برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

محصص:مصاحبه نکردن ملی پوشان را یک مشکل نمی‌دانم، به"آموزش برخورد با رسانه‌ها" احتیاج داریم

یکشنبه، ۱۲ شهریور ۱۳۹۱، ساعت ۱۴:۵۵ — ایسنا

کارشناس فوتبال معتقد است تصمیم ملی پوشان برای مصاحبه نکردن به دلیل حساسیت بازی تیم ملی مقابل لبنان در بازی‌های مقدماتی جام جهانی بوده است.

مرتضی  محصص

مرتضی محصص ، درباره تصمیم اخیر ملی‌پوشان فوتبال مبنی بر تحریم رسانه‌ها و تبعات احتمالی آن برای فوتبال کشور و به ویژه تیم ملی اظهار کرد: من در ابتدا می‌‌خواهم درباره موفقیت کشتی‌گیران و وزنه‌برداران خوب مان در المپیک صحبت کنم. درست است که مدال‌های ما در رشته‌های انفرادی به دست آمد و کشورهایی مثل آمریکا و ژاپن در فوتبال زنان و مردان موفق بودند، اما برای ما هم موفقیت در فوتبال دور از دسترس نیست.

وی افزود: بر اساس تجربه‌ای که دارم می گویم بین فوتبال ما با کره و ژاپن فاصله است، ولی این فاصله بیشتر مربوط به امکانات و مسائل لجستیکی است و ارتباط به تکنیک و تاکتیک ندارد. ما می‌توانیم با ساختن ورزشگاه‌ها و زمین تمرین‌های مناسب و همچنین بودجه مناسب این فاصله را کم کنیم. ضمن این که معمولا در فوتبال حرفه‌ای دنیا قراردادها زیاد است و چیز عجیبی نیست که مسی و رونالدو پول هنگفتی بگیرند.

محصص در ادامه گفت: اگر محمد بنا و شاگردانش که باعث افتخار ایران شده‌اند، بیشترین مبالغ را هم بگیرند نباید در آن بحثی باشد. اما من فکر می‌کنم که این کار ملی‌پوشان بیشتر بدین خاطر بود که بازی با لبنان بسیار مهم است، هر چند اگر مشکل خاصی به وجود نیاید ما می‌توانیم به راحتی لبنان را ببریم، اما دیدار سختی با آن تیم داریم، چرا که همین تیم لبنان با شکست کره جنوبی باعث شد که سرمربی کره‌ای‌ها عوض شود.

وی با اشاره به این که این موضوع آن چنان هم بزرگ نیست و می‌توان با صحبت آن را حل کرد، گفت: هیچ مشکلی نیست که با ارتباط حل نشود. کشورها در موقعیت‌های جنگ با هم قرار می‌گیرند، اما به واسطه سازمان ملل و با ارتباط با یکدیگر اختلاف خود را حل می‌کنند. به نظر من مصاحبه نکردن ملی‌پوشان فاجعه نیست و باعث نگرانی نمی‌شود. کادر فنی تیم ملی و نمایندگان رسانه‌ها باید برای رفع این مشکل بنشینند و با هم صحبت کنند، اما من اصلا اسم آن را مشکل نمی‌گذارم.

این کارشناس فوتبال در ادامه گفت و گویش با ایسنا با بیان این که اگر بازیکنان و مربیان ما نحوه برخورد با رسانه‌ها را بدانند، خیلی از مشکلات برطرف می‌شود گفت: در لیگ‌های معتبر اروپا این موضوع تبدیل به یک رویه شده که مربیان و بازیکنان بعد از هر بازی در مصاحبه با رسانه‌ها شرکت می‌کنند. در بخشی از کلاس A مربیگری فوتبال نحوه برخورد با رسانه‌ها آموزش داده می‌شود و این که پاسخ یک مربی و یک بازیکن به سوالات خبرنگاران باید منطقی، کوتاه و توام با احترام باشد. شاید اگر آموزش برخورد با رسانه‌ها در لیگ ایران شروع شود و باشگاه‌ها هم در درون خود این کار را انجام دهند، مشکلات کمتر شود.

مرتضی محصص همچنین درباره مسئولیت خود در کمیته‌ فنی فدراسیون فوتبال گفت: من فعلا مسئول کمیته‌ فنی هستم و در حال کمک به این مجموعه تا بتوانیم به خوبی کارها را پیش بریم. من به اعضای این کمیته‌ هم گفتم که ما برای دخالت در کار شما نیامده‌ایم، بلکه حامی کار شما هستیم. در مدتی که به این کمیته‌ آمده‌ایم، نشست‌های مختلفی با مربیان تیم‌ها برگزار ‌کرده‌ایم. من ایمان دارم که می‌توانیم در بخش بانوان پیشرفت های زیادی داشته باشیم و در فاصله ای نه چندان دور به فوتبال ژاپن برسیم. همچنین اگر در بخش نوجوانان سرمایه‌گذاری کنیم، دیگر در آینده با کمبود بازیکن مواجه نمی‌شویم و هر چه برای این بخش برنامه‌ریزی کنیم و تلاشمان را در آن بیشتر کنیم، ضرر نمی‌بینیم.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391