برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

قلعه‌نویی بازیکنان میلیاردی را به نیمکت تبعید می‌کند

چهارشنبه، ۱۵ شهریور ۱۳۹۱، ساعت ۱۱:۴۹

امیر قلعه نویی از بازی با ابومسلم به دستاوردهای مهمی رسید. سرمربی آبی‌ها پس از این بازی دریافته است که بار دیگر می‌تواند پروژه بازی دادن به بازیکنان جوان و جویای نام را در تیمش به اجرا برساند. قلعه نویی به یک نتیجه بزرگ رسیده است.

تیم استقلال

اینکه از این پس می‌تواند بازیکنانی همچون مهدی اسلامی، محمدانصاری، آرمن طهماسبیان، مهران قاسمی و حتی میثم حسینی را که فصل قبل نیز بازی‌های خوبی در ترکیب آبی‌ها انجام داد، در ترکیب اصلی بازی دهد. نتیجه ای که امیر از بازی با ابومسلم گرفته است، خطری جدی برای بازیکنان بزرگ و ستاره محسوب می‌شود.

دراین راه او شاید ملاحظه هیچ کس را نکند. خطر حتی جواد نکونام را هم در بر می‌گیرد؛ بازیکنی که امیر قلعه نویی خیلی سعی کرده او را به روزهای اوج بازگرداند. تهدید غیر مستقیم امیر قلعه نویی نمی‌تواند تنها برای بستن دهان رسانه‌ها در قبال بازی‌های نه چندان خوب آبی‌ها در لیگ باشد.

سابقه امیر نشان می‌دهد، وی بارها وبارها بازیکنان بزرگ را نیمکت نشین کرده است. به فصل پنجم بروید. روزهایی که استقلال اسب خود را برای قهرمانی زین کرده بود. امیر آن روزها مربی جوانی بود، اما دل بزرگی داشت. او وحید طالب لو را به جای پرویز برومند و هادی طباطبایی در استقلال به دروازه بانی ثابت بدل کرده بود.


امیرحسین صادقی نیز جای پای بزرگانی همچون پاشازاده می‌گذاشت و پیروز قربانی نیز در زمره جوانهای آن روزها بود که جای چهره‌های نامدار استقلال را به خوبی پر کرده بود. مگر آنها چند سال داشتند؟! مگر آنها چند بازی بزرگ را دیده بودند؟! به قول پیروانی بعضی از این بازیکنان ورزشگاه آزادی را یک بار هم از نزدیک ندیده بودند.

امیر قلعه نویی از نترسیدن خود نتیجه بزرگی به دست آورد و آن قهرمانی در فصل پنجم بود. استقلال با بازیکنانی قهرمان شد که شاید کمتر کسی تصورش را می‌کرد بتوانند حتی دقایقی در ترکیب این تیم بازی کنند. حالا شاید دوباره امیر قلعه نویی را در قامت مربی‌ای ببینیم که ستاره‌ها را از چرخه تیم اصلی بیرون می‌نشاند و به بازیکنان جوان میدان می‌دهد.

از زبان قلعه نویی حین بازگشت به تهران این جملات شنیده شده است: «این بچه‌ها خیلی خوب کار کردند. اگر بازیکنان بزرگ ما همین طوری پیش بروند، یکی دو بازی دیگر همین بچه‌ها را بازی می‌دهم تا حساب کار دست شان بیاید. با کسی هم تعارف ندارم. نمی‌خواهم امسال آبروریزی بشود.»

حرفهای امیر قلعه نویی نشان دهنده نارضایتی او از کیفیت بازی استقلال تا به امروز بوده، هرچند که سرمربی آبی‌ها تاکنون سعی کرده این موضوع را با حمایت بی دریغ از بزرگان تیمش از نظر‌ها پنهان نگه دارد. اما سابقه او بخوبی نشان می‌دهد که در هر لحظه ممکن است تصمیم‌های شگفت انگیزی بگیرد.

اصولاً امیر مربی قابل پیش بینی نیست. هر آن ممکن است او تصمیمی بگیرد که خیلی‌ها را متعجب کند. حرفهای او را باید حین بازگشت از مشهد خیلی جدی گرفت. او با کسی شوخی ندارد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391