برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

رییس کمیته آموزش فدراسیون فوتبال: بیشتر مدیران باشگاه‌ها سواد بین‌المللی ندارند

چهارشنبه، ۱۵ شهریور ۱۳۹۱، ساعت ۱۴:۵۶ — ایسنا

دکتر محمد احسانی گفت: چند ماه پیش که به فدراسیون آمدم اولین هدفم برگزاری کلاس مدیریت در ورزش بود و اکنون در حال آماده کردن سر فصل‌هایش هستیم و در اولین فرصت این کلاس‌ها را برگزار می‌کنیم و تا ۲ سال دیگر اعلام می‌کنیم هر کسی که این کلاس‌ها را نگذرانده باشد حق مدیریت ندارد.

رییس کمیته آموزش فدراسیون فوتبال در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی در خصوص باشگاه‌ها و وی‍ژگی‌های مدیران عامل باشگاه‌های ورزشی اظهارکرد: متاسفانه در ایران بدون اینکه باشگاهی شرایط لازم داشته باشد مجوز باشگاه می‌دهیم و به همین سبب خیلی‌ها ویژگی‌های لازم را ندارند.

احسانی با بیان اینکه یک باشگاه باید هم امکانات سخت افزاری خوبی داشته باشد و هم نرم افزاری، ادامه داد: در مورد امکانات سخت افزاری باید یک باشگاه دارای ساختمان اداری باشد یا اگر در فوتبال تیم‌داری می‌کند زمین چمن خوبی داشته باشد، اما متاسفانه بسیاری از باشگاه‌ها شرایط لازم را ندارند.

وی خاطرنشان‌کرد: مدیرعامل باید حتما تحصیلات دانشگاهی داشته باشد و از مدیریت ورزشی آگاه باشد و حداقل‌ها و استانداردهای لازم را دارا باشد، اما به دلیل اینکه ورزش دولتی است و مدیران دولتی نیز هستند متاسفانه استانداردها و حداقل‌ها را ندارند.

رییس کمیته آموزش فدراسیون با بیان اینکه مدیرعامل سپاهان تقریبا وی‍ژگی‌های مدیرعاملی را داراست، افزود: رحیمی خودش ورزشکار بوده است و تحصیلات نیز دارد و به همین دلیل است که این باشگاه نسبت به بقیه باشگاه‌ها موفق‌تر بوده است، اما همین باشگاه نیز با مشکلات مالی روبه‌رو است که این دیگر ربطی به رحیمی ندارد و به ساختار ورزش کشور بر می‌گردد.

احسانی خاطرنشان‌کرد: بیشتر مدیران عامل نه تحصیلاتی دارند و نه ورزشکار بوده‌اند و متاسفانه مدیران اکثرا براساس سیاست گمارده می‌شوند نه تخصص.

وی در خصوص ارتباطات بین الملل مدیران عامل باشگاه‌ها افزود: وقتی کسی اطلاعات و تخصص ورزشی ندارد پس چطور انتظار داشته باشیم سواد بین المللی داشته باشد؟ متاسفانه خیلی‌ها سواد بین المللی خوبی ندارند و وارد این معقوله می‌شوند.

رییس کمیته آموزش فدراسیون فوتبال ادامه داد: یک سری ارتباطات به خود باشگاه‌ها نیز بر می‌گردد و ممکن است روابط مدیر باشگاه قوی باشد، اما یا باشگاه یا فدراسیون توان مناسبی نداشته باشد و به هرحال خواسته یا نا خواسته ساختارهای سیاسی، اقتصادی و ... بر این روابط اثر به سزایی دارد.

احسانی در پاسخ به این سوال که چرا کلاس‌های مدیریت ورزشی برای مدیران عامل باشگاه‌ها برگزار نمی‌شود، تصریح کرد: چند ماه پیش که به فدراسیون آمدم اولین هدفم برگزاری چنین کلاسی بود و اکنون در حال آماده کردن سر فصل‌هایش هستیم و در اولین فرصت این کلاس‌ها را برگزار می‌کنیم و تا ۲ سال دیگر اعلام می‌کنیم هر کسی که این کلاس‌ها را نگذرانده باشد حق مدیریت ندارد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391