برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

کفاشیان: به جای اینکه شایعه راه بیندازیم، پشت تیم ملی بایستیم

یکشنبه، ۲۶ شهریور ۱۳۹۱، ساعت ۲۱:۳۴ — گل

اصلا بحث اولتیماتوم و این حرف‌ها مطرح نیست. کروش شرایط تیم و آنچه در بازی با لبنان اتفاق افتاد را برایم توضیح داد. او حرف‌هایش را زد. من هم نظراتم را گفتم.

علی کفاشیان

بازی با لبنان دوباره تمام نگاه‌ها را به طبقه چهارم ساختمان سیاه‌رنگ سئول چرخانده؛ جایی که پاسخ بسیاری از پرسش‌هایی که امروز در فوتبال شنیده می‌شود را می‌توان در آنجا پیدا کرد.
شایعه تغییر در راس تیم ملی پیچیده و تهدیدهایی هم به گوش علی کفاشیان رسیده؛ اما تمام اینها تا زمانی به قوت خودش باقی است که رییس فدراسیون پشت خط نیامده. وقتی صدایش را می‌شنوی، شرایط فرق می‌کند. آنقدر قاطع از کروش حمایت می‌کند که دیگر جای تردیدی باقی نمی‌ماند: «این‌همه تغییر داده‌ایم، آیا نتیجه گرفته‌ایم؟!»
این جمله را با تکیه بر تجربیات حضورش در پست‌های مختلف مدیریتی ورزش می‌گوید. نمی‌خواهد تحت تاثیر حرف و حدیث‌ها قرار گیرد و دست به کاری بزند که بعد پشیمان شود. به این نتیجه رسیده که حمایت از کروش، تنها راهی است که می‌تواند او را به صعود به جام جهانی امیدوار کند، در غیر این‌صورت دوباره فرصت‌های زیادی را از دست می‌دهد.
بحثش برای فرصت دادن به کروش هم به امروز و فردا ختم نمی‌شود. می‌گوید تا پایان قرارداد با کروش، یعنی دو سال دیگر، پشت سرمربی تیم ملی می‌ایستد. به همین بهانه و بعد از جلسه‌ای که با کارلوس کروش پشت سر گذاشته، با او همکلام می‌شویم تا بدانیم در طبقه چهارم ساختمان فدراسیون چه می‌گذرد؟

