برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

خود‌زنی از نوع رویانیان!

سه‌شنبه، ۲۱ شهریور ۱۳۹۱، ساعت ۱۲:۰۲ — جوان‌آنلاین

از بهت انتخاب رویانیان به عنوان مدیرعامل پرسپولیس که بیرون آمدیم، تصور می‌کردیم او می‌تواند مشکلات این تیم را به دوش کشیده و آنها را با تدابیر خاص خودش حل و فصل کند. اما هر چه که می‌گذرد، بیشتر ناامید می‌شویم.

محمد رویانیان

البته نمی‌توان منکر تلاش‌های او برای نیل به هدف شد. رویانیان تلاش زیادی می‌کند. اما تلاشی که فایده نداشته باشد، می‌شود هاشم بیک‌زاده استقلال که قلعه نویی معتقد است طبق آمار آنالیزورهایش، بیشترین دوندگی را در طول بازی دارد اما آنقدر بدون کارآیی است که اجازه نمی‌دهد هوادار این تیم خود دار و آرام به تماشای بازی بنشیند و فریاد اعتراض آنها را به آسمان می‌برد. ضعف‌های رویانیان با گذشت زمان، یکی پس از دیگری خود را نشان می‌دهد. مهم‌ترین ضعف او که بارها و بارها بدان اشاره شد، این است که او عادت به مشورت گرفتن ندارد، خود تصمیم گرفته و به مرحله اجرا در می‌آورد که البته این در ورزش جواب نمی‌دهد.
نه به آن حمایت سفت و سخت که باعث شد مانوئل فراموش کند در چه تیمی مربیگری می‌کند و ناکامی‌های ادامه‌دار، نمی‌تواند برای آن طبیعی باشد. حتی اگر بهانه‌ای چون پیوستن دیر هنگام به تیم و عدم شناخت بازیکنان، همواره از سوی او مطرح شود و نه به این حرف‌های امروز رویانیان که خبر از اتفاقات عجیبی می‌دهد که گویا قرار است دیر یا زود همه را شگفت‌زده کند. «برای فصل بعد مربیگری پرسپولیس را به یک مربی داخلی جوان خواهم داد. »این یک جمله کافی است تا ثبات حضور مانوئل روی نیمکت پرسپولیس بار دیگر زیر سؤال برود و رایزنی‌ها برای یافتن نامی که رویانیان در سر دارد شروع شود.
این دومین باری است که صحبت‌های رویانیان، برای سرخپوشان حاشیه‌ساز می‌شود. چندی پیش، او با معرفی کردن علی کریمی (البته بدون اسم بردن از او) به عنوان مشکل و معضل اصلی تیمش، پرسپولیس را وارد حاشیه کرد. حاشیه‌ای خودساخته که بی‌شک تدبیری در آن نبود و حال، حاشیه‌ای جدید که شاید بازهم رویانیان بدون آنکه به عواقب آن اندیشیده باشد، آن را استارت زده است. مدیرعامل پرسپولیس چند روز قبل از نشستن یک مربی جوان داخلی روی نیمکت پرسپولیس خبر می‌دهد. این جمله کوتاه می‌تواند معانی زیادی داشته باشد.
همین جمله کوتاه می‌تواند به این معنا باشد که قرارداد دوساله مانوئل با پرسپولیس نمی‌تواند به سرانجام برسد و مانوئل که مدام خبر از قهرمانی در فصل آینده می‌دهد، نمی‌تواند وعده هایش را به مرحله اجرا در آورد. و شاید هم تأییدی باشد بر مذاکرات مانوئل با تیم کازابلانکای مراکش که گفته می‌شود نمی‌تواند بدون هماهنگی و اجازه رویانیان انجام شده باشد.
این حاشیه خود ساخته حال بار دیگر نام‌هایی را بر سرزبان‌ها می‌اندازد؛ نام‌هایی چون علی دایی که پیش از شروع فصل، رویانیان مراتب احترام و علاقه خودش به او را اعلام کرده بود و البته استیلی که هر از چندگاهی با رویانیان در تماس است و گاهی با او در تمرینات تیم دیده می‌شود. یا درخشان که رابطه خوبی با وی دارد. البته در این بین نام‌هایی چون گل محمدی هم مطرح می‌شود؛ مربی‌ای که گفته بود امسال نه اما برای سال بعد، به پرسپولیس هم فکر می‌کند یا هاشمیان که به دنبال تکمیل اطلاعات و مدارک مربیگری‌اش است و خاکپور و نام‌هایی دیگر که هر کدام می‌تواند به نوعی شانسی برای آنها قائل شد.
البته جوان بودن مربی احتمالی سال آینده سرخپوشان یکی از مسائل مهمی است که رویانیان به آن اشاره کرده است. اما باید دید رویانیان چه محدوده سنی را و در مقایسه با چه کسی جوان می‌داند. در مقایسه با پیرمردی که این روزها روی نیمکت پرسپولیس مانور می‌دهد، درخشان هم جوان است و می‌تواند شانسی برای خودش قائل باشد. اما در مقابل مربیانی چون ویسی، جوان، معنایی دیگر پیدا می‌کند.
اما آنچه که مهم است، این است که چرا رویانیان هر از چندگاهی، با بیان این گونه مسائل، تیمش را به حاشیه می‌برد. قبول اینکه او نمی‌داند این مسئله تا چه اندازه می‌تواند به ضرر تیمش تمام شود، قابل قبول نیست، اما بی‌شک این مسئله که رویانیان دانسته این مسائل را مطرح می‌کند، غیر قابل قبول‌تر است و در مخیله ما که نمی‌گنجد.
بحث‌های حاشیه‌ای که این روزها از سوی مدیرعامل تیم مطرح می‌شود، می‌تواند برای پرسپولیس عواقب بدی داشته باشد. حتی اگر به قولی برای این باشد که اصحاب رسانه و خبرنگاران برای مدتی سرکار باشند و او در این شلوغی به آنچه که در سر دارد بپردازد. ضمن اینکه کافی است این گونه صحبت‌ها به گوش مانوئل برسد که بی‌شک می‌رسد و پنهان نمی‌ماند، آن وقت، پیرمرد پرتغالی از فردا علاوه بر بهانه‌های قبلی، این مسئله را که حرف‌های مدیرعامل انگیزه و روحیه او را دستخوش تغییرات کرده نیز چماق کرده و بر سر رویانیان و پرسپولیس می‌کوبد و آن را دلیل ناکامی‌های احتمالی تیمش می‌خواند. همان طور که امروز، همچنان به بهانه‌ای چنگ می‌زند که روزی مدعی شده بود با علم به آن هدایت پرسپولیس را به دست گرفته و با آن مشکلی ندارد.
اوضاع پرسپولیس اصلاً جالب نیست و حال با این شرایط، رویانیان هم دانسته یا ندانسته، هر چند وقت یک بار، گزک به دست دیگران می‌دهد تا این تیم را بیش از پیش به بحران و حاشیه ببرند و این از مدیری که سال‌ها مدیریت کرده و تجربیات زیادی دارد(اگر چه خارج از محدوده ورزش و فوتبال بوده باشد)بسیار بعید و عجیب است!

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391