برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

هلیکوپتر سرخپوش همنشین مظلوم پرندۀ آسمانی

یکشنبه، ۱۹ شهریور ۱۳۹۱، ساعت ۲۱:۲۷ — تابناک

وحید هاشمیان، یکی از با اخلاق¬ترین ورزشکاران تاریخ ورزش کشورمان در عرصۀ بازیگری فوتبال، اعلام بازنشستگی کرد، این خبر در حالی منتشر شد که یکی دو ماه قبل، از سوی باشگاه پرسپولیس این مهاجم کارآمد در لیست مازاد قرار گرفت و همگان منتظر مانده بودند ببینند که این مرد خوش¬نام فوتبال کشورمان در لیگ دوازدهم به کدام تیم نقل مکان خواهد کرد.

وی در یکی دو سال گذشه توانسته بو توجه به اعتبارش در فوتبال اروپا و آلمان در بالاترین کلاس¬های مربیگری اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) شرکت کند و مجوز مربیگری حرفه¬ای اروپا را نیز به ویترین افتخاراتش بیفزاید. با این اوصاف اکثر کارشناسان فوتبال می¬گفتند با توجه به جایگاه ویژه اخلاقی و ورزشی وحید هاشمیان در کشورمان و کسب مدارج مربیگری سردار رویاییان نباید به همین راحتی سرمایه این باشگاه را از دست می¬داد و باید از تجربیات گررانبهای وی در این باشگاه جهت انتقال به نسل بعدی فوتبال پرسپولیس استفاده بهینه می¬کرد

جالب است که بدانید دو ماه قبل نیز رحمان رضایی بازیکن سرفصل پرسپولیس که او هم یکی از بازیکنان و مدافعان با اخلاق اسبق تیم ملی بود و هفت سال افتخار لژیونیری در باشگاه¬های سری آ.ایتالیایی برای به روز شدن اطلاعات مربیگری فوتبال به کشور بازگشت و در حالی¬که همگان می¬گفتند احتمال دارد برای بازی به لیگ MLS آمریکا برود عطایش را به لقایش بخشید و کفش¬های خود را آویزان کرد. رحمان رضایی این پسر محجوب و مؤدب مازندرانی که در راه آهن چهره شد و در ذوب آهن از فوروارد به مدافع تبدیل شد و افتخار شاگردی مرحوم ناصر حجازی را پس از ناصرخان ابراهیمی پیدا کرد توانست به تیم ملی راه پیدا کند و از سوی بلاژویچ معروف سرمربی وقت تیم ملی ایران، به پیراهن مقدس تیم ملّی رسید و این مربی نامدار او را پرونده آسمانی تیم خود نامید و از آن زمان رحمان رضایی به اروپا و باشگاه¬های ایتالیا منتقل و ترانسفر شد و توانست یکی از با ثبات¬ترین و خوش¬نام¬ترین لژ یونرهای تاریخ نا در پی ۷ سال حضور خود در ایتالیا باشد.

رحمان همیشه به-عنوان یکی از ارکان مؤثر در دفاع تیم ملی بود و فداکارانه بازی می¬کرد، تا این¬که از ایتالیا برگشت و به پرسپولیس آمد و یک¬سال هم به پیکان رفت و وقتی تیمش به لیگ یک رفت رحمان چند ماهی جهت کسب تجارت جدید به ایتالیا برگشت و در راه بازگشت به یران وقتی این همه بی¬محلی دید در سکوت مطلق و اوج تنهایی اعلام کرد که کفش¬ها را آویزان کرده است، آخر مگر او بازیکن تیم ملی و رپولیس نبوده است؟ مگر وحید هاشمیان که یازده سال مستمر در آلمان و بوندس¬لیگالژیونی موفق بوده و باعث افتخار ایران در جهان فوتبال بوده، عضو تیم ملّی و باشگاه پرسپولیس نبوده است؟ این همه تجربه و لیگ افتخار و کلاس¬های مربیگری را برای چه رفته¬اند؟ چرا باید هلی¬کوپتر تیم ملّی مظلومانه در کنار پرونده آسمانی فوتبال این مملکت تجارب گرانبهایشان به همین سادگی بی استفاده بماند؟

سردار رویانیان عزیز، حاج علی کفاشیان عزیز، دکتر عباسی بزرگوار، به خاطر داشته باشید مربیان خارجی در ازای در یافت میلیاردها تومان پول بیت¬المال یا باشگاه دولتی برای یک¬سال به ایران می¬آیند و بعد می¬روند ولی با بها دادن به هاشمیان¬ها، رضایی¬ها،مهدوی¬کیاها، یحیی گل¬محمدی¬ها، جواد زرینچه¬ها، و... و افزون بر دانش فنی آن¬ها و سپردن مسئولیت¬هایی فوتبالی به ایشان، این عزیزان با یک دهم هزینه مربیان خارجی هر کدام حداقل سی سال به آموزش جوانان این مرز و بوم در هر کجای کشور و در هر لباس باشگاهی باشند می-پردازند و مثل فرنگی¬های وارداتی نیستند که میلیون¬ها یا میلیاردها تومان ارز را برای یکسال آموزش از کشور خارج کنند پس تا دیر نشده از سرمایه¬های ملی و باشگاهی خودمان بیایید با هم¬دلی بیشتر، بهتر و بهینه¬تر استفاده کنیم و همانند بخش صنعت در این مورد نیز به خودکفایی برسیم

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391