برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

قلیچ: نباید سرمایه‌هایمان را به پای رحمتی بسوزانیم

یکشنبه، ۲۶ شهریور ۱۳۹۱، ساعت ۰۹:۴۸ — ایسنا

دروازه‌بان اسبق تیم ملی فوتبال با انتقاد از عملکرد بازیکنان این تیم گفت: تیم ملی به یک خانه تکانی بزرگ احتیاج دارد و باید بازیکنان جوان جای پا به سن گذاشته‌ها را بگیرند.

وحید قلیچ

وحید قلیچ در مورد وضعیت تیم ملی فوتبال، گفت: اوایل کار تیم ملی با کارلوس کی‌روش همه چیز خوب بود. کی‌روش مربی بزرگی است و در تیم‌های بزرگی کار کرده است، وقتی آمد همه خوشحال شدیم که یک مربی صاحب کلاس به ایران آمده است، ولی هر چه گذشت دیدیم که او کارایی مورد انتظار را نداشته است. من معتقدم علت این مساله بازیکنان پا به سن گذاشته تیم ملی هستند که باید جای خود را به جوانترها بدهند.

وی ادامه داد: بحث‌ تیم ملی از باشگاه‌ها جداست، این جا دیگر بحث آبی و قرمز نیست. هر بازیکنی را که دیگر به درد تیم ملی نمی خورد، باید بدون رودربایستی از تیم کنار بگذارند. حالا که لبنان ما را برده ممکن است مالدیو هم ما را شکست دهد، چون ترس حریفان از ایران ریخته است! بهبود این شرایط به مسئولان تیم ملی بستگی دارد، اما فراموش نکنیم که بحث تغییر سرمربی در حال حاضر اصلا خوب نیست، چون هیچ مربی ای در سطح کی‌روش در ایران نداریم.

قلیچ با رد تغییرات در کادر فنی تیم ملی افزود: در ایران کسی را نداریم که بتواند جای کی‌روش را بگیرد. مثلا از قلعه نویی اسم می‌برند، او اگر خیلی توانایی دارد تیم خود را از مخمصه نجات دهد. نباید با یک باخت از تعویض سرمربی تیم ملی حرف بزنیم. در شرایط موجود همه اهالی فوتبال باید دست در دست هم به تیم ملی کمک کنند تا به جام جهانی برود.

وی در ادامه با بیان این که در لیگ ما بازیکنان جوان زیادی هستند که از نگاه‌ها پنهان مانده‌اند، اظهار کرد: وقتی یک مربی روی بازیکنان بزرگ دست می‌گذارد، آن بازیکن باید آنقدر توانا باشد که در لحظات حساس تیم را از مخمصه بیرون بیاورد. تیم ملی اکنون چند رهبر دارد که حرف یکدیگر را هم نمی خوانند! آنها توانمندی‌های گذشته را ندارند و فقط حنجره‌شان خوب مانده است! بازیکن بزرگ همان قدر که حنجره‌اش کار می‌کند باید یک سر و گردن از سایرین بهتر باشد، نه این که در زمین کم کاری کند و سر دیگران فریاد بکشد.

دروازه‌بان اسبق تیم ملی ادامه داد: بازیکن سالاری موجود در تیم ملی باید از بین برود. هر چند ممکن است بازیکنان جوانی که قرار است جایگزین بزرگان شوند هم در کوتاه مدت چندان مثمرثمر نباشند، اما این کار باید انجام شود. اکنون هر کسی اسمش بزرگ‌تر است، قدرتش هم بیشتر است، در حالی که کی‌روش از روز اول خیلی به اسم‌ها کار نداشت. سرمربی تیم ملی باید هر کاری را که به صلاح تیم ملی می‌داند، انجام دهد. به نظر من صلاح این است که بازیکنان به درد نخور را کنار بگذارند.

مربی اسبق دروازه‌بان های تیم ملی همچنین به وضعیت دروازه‌بان های تیم ملی اشاره کرد و گفت: مگر در ایران فقط مهدی رحمتی را داریم؟ چرا به سایر دروازه‌بان‌های ایران بها داده نمی‌شود؟ اکنون باید بررسی کنیم که چرا محسن فروزان چنین رفتارهای حاشیه‌ای دارد. او که یک سال بهترین بازیکن تیمش بود، چرا از تیم ملی دور است. چرا شهاب گردان به تیم ملی دعوت نمی‌شود؟ اکنون در پرسپولیس مانوئل ژوزه، گردان را نیمکت نشین کرده و یک دروازه‌بان ۴۰ ساله برزیلی را به جایش گذاشته است. این در حالی است که گردان در طول سال‌های قبل زحمات زیادی کشید که به تیم ملی برسد.

وی ادامه داد: کی‌روش مربی بزرگی است که دستیاران و آنالیزورهای زیادی هم دارد. آنها باید تشخیص دهند که کدام بازیکن به درد تیم ملی می‌خورد و چه کسی به درد نمی‌خورد. چرا کسی مثل شجاعی که تازه پایش خوب شده در ترکیب اصلی قرار می‌گیرد؟ حتما چون در اوساسونا بازی می‌کند! یا چون فلان بازیکن در تیم بزرگی بازی می‌کند و حضورش تماشاگر را جذب می‌کند به تیم ملی دعوت می‌شود. تیم ملی برای همه مردم ایران است، پس نباید آنها را اذیت کنیم و با صعود به جام جهانی دل آنها را شاد کنیم.

قلیچ باز هم به لزوم استفاده از گلرهای جدید در تیم ملی اشاره کرد و ادامه داد: سطان محوطه جریمه، دروازه‌بان است. اگر قرار بود رحمتی برابر لبنان آن گل را از داخل محوطه شش قدم بخورد چه اشکالی داشت که حقیقی یا گردان یا فرد دیگری می‌خورد؟ در این صورت حداقل یک دروازه‌بان آماده و با تجربه هم در تیم ملی بود که اگر روزی مثلا انگشت رحمتی شکست، دروازه‌ تیم ملی با مشکل روبرو نشود، نباید همه سرمایه‌هایمان را به پای رحمتی بسوزانیم.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391