برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

مرادی: کمیته داوران حضوری تشریفاتی دارد،به حرمت حکم کفاشیان سکوت کرده بودیم

دوشنبه، ۱۳ شهریور ۱۳۹۱، ساعت ۱۶:۰۱ — فارس

عضو کمیته داوران فدراسیون فوتبال گفت: کمیته داوران حضوری تشریفاتی در فوتبال دارد و در هیچ یک از تصمیم‌گیری‌ها و سیاست‌گذاری‌ها دخالت ندارد.

مسعود مرادی

مسعود مرادی در مورد حمله یک داور به حسین عسگری در کلاس داوری گفت: این اولین باری است که چنین چیزی را در دنیای داوری می‌بینم و می‌شنوم. چنین اتفاق زشتی هرگز در داوری فوتبال ایران رخ نداده و این عمل قطعا تقبیح شده است. بحث من شخص حسین عسگری نیست. این حرمت جامعه داوری است که شکسته شده و چنین رفتاری تبعات خوبی برای داوری ندارد.

وی افزود: جامعه داوری به اندازه کافی زیر فشار قرار دارد و نباید در خود جامعه داوری چنین اتفاقات تلخ و زشتی رقم بخورد. هرگز انتظار چنین حرکتی از یک داور نداشتم. این داور اگر مدعی است حقش ضایع شده باید به مرجع بالاتر که کمیته داوران است مراجعه کند.

مرادی با انتقاد از شرایط کمیته داوران عنوان کرد: متاسفانه کمیته داوران تبدیل به یک کمیته تشریفاتی در فوتبال شده است. احکامی برای من و سایر اعضای این کمیته صادر شده اما اعضای کمیته داوران تاکنون هیچ جلسه‌ای با یکدیگر نداشته‌اند و در هیچ کجا در تصمیم‌گیری‌ها دخالت داده نشده‌اند. ظاهرا ما فقط اسم کمیته را یدک می‌کشیم.

این داور بازنشسته بین‌المللی تاکید کرد: از فریدون اصفهانیان انتظار داریم کمیته‌ داوران پویا و فعال باشد و جلسات متعددی بین اعضای کمیته برگزار شود. در حالی که با حضور اعضای کمیته داوران بین داوران توقع و انتظار از این کمیته می‌رود اما من اعلام می‌کنم تاکنون در هیچ کدام از تصمیم‌گیری‌ها و سیاستگذاری‌های کلان داوری نقشی نداشتم و حتی هیچ اطلاعی از تصمیم‌گیری‌های داوری نداشتم. کلاس‌های داوری از طریق دپارتمان برگزار می‌شود بدون آنکه ما نقشی در مسائل کلان داوری داشته باشیم. این روند خوشایند نیست.

مرادی گفت: تاکنون به حرمت امضا و حکم علی کفاشیان سکوت کرده‌ایم و حسن نیت خود را نشان داده‌ایم. من خودم دنبال پست و مقام نبوده و نیستم و جای کسی را هم نگرفتم اما این شیوه که کمیته داوران به قول فنایی دکوری باشد را نمی‌پذیرم.

وی با اشاره به شرح وظایف کمیته داوران به فارس گفت: کاری به این ندارم که آئین‌نامه جدید داوری تصویب می‌شود یا نه بلکه در همین اساسنامه کنونی فدراسیون فوتبال کمیته داوران شرح وظایفی دارد که به هیچ کدام آنها عمل نمی‌شود. از اصفهانیان به عنوان رئیس کمیته داوران انتظار دارم فعال‌تر عمل کند. تا دو هفته آینده باید فهرست جدید داوران بین‌‌المللی را به فیفا اعلام کنیم. این فهرست سرنوشت داوری ایران در عرصه بین‌المللی را رقم می‌زند اما متاسفانه تاکنون اعضای کمیته داوران هیچ جلسه‌ای با یکدیگر نداشته‌اند. هیچ حرکت و فعالیتی در کمیته داوران نمی‌بینیم.

وی افزود: اگر روزی احساس کنم حضورم در کمیته داوران برای داوری کشور اختلال ایجاد می‌کند دیگر به این حضور ادامه نمی‌دهم. نمی‌خواهم اعتبار و آبرویم را به حراج بگذارم. حداقل باید جلساتی بین کمیته داوران و دپارتمان داوری برگزار شود تا این دو به یکدیگر نزدیک شوند نه آنکه مدام از یکدیگر دورتر شویم و هر کس ساز خودش را بزند.

مرادی تصریح کرد: متاسفانه در داوری ما تنش و حاشیه بسیار زیاد است و کمیته و دپارتمان داوری باید این تنش‌ها را کاهش دهند و حاشیه‌ها را کم کنند تا محیطی امن برای داوران ایجاد شود. من برای کمک به داوری آمده‌ام و نیامده‌ام جای کسی را بگیرم. تاکنون هم به حرمت امضا و حکم کفاشیان سکوت کرده‌ایم و هر زمانی هم که صحبتی می‌کنیم می‌گویند دپارتمان داوری با اصفهانیان رئیس کمیته داوران هماهنگ است و او در جریان کارها هست.

وی گفت: اگر قرار است فقط رئیس کمیته داوران در جریان باشد پس سایر اعضای کمیته چه نقشی دارند؟ اعضای کمیته داوران باید جلسات هفتگی داشته باشند و برای داوری کشور تصمیم‌گیری کنند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391