برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

چمن ورزشگاه ایران و لبنان مشکل دارد

یکشنبه، ۱۹ شهریور ۱۳۹۱، ساعت ۱۹:۰۵ — بی‌باک‌نیوز

در فاصله‌ی کمتر از سه روز به آغاز دیدار ایران و لبنان در رقابت‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ زمین ورزشگاه بیروت هنوز کیفیت لازم برای برگزاری این دیدار را ندارد.

قرار است دیدار دو تیم ملی فوتبال ایران و لبنان در زمین چمن ورزشگاه شهر ورزشی بیروت یعنی المدینه الریاضیه در مرکز این شهر برگزار شود. چمن این ورزشگاه چند وقتی است که با نوعی بیماری مواجه بود که باعث خوردگی شدید چمن ورزشگاه شده است. این مشکل آنقدر حاد بود که حتی مسئولان ورزشگاه و فدراسیون فوتبال این کشور را به فکر جایگزینی برای این ورزشگاه انداخته بود. ناظران فیفا نیز در حین بازدید از این ورزشگاه متوجه موضوع شده و تاکید کردند که در صورت عدم حل مشکل، مسابقه باید به محلی دیگر منتقل شود که یکی از گزینه‌ها برگزاری مسابقه در شهر صیدا محل بازی دوستانه تیم ملی لبنان با استرالیا بود.

اما با توجه به حساسیت مسابقه و لزوم حضور حداکثری تماشاچیان لبنانی در حین بازی دو تیم، فدراسیون فوتبال و دیگر مسئولان لبنانی را بر آن داشت تا به سرعت به فکر حل مشکل باشند. این بیماری باعث شده بود تا بخشی از چمن ورزشگاه به کلی از بین رفته و قابلیت برگزاری مسابقه بر روی آن را از بین برده بود.

در نهایت با بکارگیری کارشناسان و متخصصان امر، مشکل تا حدودی بر طرف شد و قرار برآن شد تا با ایجاد چمن های طبیعی در محلی دیگر و انتقال آن به ورزشگاه، چمن های آسیب دیده جا بجا شده و در صورتی که این مشکل تا روز مسابقه همچنان برقرار باشد از چمن های طبیعی دیگر جهت کاشت سریع استفاده شود. با این وجود به نظر می رسد لبنانی‌ها موفق شده اند این مشکل را حل و نظر مساعد ناظرین فیفا را جلب نمایند.

ورزشگاه لبنان

تیم ملی فوتبال لبنان تا کنون به همین دلیل از تمرین در زمین اصلی باز مانده است و تمرینات خود را در زمین چمن باشگاه الصفاء لبنان انجام می دهد. بر همین اساس تیم ملی لبنان فرصت خواهد داشت تا همچون تیم ملی ایران فقط یک جلسه تمرین در روز دوشنبه دراین ورزشگاه آن هم به مدت یکساعت برگزار کند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391