برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

تداوم آرامش در کرمان پیش از تعطیلات

سه‌شنبه، ۷ شهریور ۱۳۹۱، ساعت ۱۳:۲۸ — مهر

تیم فوتبال مس کرمان در حالی راهی بندرعباس شد تا بازی هفته هفتم خود را برابر آلومینیوم برگزار کند که شرایط این تیم نسبت به سه هفته قبل اصلا قابل مقایسه نیست.

تیم مس کرمان

مس کرمان که بازی های لیگ برتر را با ضعیف ترین شکل ممکن شروع کرد پس از بازی با استقلال با دو پیروزی پیاپی ضمن اینکه صعود خوبی در جدول داشت موفق شد با این پیروزی‌ها حجم زیادی از حواشی تیمش را هم کنترل کند و با آرامش بیشتری تمرینات خود را برگزار کند.

مس به دنبال تداوم آرامش

پس از اینکه حاشیه‌ها در تیم مس کرمان به اوج خود رسیده بود، با شش امتیازی که از بازی برابر فولاد و داماش کسب شد حالا ابراهیم قاسمپور با اعتماد به نفس بیشتری از تیم خود صحبت می کند. البته خود مربی تیم مس هم به این نکته اذعان داشته است که اعتماد به نفس زیاد فعلی در تیم مس بیشتر از آنکه نشات گرفته از بازی تیم مس باشد از نتایج این تیم حاصل شده است.

در بازی با فولاد و داماش که هر دو با برتری تیم مس کرمان خاتمه پیدا کرد و همچنین بازی با استقلال در کرمان، تیم مس چاشنی شانس را به طور ویژه ای زیر دندان مزه کرد با این حال ظاهرا تیم مس هم متوجه این قضیه شده است که فعلا در شرایطی قرار ندارد که به بازی زیبا فکر کند و تنها به دنبال گرفتن نتیجه برای رهایی از پائین جدول می باشد از همین رو کسب سه امتیاز حتی با ارائه یک بازی نه چندان دلچسب برای کرمانی‌ها ارزش بیشتری دارد.

اما فوتبال ثابت کرده است که شانس همیشه درب خانه یک تیم را نمی زند و قاسمپور باید همچنان به اصولش برای ارائه بازی های زیبا و هجومی نیز پایبند باشد. با این حال کسب یک نتیجه خوب دیگر در بندرعباس می تواند جو آرام تیم مس را همچنان ثابت نگه دارد. جوی که در روزهای اخیر حتی سبب شد قاسمپور و لیدرهای تیم در کنار یکدیگر اختلافات را فراموش کنند. مسی‌ها خیلی دوست دارند که در بندرعباس هم شرایطی رقم بخورد که همچنان از این آرامش لذت ببرند.

وضعیت ناپایدار مس کرمان در جدول

با وجود کسب هفت امتیاز از سه بازی اخیر، هنوز مس کرمان نمی تواند مدعی باشد که در جدول بازی‌ها به شرایط ایده عالی دست پیدا کرده است. در حالیکه رقابت در پائین جدول این فصل به شکل بی رحمانه ای سخت و دشوار است، تمامی تیم‌ها در این منطقه نیز سعی کرده اند امتیاز بگیرند و همین سبب شده است که مس در پائین جدول اختلاف زیادی با تیم های بعد از خود نداشته باشد.

مس در حالی با هفت امتیاز در رده دوازدهم قرار دارد که این پتانسیل را دارد که حتی تا رده هفدهم بازی‌ها نیز سقوط کند. از این رو کسب یک نتیجه بد در بندرعباس اصلا اتفاقی نیست که مورد انتظار کرمانی‌ها باشد چراکه مجددا نگاه آن‌ها را به جدول بازی‌ها سرشار از ترس خواهد کرد. با این حال اگر مس دست به کار بزرگی بزند و با امتیاز کامل از بندر برگردد حتی می تواند به رده های هفتم به بالای جدول چشم بدوزد.

کسب نتیجه مساوی هم هرچند خیلی خیال هواداران را راحت نخواهد کرد اما این فرصت را به مس کرمان می دهد که در بازی های خانگی بعد به فکر فرار از منطقه خطر باشد. با این حال با توجه به تعطیلی چند هفته ای بازی‌ها بعد از رقابت های این هفته به واسطه دیدار تیم ملی، مس کرمان قصد دارد که با کسب نتیجه ای خوب به تعطیلات برود تا در آرامش از این فرصت برای تقویت تیمش استفاده کند.

دریا زدگی مس در بندر

از طرفی هواداران مس کرمان اصلا خاطرات خوبی از بازی های مس در شهرهای بندری ندارند. تیم مس همواره در بازی هایی که در شهرهای بندری انجام داده است به مشکل خورده است. مثلا در سال های قبل مس هیچگاه طعم نتایج خوب را در شهرهایی مثل انزلی و بوشهر نچشیده است و تیمی همانند شاهین در بدترین شرایط خود هم می توانست مس را به دردسر بیاندازد.

درست همانند عکس اتفاقی که در کرمان رخ می داد به طوریکه تیم های ملوان و شاهین در بازی های لیگ برتر هیچگاه در کرمان نتایج خوبی کسب نکرده اند. علت این امر هم به خاطر تفاوت زیاد میزان ارتفاع کرمان از دریا نسبت به این شهرهای بندری است که برروی تنفس و آمادگی بدنی بازیکنان تیم‌ها در جریان بازی تاثیر زیادی می گذارد.

هرچند با سقوط شاهین از لیگ برتر خیال کرمانی‌ها از بازی در این شهر بندری راحت شد اما با صعود آلومینیوم هرمزگان مجددا مس کرمان باید به یکی از بندرهای ایران برود. هرچند هواداران مس به شدت امیدوار هستند که این بار تیمشان در لب بندر دچار دریا زدگی نشود و با یک نتیجه خوب طلسم بندرها را برای خود بشکند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391