفقیت برسند. تا این موارد را لمس نکنید نمی‌توانید حس کنید که چه می‌گویم. اگر در جریان بازی گل می‌خوردیم حرفی نمی‌زدم اما با وقوع این اتفاقات آدم به همه چیز شک می‌کند.
فکر نمی‌کنید شما هم باید اعتراض کنید و پرخاشگری تا نتیجه بگیرید؟
صددرصد، از این به بعد پرخاشگری می‌کنم و اعتراض تا نتیجه بگیرم. انگار آنهایی که این کار را می‌کنند طرفدار بیشتری دارند. اصلا فضای فوتبال ما می‌طلبد که آدم اینگونه از حقش دفاع کند.
قطعا بابت همین موضوع زیاد هم متضرر شده‌اید. درست مثل بازی مقابل ذوب.
خیلی خیلی ضرر کرده‌ام. شما می‌دانید که بی‌دلیل به چیزی معترض نمی‌شوم ولی آن صحنه جای تعجب داشت. آن صحنه به قدری واضح و شفاف بود که یک آدم معمولی هم می‌توانست آفساید را تشخیص دهد اما کمک‌داور چنین تصمیمی گرفت و گل را سالم اعلام کرد.
پس از این به بعد باید حسین فرکی را معترض ببینیم؟
چند سال پیش وقتی تنهایی فکر کردم دیدم می‌شود آدم روی فوتبال تاثیر بگذارد اما حالا می‌بینم که نمی‌توانم یک نفری فرهنگ‌سازی کنم. یک روز سنگ می‌خوریم و روز دیگر چنین اتفاقی برای ما می‌افتد. واقعا فاتحه این فوتبال را بخوانید که چنین اتفاقاتی در آن رخ می‌دهد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391