برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

متوسل زاده: ته قلبم به مهدی نظری گفتم دمت گرم

یکشنبه، ۱۲ شهریور ۱۳۹۱، ساعت ۱۶:۰۶ — گل

چند روز پیش که حرکت مهدی را دیدم به خودم گفتم فکر نمی کنم کار اشتباهی کرده باشم. این حرکت شاید کمک کند تا به فوتبال بیشتر فکر کنیم

امین  متوسل زاده

حرکت جوانمردانه مهدی نظری در بازی مقابل سپاهان بازتاب فراوانی داشت و مورد تقدیر قرار گرفت.

به گزارش سایت گل،نظری همان حرکتی را انجام داد که سه سال پیش امین متوسل زاده روبروی استیل آذین انجام داده بود. کار نظری باعث شد سراغ امین متوسل زاده برویم. مردی که لقب جوانمردترین فوتبالیست جهان را به خود اختصاص داد. متوسل زاده در این باره به زندگی می گوید:« آن زمان که من چنین حرکتی کردم به یکباره به ذهنم آمد. خیلی‌ها گفتند اشتباه بوده و بعضی‌ها هم گفتند کار درستی انجام دادی.چند روز پیش که حرکت مهدی را دیدم به خودم گفتم فکر نمی کنم کار اشتباهی کرده باشم. این حرکت شاید کمک کند تا به فوتبال بیشتر فکر کنیم. شاید تماشاگران را وادار کند کمی به فلسفه فوتبال بیشتر فکر کنند.»

او ادامه می دهد که:«اگر این کار درست است تمامی رفتارها در فوتبال مان زیر سئوال می رود. بردن به هر قیمتی، پریدن به هم و ارزش های فوتبال زیر سوال می رود. حرکت نظری یک تلنگر بود تا حرکت من مهم به نظر بیاید. خیلی‌ها کار من را قبول نداشتند ، چون با فوتبالی که داریم سازگار نبود و با عقل جور در نمی آمد. الان و با کاری که نظری انجام داد شاید قشرهای مختلف فوتبال، از تماشاگر گرفته تا بازیکن و مدیر کمی به فوتبال و کاری که انجام می‌دهند، فکر کنند. ما باید در زمین رقابت سالم و قدرت بدنی را نمایش بدهیم نه اینکه به هم بپریم و ناسزا بگوییم یا به هر قیمتی قهرمان شویم. بار اول و در حرکت من کسی توجه نکرد اما شاید این بار حرکت جوانمردانه نظری بیشتر به چشم بیاید.»

متوسل زاده صحبت هایش را اینگونه ادامه می دهد:« راستش را بگویم با نظری حرفی نزدم. وقتی فجر بودم او جوانی با استعداد بود. با او حرف نزدم ولی ته قلبم گفتم دمت گرم مهدی. با دیدن حرکت مهدی بدنم گرم شد ولذت بردم. حرکت او مهر قشنگی زد به کار من. حالا مردم چنین حرکاتی را بیشتر می پذیرند. حرکت مهدی تلنگری بود برای فوتبالی‌ها و به آنها گفت خواب بس است، بیدار شوید. با ادامه چنین حرکاتی روند فرهنگ سازی در فوتبال سریعتر می شود.»

متوسل زاده که بعد از انجام بازی جوانمردانه از سوی برخی‌ها مورد انتقاد قرار گرفت در این باره می گوید:« خیلی‌ها پشت حرکت من قایم شدند. خانواده و دوستانم خیلی ناراحتند و می گویند چرا وقتی تو را کوبیدند واکنشی نشان ندادی. گفتم اینجوری به من بیشتر خوش می گذرد. کاش به نظری هم نگویند چرا این کار را انجام دادی! این حرکت نظری را هم که دیدم تمام حرف های برخی منتقدان از یادم رفت و دیگر حرفی از کار خودم نمی زنم.»

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391