برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

تک به تک با لیست کی روش، معیار سلیقه است یا شایستگی؟

پنجشنبه، ۹ شهریور ۱۳۹۱، ساعت ۱۵:۲۸ — گل

لیست کی روش این بار هم با ابهاماتی روبروشت. شما در این باره چه می گویید؟


تیم تیم ملی ایران

کارلوس کی روش آخرین لیست خود را در واپسین ساعات چهارشنبه شب اعلام کرد . لیستی که صدا دار است و نمی تواند اهالی فوتبال را کاملا راضی کند . در لیست او نفراتی دیده می شوند که به جرات می توان گفت پیراهن تیم ملی لایق آنها نیست و معیار دعوت آنها قطعا بازی های لیگ نبوده . از طرفی شایسته هایی هستند که کی روش به راحتی چشم به روی آنها بسته.نفراتی که حق آنها پوشیدن پیراهن تیم ملی است اما سلیقه کی روش آنها را از این حق محروم کرده است. نفراتی چون رضا حقیقی ؛امید ابراهیمی ؛محمدمهدی نظری یاسعید دقیقی .

نکته بعدی در لیست کی روش نبود پدید ه هاست . در لیست های قبلی او همیشه چند بازیکن جوان و گمنام دیده می‌شد که فرصت حضور در اردوی تیم ملی را پیدا می کردند اما در این لیست کی روش آنها را هم کنار گذاشته است . انتقاد شدیدی که می شود از لیست کی روش داشت این است که در لیست های او همیشه یکسری بازیکن هستند که اصلا به کیفیت بازی آنها توجه نمی شود . آنها خوب باشند یا نباشند ؛بازی کنند یا نکنند در لیست استاد همیشه حضور دارند ،در واقع آنها بر حسب لیاقت دعوت نمی شوند بلکه این سلیقه است که باعث دعوت آنها می شود . با هم مروری به نفرات لیست جدید کی روش خواهیم داشت:

مهدی رحمتی : مدت هاست که قبول کرده ایم او شماره یک ایران است . در این فصل چندان خوب نبوده اما رقیبی هم ندارد که کی روش بخواهد او را کنار بگذارد . مهدی رحمتی در چند بازی گل های بدی خورده است ولی چون رقیب ندارد در مورد او حرفی نمی شود زد .

علیرضا حقیقی : فقط می دانیم او در یکی از تیم های روسیه تمرین می‌کند و چیز دیگری از او نمی دانیم . نه بازی می‌کند که پیشرفت او را ببنیم و نه خبرچندانی از او به ایران می رسد . حقیقی دعوت می شود چون در اروپا تمرین می‌کند . همین.

رحمان احمدی : در سایپا بازی های خوبی انجام داد و حقش بوده است که به تیم ملی دعوت شود . اما فروزان و مکانی هم نمایش خوبی داشتند که در ارزیابی کی روش قطعا احمدی از آنها شایسته تر بوده است . یکی از فاکتور های دیگر دعوت او این است که کی روش از کیفیت سایر گلر‌ها شناخت دارد و این فرصت را به رحمان احمدی داده تا در این اردو مورد ارزیابی قرار گیرد

حسین ماهینی : یکی از خوب های پرسپولیس است و در غیاب خسرو حیدری نفر اصلی تیم کی روش خواهد بود . ماهینی از جمله بازیکنانی است که با حضور کی روش به پیراهن تیم ملی رسید.

سیدجلال حسینی : در زمان حضور در پرسپولیس عملکرد خوبی نداشته و در هر بازی پرسپولیس با حضور او گل خورده است . در بازی او به تازگی اشتباهات زیادی دیده می شود و همین باعث شده بود تا با تردید به این بازیکن نگاه شود اما در دربی خوب بازی کرد تا دوباره نظر کی روش به او مثبت باشد. .

مهرداد پولادی : بازیکن مورد علاقه کی روش در جناح چپ که فاکتور های نوع بازی مدنظر این مربی را دارد . بازی ساده و دفاع بدون اشتباه او باعث شده تا دفاع چپ تیم ملی باشد . او هم یکی از بهترین های پرسپولیس بوده است . فقط بازی در پست هافبک دفاعی کم مانده بود وی را از لیست تیم ملی دور کند . چون کی روش پولادی را برای دفاع چپ می خواهد.

هادی عقیلی : زمانی که در ترکیب تیم ملی نبود در ازبکستان به کی روش رو در رو انتقاد کرد . خیلی‌ها بر این اعتقاد بودند که کی روش او را به خاطر این برخورد حذف می‌کند اما این طور نشد و عقیلی علی رغم آن رفتار هنوز جایگاه ویژه ای در تیم ملی دارد .

پژمان منتظری : در بازی او پیشرفت دیده می شود و بهتر از سال های گذشته شده است . کی روش او را هم برای دفاع و هم برای هافبک دفاعی در نظر دارد

مازیار زارع : هیچ فاکتوری او را شایسته ملی پوش بودن نمی کند . کندی در بازی او کاملا دیده می شود . بخصوص که کی روش اصرار دارد این بازیکن کند را در پست مدافع بازی دهد . او هیچ فاکتوری برای بازی در خط دفاع را ندارد . کی روش فیلم بازی ملوان - نفت تهران را دوباره تماشا کند تا ببیند در این بازی چند بار نفت با حربه سرعت ایمان موسوی در کورس با مازیار به موقعیت رسید . مازیار از آن نوع بازیکنانی است که روی سلیقه دعوت می شود نه شایستگی.

احسان حاج صفی : یک رقیب کاملا جدی در جناح چپ . بازی های خوبی در این فصل برای تراکتورسازی انجام داده و تجربه بین الملی خوبی هم دارد . خوبی انتخاب کی روش این است که دیگر فشنگچی بی کیفیت را دعوت نکرده است.

