برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

با میانگین ۱۱۶۰۰ تماشاگر؛ لیگ برتر ایران سومین لیگ پرتماشاگر قاره آسیا

پنجشنبه، ۲۳ شهریور ۱۳۹۱، ساعت ۲۲:۲۰ — گل

لیگ برتر ایران در فصل جاری با میانگین ۱۱ هزار و ۶۰۰ تماشاگر سومین لیگ پرتماشاگر قاره آسیاست. در ۷ هفته سپری شده از لیگ دوازدهم، ۶۲ بازی برگزار شده

در ۷ هفته سپری شده از لیگ دوازدهم، ۶۲ بازی برگزار شده و بدون احتساب بازی بدون تماشاگر پرسپولیس- سپاسی، در مجموع ۷۰۷ هزار نفر برای تماشای ۶۱ بازی به ورزشگاه‌ها رفته اند. بیشترین تماشاگر با حدود در هفته ششم با ۱۱۵ هزار نفر بوده است که در این هفته دربی پیاتخت نیز برگزار و پرتماشاگرترین بازی این فصل تا اینجا بوده است. میانگین تماشاگر در هفته اول ۱۲۴۰۰ نفر، در هفته دوم ۹۵۰۰ نفر، در هفته سوم ۱۸۶۰۰ نفر، در هفته چهارم ۸۴۵۰ نفر، در هفته پنجم ۱۲۵۰۰ نفر، در هفته ششم ۱۲۷۰۰ نفر و در هفته هفتم ۶۰۰۰ نفر بوده است.

در قاره آسیا، سوپر لیگ چین با میانگین ۱۹۱۴۱ تماشاگر در هر بازی پرتماشاگرترین لیگ قاره کهن است. جی لیگ با میانگین ۱۶۲۸۸ نفر در هر بازی در رده دوم است. لیگ برتر استرالیا با میانگین ۱۰۴۸۷ تماشاگر در رده چهارم و کی لیگ کره جنوبی با میانگین ۷۴۶۶ تماشاگر در رده پنجم است. لیگ عربستان نیز میانگین تماشاگری معادل ۴۴۴۰ نفر داشته است. این آمار مربوط به لیگ فصل جاری این کشورهاست.

در فصل گذشته نیز لیگ اندونزی میانگین تماشاگر ۱۰۲۸۸ نفری داشت و لیگ های ویتنام با ۷۲۹۸ نفر، ازبکستان با ۶۹۱۱ نفر و تایلند با ۴۵۷۲ نفر تماشاگر در هر بازی در رده های بعدی قرار گرفتند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391