برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

غیاثی: همه انتظار دارند اشتباه داوری به نفع‌شان باشد

یکشنبه، ۱۲ شهریور ۱۳۹۱، ساعت ۱۲:۵۱ — ورزش۳

عضو کمیته داوران فدراسیون فوتبال گفت: مربیان اخلاق‌گرایی مثل مجتبی تقوی نباید با یک باخت فشارشان بالا برود و هر چه می‌خواهند بگویند.

رضا غیاثی

رضا غیاثی در مورد اعتراض مجتبی تقوی سرمربی سایپا به قضاوت محسن قهرمانی در دو بازی متوالی سایپا گفت: کمیته داوران دخالتی در چیدمان ندارد و این دپارتمان است که با توجه به توانایی‌های داور و سختی مسابقه داوران را چیدمان می‌کند. من هم قبول دارم یک داور نباید در دو هفته متوالی برای یک تیم قضاوت کند. اگر اعتراض تقوی به این مسئله است، آن را قبول دارم. به طور معمول سه یا چهار هفته یک بار داوران برای تیم‌ها قضاوت می‌کنند اما نباید انتظار داشت که یک داور فقط یک بار در فصل برای یک تیم سوت بزند. در آن صورت باید تعداد زیادی داور داشت.

وی در مورد اینکه تقوی از ناداوری و بی‌عدالتی علیه مربیان اخلاق‌گرا سخن گفته، عنوان کرد: اعضای کمیته و دپارتمان داوری به خوبی تقوی را می‌شناسند و می‌دانند او مربی اخلاق‌گرا و بی‌حرف و حدیثی است اما مربیان اخلاق‌گرایی مانند تقوی نباید با یک شکست فشارشان بالا برود و هر چه می‌خواهند بگویند. اگر این مربیان برای اخلاق و عدالت ارزش قائل هستند کمیته داوران هم برای اخلاق و عدالت ارزش قائل می‌شود. آنها باید بدانند در کار انسانی اشتباه رخ می‌دهد. البته من هنوز فیلم بازی سایپا و راه آهن را ندیده‌ام و نمی‌توانم در مورد قضاوت محسن قهرمانی اظهار نظر کنم و به طور کلی صحبت می‌کنم.

غیاثی تاکید کرد: مربیان با اخلاقی مانند تقوی نباید با یک باخت همه چیز را زیر سؤال ببرند. اگر در یک مسابقه اشتباه داوری به ضرر یک تیم است، ممکن است در مسابقه دیگر اشتباه داوری به سود آن تیم باشد. کمیته داوران یک نیم فصل یا یک فصل را ارزیابی می‌کند و اینگونه نیست که فقط با یک مسابقه همه چیز را مورد ارزیابی قرار دهد.

عضو کمیته داوران با اشاره به رفتار مربیان بزرگ دنیا اظهار داشت: آیا مربیان در لیگ قهرمانان و یا جام ملت‌های اروپا در مورد داوری صحبت می‌کنند؟ در آنجا هم اشتباه داوری رخ می‌دهد اما مربیان علیه داوری صحبت نمی‌کنند بلکه این کارشناسان و منتقدین داوری هستند که در این مورد اظهار نظر می‌کنند. ۱۰ سال از لیگ برتر می‌گذرد اما هنوز بازیکنان و مربیان ما نمی‌دانند بعد از سوت داور دیگر آن سوت برنمی‌گردد.

وی افزود: مربیان ما وقتی در کلاس‌های داوری شرکت می‌کنند، می‌گویند قوانین داوری را می‌دانیم اما در زمان مسابقه وقتی تصور می‌کنند داور به ضرر آنها سوت زده، از روی نیمکت به سمت زمین می‌دوند و با دست و صحبت به داور اعتراض می‌کنند و با این حرکات به هواداران خود می‌گویند که این داور به ضرر ما سوت زده است. مربیان باید روی نیمکت رفتار مسئولانه‌ای داشته باشند اما آیا چنین حرکاتی مسئولانه است؟

غیاثی گفت: مربیان و بازیکنان ما می‌دانند وقتی داور سوت زد آن سوت برنمی‌گردد اما به داور اعتراض می‌کنند تا داور به نفع آنها اشتباه کنند.

عضو کمیته داوران در پایان گفت: از مربیان می‌خواهم اجازه میدان دادن به داوران جوان داده شود تا نسل داوری تغییر کند به این ترتیب داوری و فوتبال ما بیشتر به سمت و سوی عدالت می‌رود.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391