مثل همیشه بشاش جواب می‌دهید و سرحال هستید!
انتظار دارید چطور باشم؟
خب باتوجه به نتیجه‌ای که در بازی با لبنان به‌دست آمد، حدس می‌زدم ناراحت باشید!
به خاطر این نتیجه خیلی ناراحتم اما اگر من افسرده باشم، اتفاقی می‌افتد؟ آیا کسی که قرار است کار کند، با روحیه افسرده می‌تواند کاری از پیش ببرد؟ من در هر شرایطی سعی می‌کنم روحیه‌ام را حفظ کنم تا بتوانم درست فکر کرده و برنامه‌ریزی کنم. الان هم همین کار را انجام می‌دهم.
زودتر از چیزی که انتظار می‌رفت، با کروش جلسه گذاشتید.
لازم بود. با نتیجه‌ای که در بازی با لبنان به‌دست آمد، باید جلسه می‌گذاشتیم و گزارشش را می‌شنیدم. پیش از اینکه اتفاقی بیفتد و حرف‌ها را از زبان این و آن بشنوم، باید خودم حرف‌های سرمربی تیم را می‌شنیدم. به همین خاطر به محض اینکه کروش به ایران آمد، با او جلسه گذاشتم.
و در این جلسه اولتیماتومی به او دادید؟
اصلا بحث اولتیماتوم و این حرف‌ها مطرح نیست. کروش شرایط تیم و آنچه در بازی با لبنان اتفاق افتاد را برایم توضیح داد. او حرف‌هایش را زد. من هم نظراتم را گفتم.
یعنی با او به واسطه نتایجی که گرفته، اتمام حجت نکردید؟
اصلا؛ من قبول دارم که تیم در چند بازی اخیر خوب نتیجه نگرفته. پس باید همه با هم برای رهایی از این وضعیت دنبال راه‌حل باشیم نه اینکه بخواهیم احساسی تصمیم بگیریم.
پیش از اینکه بازی با لبنان برگزار شود، شایعه‌ای پیچید با این محتوا که فدراسیون فوتبال به کروش اولتیماتوم داده و اگر او از این بازی امتیاز نگیرد، فرد دیگری جایگزینش می‌شود...!
شما این شایعه را باور کردید؟ خودتان می‌گویید «شایعه». پس یعنی نباید باورش کرد.
به هر حال همان بحث مقدمه‌ای شد تا حالا نام‌های مختلفی مطرح شود.
نه پیش از بازی و نه حالا که بازی را واگذار کرده‌ایم، حتی یک بار هم به موضوع جابجایی در راس تیم ملی فکر نکرده‌ام چه برسد به اینکه بخواهم با کسی درباره‌اش حرف بزنم. من قبول دارم مشکل داریم اما راه‌حل این مشکل از نظر من تغییر افراد نیست.
این روزها من ترجیح می‌دهم مصاحبه نکنم تا حرف و حدیث‌ها بیشتر نشود اما از این فرصت استفاده می‌کنم و حرف آخرم را می‌زنم. به هیچ وجه بحث جابجایی کروش مطرح نیست. مگر دفعه‌های قبل که مربیان را جابجا کردیم، اتفاقی افتاد؟ تا کی می‌خواهیم روی یک دایره دور بزنیم؟ بالاخره باید یک زمانی راه‌های جدید را تجربه کنیم. هر کسی انتقادی دارد، بیاید و حرفش را بزند. من تمام نقدها را می‌خوانم و از دل اینها، بهترین‌ها را انتخاب می‌کنم و به کار می‌بندم. همه ما باید پشت تیم ملی باشیم نه اینکه هر روز شایعه جدید راه بیندازیم.
پس از کروش حمایت می‌کنید.
بدون تردید؛ ما با کروش تا پایان جام جهانی قرارداد داریم، بنابراین تا پایان این قرارداد او با ما می‌ماند.
اینکه پشت سرمربی تیم ملی بایستید و اجازه ندهید بعضی نام‌ها که توسط واسطه‌های خودشان مطرح
می‌شوند، به گزینه‌های جدی تبدیل شوند، اتفاق خوبی است اما آیا قبول ندارید که در تیم ملی باید تغییراتی صورت گیرد؟
مسائل فنی به کروش مربوط می‌شود و من باید بتوانم مقدمات را برای اجرای برنامه‌هایش فراهم کنم. اگر او بخواهد در نفرات تغییر بدهد، این کار را انجام می‌دهد.
اما این روزها فضای خوبی بر تیم ملی حاکم نیست تا جایی‌که به نظر می‌رسد، «دور و بری»های کروش اطلاعات اشتباه به او می‌دهند.
من هنوز به این نتیجه نرسیده‌ام. مطمئنم که همه در تیم ملی یک هدف دارند. مثلا می‌دانم همین بازیکنان که این روزها خیلی به آنها انتقاد می‌شود، متحد بودند تا لبنان را ببرند اما خب در نهایت اتفاقی که همه ما خواهانش بودیم، نیفتاد.
به موضوع بازیکنان اشاره کردید. فکر نمی‌کنید رفتاری که بعضی از بزرگ‌ترهای تیم در پیش گرفتند، بیشتر برای تیم حاشیه ایجاد کرد.
بازیکنان به خاطر هجمه‌هایی که علیه‌شان صورت گرفت، ناراحت بودند. من به خاطر رفتارشان به آنها حق نمی‌دهم و نمی‌گویم کار درستی کرده‌اند اما به هر حال باید شرایط آنها را هم در نظر بگیریم البته این مساله خیلی بزرگ نیست و می‌توان حلش کرد.
وقتی در گروه A قرار گرفتیم، خیلی‌ها گفتند صعود تیم ملی با این گروه و در شرایطی که کروش در تیم ملی حضور دارد، قطعی است اما بعد از نتیجه‌ای که در دو بازی اخیر به‌دست آمد، حالا شرایط فرق می‌کند، دیگر کسی مطمئن از صعود حرف نمی‌زند.
ما نباید امیدمان را از دست بدهیم اما این را انکار نمی‌کنم که من هم خیلی نگران شده‌ام. من تجربه دوره قبل را دارم و اصلا نمی‌خواهم آن اتفاق‌ها دوباره تکرار شود. بنابراین نگرانم و منتظر بازی با کره در تهران. در این مدت هم تمام سعی‌ام را می‌کنم تا شرایط کار برای اعضای تیم ملی بهتر شود.
علاوه بر شایعه‌ای که در ارتباط با کروش مطرح شد، یک موضوع دیگر هم به گوش رسید، اینکه پیش از بازی به شما گفته شده اگر در بازی با لبنان نتیجه نگیرید، باید استعفا بدهید.
مطمئن باشید چنین حرفی مطرح نشده است.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391