برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

مناجاتی: شکست از لبنان، از صلابت تیم ملی کاست

شنبه، ۲۵ شهریور ۱۳۹۱، ساعت ۱۳:۳۴ — ایسنا

مربی اسبق تیم ملی فوتبال گفت: شکست از لبنان صلابت تیم ملی را در آسیا کم کرد، اما هنوز فرصت باقی است و باید این تیم را حمایت کنیم.

کریستیانو رونالدو

مهدی مناجاتی، در خصوص وضعیت فعلی تیم ملی فوتبال، گفت: امروزه وضعیت به گونه‌ای است که یک کودک شش ساله هم می‌داند اوضاع به چه ترتیب است. بازی با لبنان باعث شد که صلابت تیم ملی ما که همیشه جزو چهار تیم برتر آسیا بوده کم شود. در تاریخ ۱۰۰ ساله فوتبال ایران سابقه نداشته که از لبنان شکست بخوریم. لبنان می‌تواند در آسیا جزو تیم‌های سید دوم قرار بگیرد، اما در سطحی نیست که ما را شکست دهد. من در این شکست، سرمربی تیم ملی را مقصر اصلی می‌دانم.

وی ادامه داد: به عقیده من مربی اساس کار است. وقتی بازیکنان تصمیم گرفتند که با رسانه‌ها صحبت نکنند، مربی باید وضعیت را کنترل می‌کرد. بازیکن باید همه فکر و ذکرش به بازی باشد و از استرس دور بماند. بازیکنان ما احساسی هستند و اگر یک شب قبل از بازی اتفاقی برایشان بیفتد روی بازی آنها تاثیر منفی می‌گذارد.

سرپرست اسبق تیم ملی در ادامه در خصوص انتقادهای کارشناسان از بازیکنان پا به سن گذاشته تیم ملی، اظهار کرد: ممکن است یک بازیکن ۴۰ سال داشته باشد، اما از نظر مربی به درد تیم بخورد. در آن صورت این بازیکن ۴۰ ساله به یک بازیکن جوان ارجحیت دارد. حضور بازیکنان با تجربه در تیم ملی لازم است. مربی تیم ملی باید در کنار بازیکنانی مثل کریمی و نکونام، از بازیکنان جوان و دونده استفاده کند. مردم ما هنوز انتظار دارند که کسی مثل کریمی مانند یک جوان ۱۸ ساله بدود، در حالی که ما باید از فکر کریمی در بازی استفاده کنیم.

مناجاتی همچنین گفت: هنوز فرصت برای تیم ملی باقی است. اگر از پنج بازی باقی مانده ۹ امتیاز بگیریم موفق به صعود می‌شویم. اما این امتیازها را باید از تیمی مثل کره جنوبی بگیریم. نباید اجازه بدهیم که کره از ما جدا شود و فاصله بگیرد. حتی اگر شد یک بازی را ببریم و یکی را مساوی کنیم. باید مراقب باشیم. از مسئولان و کسانی که از فوتبال حمایت می‌کنند خواهش می‌کنم که درمقطع کنونی همه حامی تیم ملی باشند. به ویژه رسانه‌ها در این کار می‌توانند نقش زیادی داشته باشند.

مربی اسبق تیم ملی در ادامه بار دیگر به مساله حضور مربیان خارجی در فوتبال ایران پرداخت و گفت: اصولا حضور مربیان خارجی را در فوتبال ایران تایید نمی‌کنم، چون در کشور خودمان مربیان بزرگی داریم که تجربه بالایی دارند و تیم‌های جوانان و بزرگسالان را به رقابت‌های بزرگی رسانده‌اند. اکنون کادر فنی باید همه بازی‌های لیگ را بررسی کنند و شخص کی‌روش یا دست کم دستیارانش بازی‌ها را از نزدیک ببینند. کی‌روش با نشستی در VIP ورزشگاه آزادی چطور می‌خواهد بهفمد سایپا و راه‌آهن و فولاد و سایر تیم‌ها چگونه کار می‌کنند؟ حضور او در ورزشگاه‌ها انگیزه بازیکنان جوان را هم بیشتر می‌کند.

وی در ادامه به حمایت از سرمربی پرتغالی تیم ملی پرداخت و گفت: معتقدم اکنون زمان تغییر سرمربی نیست، اما می‌شود از مربیان بزرگ ایرانی که تجربه زیادی دارند در کنار سرمربی استفاده کرد. با این کار هم کی‌روش می‌تواند اطلاعات بهتری به دست بیاورد و هم مربیان ایران تجربه بیشتری کسب می‌کنند. همچنین کی‌روش می‌تواند تعدادی از مربیان ایرانی را که سابقه حضور در راس کادر فنی تیم ملی دارند در جلسه‌ای گرد هم جمع کند و از آنها مشورت بگیرد.

مناجاتی در ادامه به لزوم حمایت تیم ملی در مقطع کنونی اشاره و خاطر نشان کرد: از معدود رسانه‌ها که خطی کار می‌کنند که بگذریم، بیشتر رسانه‌ها خوب کار می‌کنند و هیچ ایرانی هم در دنیا نیست که دلش برای کشورش نتپد. رسانه‌ها می‌توانند مانند گذشته‌ها که یار دوازدهم تیم ملی بودند، بار دیگر از تیم حمایت کنند. مردم هم از طریق رسانه‌ها از اخبار تیم ملی مطلع می‌شوند و برای حمایت به ورزشگاه می‌روند. رسانه‌ها باید مردم را دوباره برای حمایت از تیم ملی تهییج کنند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391