برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

علی خسروی: خطای نکونام روی بنگر قطعا پنالتی بود

یکشنبه، ۵ شهریور ۱۳۹۱، ساعت ۱۶:۵۱ — ایسنا

کارشناس داوری فوتبال گفت: فیلم منتشر شده از سوی سایت باشگاه پرسپولیس گویای همه چیز است و بدون تردید جواد نکونام و روی محسن بنگر مرتکب خطای پنالتی شده است.

علی خسروی به سایت باشگاه پرسپولیس گفت: فیلمی که باشگاه پرسپولیس منتشر کرده هرگونه ابهام را از بین می برد. ما در یکی از ادارات تربیت بدنی نهادها همراه با جمعی از کارشناسان و مربیان فوتبال آن را تماشا کردیم و بی تردید در حالی که توپ در جریان بازی بود جواد نکونام در ادامه حرکاتش روی محسن بنگر پیراهن او را به شدت کشید به شکلی که لباس او را پاره کرد. داور و کمک داور اگر این صحنه را می دیدند باید حتما اعلام پنالتی می کردند. زاویه فیلم به شکلی است که به نظر می رسد داور می توانست این صحنه را ببیند، اما با توجه به اینکه فرود توپ در جای دیگر بود و بنگر به خاطر گرفتن پیراهنش متوقف شد و نتوانست خود را به توپ برساند داور که توپ را تعقیب می کرد، آن اتفاقات را ندید.

وی ادامه داد: چنین خطایی در جام جهانی ۲۰۰۲ در یکی از بازی‌ها ایتالیا یا اسپانیا روی داد که آندرس فیریسک داور مسابقه آن را پنالتی اعلام کرده و به بازیکن خاطی اخطار داد.این فیلم بعدا توسط فیفا در کلاس های آموزشی تدریس شد و جالب اینکه آن تصویر هم از نمای پشت دروازه و همان زاویه ای بود که در این تصویر شاهد هستیم. فیفا در این فیلم به داوران توصیه کرد فقط به توپ و محل تجمع بازیکنان چشم نداشته باشند، چون ممکن است در منطقه جریمه اتفاقات دیگری روی دهد.

کارشناس داوری تصریح کرد: شک ندارم آقای ترکی و آقای کامرانی فر اگر این صحنه را می دیدند پنالتی اعلام می کردند. شاید اظهارنظر من جنجال ایجاد کند ولی من همیشه اظهارنظر شفاف دارم. اینگونه پنالتی های کولینایی مشهور است، چون او چیزهایی را می دید که دیگران به آن دقت نمی کردند.

خسروی در پایان اظهار کرد: اسفندیار بهارمست در بازی برزیل - نروژ در جام جهانی ۲۰۰۸ هم چنین پنالتی گرفت اما تصاویر تلویزیونی صحت ادعای او را ثابت نکرد. بعدها یک هوادار فوتبال تصویری را به همسر وی داد که صحت آن تصمیم را تائید کرد.

سایت باشگاه پرسپولیس در پایان نوشت: فیلم قرار داده شده در سایت رسمی باشگاه پرسپولیس تا لحظه نگارش این خبر بیش از ۲۴ هزار نفر بازدید کننده داشت اما جالب است که اکثر کارشناسان داوری یا درباره آن اظهار نظر نکردند و یا اینکه تلفن هایشان خاموش است. کمیته داوران هم هنوز نسبت به این صحنه که در فیلم منتشر شده از سوی باشگاه پرسپولیس کامل واضح است اظهار نظری نکرده است.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391