هاشم بیگ زاده : درمورد دعوت او فقط باید سکوت کرد . هیچ فاکتوری برای حضور در تیم ملی ندارد .وقتی استقلالی‌ها چندان از او رضایت ندارند و چطور سر از تیم ملی در می آرود ...!!!!!!آقای کی روش فیلم بازی های استقلال را حتما یک بار دیگر ببین !

جواد نکونام : یک بازی خوب هم برای استقلال نکرده است ولی کی روش به او اطمینان دارد و دوباره او را دعوت کرده است . نکوناماز این فرصت باید خوب استفاده کرده و خیلی چیزها را ثابت کند. .

علی کریمی : او هم مثل نکونام در این فصل خیلی خوب نبوده و در چند بازی هم مانوئل ترجیح داد تا وی را روی نیمکت قراردهد . اما اینها پای ثابت لیست تیم ملی هستند چه خوب باشند و چه فوتبالشان بی کیفیت شود . کریمی فقط در دربی خوب بود.

پژمان نوری : آن زمان که تیم نداشت دعوت می‌شد چه برسد به اینکه اکنون کاپیتان ملوان است . او هم در این فصل بازی های فوق العاده ای برای ملوان انجام نداده و بازیکنان شایسته تری از او از جمله حقیقی ؛ابراهیمی و حتی کیانی لیاقت دعوت به تیم ملی را داشتند . توجه به سن سه بازیکن بالا (نکونام ؛کریمی و نوری )نگران کننده است که آیا آنها می توانند تا جام جهانی کیفیت داشته باشند !! نکته ای که کی روش به آن توجه ای ندارد.

قاسم حدادی فر: در پنج بازی لیگ نبود و دعوت شد و او هم دقیقا از فاکتور پژمان نوری ؛ علی کریمی و نکونام برای دعوت شدن استفاده کرده است . بدون بازی در لیگ و فقط به خاطر ذهنیتی که در ذهن کی روش است . او هم جز بازیکنان سن و سال دارد تیم ملی است .

امید نظری : بازیکنی از لیگ سوئد که هنوز نمی شود در مورد او نظر داد اما برخی می گویند رضا حقیقی شایسته تر از او برای دعوت به تیم ملی است . باید برای قضاوت در مورد نظری بیشتر زمان بدهیم

محمد نوری : در اردوی قبلی با فاکتور ویزای شینگن ملی پوش شد و در پرسپولیس مانوئل نشان داده است چندان اعتقادی به او ندارد . نوری فقط با یک بازی و چند حضور تعویضی به تیم ملی رسید که همین دعوت می تواند اقتدار لیست کی روش را سوال بر انگیز کند که معیار او نمایش خوب در لیگ نیست . قطعا اگر شایسته سالاری فاکتور دعوت به تیم ملی بود محمد نوری جایی در تیم ملی نداشت.

اشکان دژاگه : یکی از بهترین بازیکنان تیم ملی که در این مقطع حضورش نعمت است . اشکان حرفه ای ترین بازیکن ایران است و در راه رسیدن به جام جهانی کمک زیادی به ایران خواهد کرد .

محمد ابراهیمی : او هم جزء نفرات ثابت کی روش شده است . ابراهیمی از بازیکنان خوب لیگ است و شایسته دعوت به تیم ملی اما اینکه در این ترافیک خط حمله چقدر فرصت پیدا کند فقط به تمریناتش در تیم ملی بستگی دارد . .

محمد قاضی :با حضور در پرسپولیس روند خود را حفظ کرده است . نه بهتر شده و نه ضعیف تر . گلهای حساسی هم برای پرسپولیس زده است . خیلی شایسته تر از کریم انصاری فرد برای حضور در تیم ملی بود .در مقطعی که فوتبال ایران بازیکن با سبک و سیاق قاضی کم دارد شایسته ترین بازیکن در این سبک برای دعوت به تیم ملی خود قاضی است

محمدرضا خلعتبری : چه در زمانی که در قطر و امارات بازی می کرد و چه در زمان حضور در سپاهان کم گل زده است اما بازی مفید او او را شایسته دعوت به تیم ملی کرده است . خلعتبری در بازی با تونس هم بهترین بازیکن ایران بود .

رضا قوچان نژاد : می گویند مهاجم خوبی است ؛می گویند موقعیت شناس است و می گویند... فقط خبرهایی از خوب بودن از او شنیده ایم اما بازی از او ندیده ایم . پس نظری هم نمی شود داد . حتما خوب است که چشم استاد را گرفته است

مسعود شجاعی : خیلی‌ها او را ستاره کنونی فوتبال ایران و تیم ملی می دانند . بازیکنی که گمشده تیم کی روش است و با آمدنش به تیم ملی می تواند وزن تیم ملی را بالا ببرد . در چند پست می تواند برای تیم ملی بازی کند . می تواند کریمی را نیمکت نشین کند؛خلعتبری هم در صورت خوب نبودن می تواند حذف شود تا مسعود جای او را بگیرد و بازی در نوک حمله . او می تواند اسلحه پنهان کی روش دربازی با لبنان باشد . فقط یک لحظه خط حمله ایران با ترکیب دژاگه ؛شجاعی و خلعتبری را تصور کنید که چه آتش بازی می تواند راه بیندازد .

حالا شما در مورد لیست جدید تیم ملی نظر بدهید که کدام بازیکنان شایسته حضور در تیم ملی بودند و کدام بازیکنان بر اساس سلیقه دعوت شده اند . اکنون نوبت ؛نوبت شماست

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391